Modellik casting ajanslarıyla çalışan oldu mu?

Az önce aylar önce başvurduğum bir casting / modellik ajansı bir katalog çekimi için çağırdı. Enteresan bir ücretle davet ettiler.

Piyasası nedir bu işlerin? Nasıl bir hamle yapmak lazım?

0|0
4|7

En İyi Kız Görüşü

• ben hiç başvurmadım keşke başvursaymışım herkes başvurmuş vay anasni

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• İki kere davet edildim, bir kere bir arkadsım bir kerede eski resim öğretmenim aracılığla ajanslardan teklif geldi. Başka bir eski ingilizce hocamda da fotomodellik için bir ajans önermişti. Hiç birinide kabul etmedim. Parasına da ihtiyacım yok, işde cazip gelmeyince ilgilenmedim. Zaten okuluma sarmıştım o zamanlar.

0|0
    1|1
  • Benim kuzenim oyuncu. Kendi iş alamadan, yani bir nevi tanınmadan önce bu ajanslarla çalışıyor ve çok da iyi yapıyor, çünkü piyasaya girmek de, orada kalabilmek de, paranı alabilmek de ayrı sorunlar. Eğer oyuncuysan ve piyasan yoksa ilk adımı atmak için iyi yerler. Mesela Tümay Özokur'un ajansı var kuzenimin de kayıtlı olduğu,

link

o çok profesyonel ve harika ama oraya da herkesi almıyorlar tabi. Eğer iyi oyuncuysan ya da eğitimin çok sağlamsa girebiliyorsun ve onlar da sadece cast ajansı değil, menajerlik hizmeti de veriyorlar sana.

Ama figüranlık için falan gidenler var, onların hem ücretleri çok düşük, hem de sıkıntıları çok. Bir de çok saygısız davranıyor setlerde o insanlara.

İşte böyle...

0|0
    0|1
  • beni 3 kere ajanslardan aradılar. banka reklamında oynamak için ama ben gitmedim. oraya gidip resim cektiriyosun sonra 100 tl para verıyosun resimler için onlar seni yonlendiriyorlar duruma gore.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Bir ajansa internet üzerinden başvurmuştum aradılar çağırdılar ama istanbul dışında olduğumu söyleyince olmaz dediler

0|0
    0|1
  • bi beni çağırmadılar :) üzüldüm :))

0|0
    0|1
  • Bi kere senden çekim için para alıyolarsa senden model olmaz demektir..Eğer gel şu kadar ücret vericez diyolarsa işte o zaman opsiyonları değerlendirirsin ... mankenlik kursu tarzı şeylere para verme sakın eğer tipliysen...

0|0
    0|0
    • yok onların teklif ettiği ücret bir enteresandı. benden bir şey istemediler. çarşamba gününe randevu verdiler. bakalım.

• Beni de çağırmışlardı gitmed...

25 yaşındayım, bir kere olsun aklımdan geçmedi bir ajansa başvurmak.

0|1
    0|0
  • beni de çağırmışlardı ama siz kimi ayağınıza çağırıyosunuz demiş ve gitmemiştim. burada herkes çağırılmış bnm neyim eksik :)

0|0
    0|0
  • Yakın bir arkadaşım Neşe Erberk ile çalışıyordu. Oldukça tatmin edici ücretleri vardı. Ama çalışma koşulları ve davranışları hoş değil. Pek çok ünlü ile çalışıp nazlarını çekmek kolay değil. Onur kırıcı durumları da yok değil.

0|0
    0|0
  • Beni de davet etmişlerdi gitmemiştim...

0|0
    0|0
Yükleniyor...