Sizce okullardaki ingilizce eğitimi yeterli mi ?

Bana göre değil,şuana kadar okuldan aldığı dersle ingilizce konuşabilen kimseye rastlamadım.

0|0
10|12

En İyi Erkek Görüşü

• ingilizce öğretmeni turistlik bölgelerdeki esnaftan kötü ingilizce konuşuyor. ne biliyor ki ne öğretsin.

0|1
    1|0
    • Aynen lisedeyken ingilizce hocası kitap haricinde sorduğumuz hiç bir soruyu bilmiyordu.

• this is pencil, table, chair. im fine thank you.

almanca gördüm lisede, inglizce sınıfdakiler kadar bende öğrendim kitaba bakıp.

Kızlar Ne Diyor 10

• bence öğrencilerin bu işe hevesi yok bizim ingilizce hocalarımız hep diretti bide ben düz lisedeydim hep bişeyler yapmaya çalıştılar ama baktılarki öğrencilerin hevesi yok bıraktılar öğrencilerde sadece ezber yapıyor iyi not alıyım diyor ama pratik yapmıyor bu işe hevesi olan ancak ingilizcenin üstüne gider ben önceden konuşmak için çalışmazdım iyi not almak için çalışırdım haliyle unuttum ama hatırladığım kadarıyla konular ve anlatım iyiydi..şimdi hevesliyim konuşmaya şimdi keşke temelimi sağlam yapsaymışım diyorum ..ha bide şu var bazı öğretmenlerin umrunda olmuyor sanki gırgıra gelmiş öğretmeye değilde ..ha bu sözümde ingilizce bi kelimeyi yanlış söylediğim için beni sınıf önünde küçük düşüren dingil bi türkçe öğretmenineydi :D

0|0
    0|0
  • ne okullardaki nede kurslardaki eğitim yetersiz.. İngilizce tense lerden ibaretmiş gibi öğretiliyor yıllarca. Pratik yapmadan öğrenilmiyor bu kadar basit. Gün içinde konuşmazsan kalıcı bir eğitim olmaz

0|0
    0|0
  • pek yeterli değil evet ama öğrencide istekliyse gene farkediyor biraz

0|1
    0|0
    • nerelerdesin? 8 martın kutlu olsun bak basın bildirisi yayınladım size ))

• Kesinlikle yeterli değil kardeşim 6 sınıftada simple present gördü şimdi lise 3 te hala görüyor.Hiç speak kısmına da çalıştırmıyorlar.

0|0
    0|0
  • hayır değil.türkiye de önem verilmiyo bu derse.

0|0
    0|0
  • Tabii ki yeterlii değil.

0|0
    0|0
  • Hayatımza renkler hiç girmemiş olsaydı onların varlığından haberimiz olmazdı ve siyah beyaz olan hayatımızda şimdiki gibi normal gelirdi..

0|0
    0|0
  • okuldan aldıgı dersle ingilizce anlayabilende yok derdini anlatabilende yok. alt yapısını oluşturacak bir egitimde verilmiyor .

0|0
    0|0
  • hayır tabikiii

0|0
    0|0
  • Tabii ki yeterli değil. Müfredata 5 çeşit din kültürü dersini o kadar ayrıntılı şekilde koyacaklarına, 1 2 tane daha yabancı dil dersi koysalar daha faydalı olabilir.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• depends on the endevour of the participant to that course =) for example i studied english in my high school which was recognized thoughout the country for its success on the exam named öss(it was called öss in our time, though it s renamed as lys or something like that) well lets stick to the subject and where was i? yeah i was telling you that i studied english in my high school and i guess its pretty successful at teaching english too, dont you think so? i passed my proficiency exam in university with a nearly ace score which was 98 i think.. i think you may wonder what was my high school, if so: link (it used to be a better coded website but shit happens)

0|0
    0|0
  • Öğrenciler çalışıyor olsa bir şeyler diyelim de

misal kendi sınıfımda İngilizce'ye önem veren tek kişi bendim.

Sadece sistem alakalı değil. Bizim öğrenmeye hevesimiz yok.

1|1
    0|0
  • ya lisede hazırlıkta falan hiç bi etkisi olmadı da

geçen dönem teknik ingilizce diye bi ders almıştım ben

derste kombinin çamaşır makinasının matkapın falan bunun gibi aletlerin çalışma sistemlerini birbirimize ingilizce anlatarak fikir yürüyüyoduk hem zevkliydi ders işi çözüyoduk

hem de benim konuşma becerime baya katkısı olmuştu

ama illa ingilizce öğrencem diyosan ya yaz aylarında gidip turizm sektöründe çalışacaksın

turistlerle muhattab olcan ya da work and travel

0|0
    0|0
  • yeterli düzeyde oldugunu sanmıyorum.aslında iş kişinin kendisinde de bitiyor.kendini gelistirmek gibi..

0|0
    0|0
  • Tarih hocamız derslere giriyordu. The (dı) - tihe diyen, rakamlardan six (siks es geçip) rakamları siz evde ezberlersiniz diyen bir tipti. Koskoca 1 seneyi sadece ''six (si...) esprisiyle geçirdik...

0|0
    0|0
  • değil nerede tam bu sefer öğrenirim diye düşünsen,orda başlıyorlar

+Hello,Hi

-What is your name?

+Böyle kurs,okul,dönem her neyse bitiyor.

Bir ay ing. konuşanların içinde bulun öğrenirsin az çok...

0|0
    0|0
  • walla üniversitede bile hala am,is,are öğretiyorlar dostum... !

0|1
    0|0
  • kesınlıle hayır

0|0
    0|0
  • değil daha çok olmalı

0|0
    0|0
  • anadolu ve fen liseleri biraz iyi olabiliyor galiba ama diğerleri için bunu söyleyemiyeceğim

0|0
    0|0
  • hayır yeterli değil kendini geliştirmen lazım bence.. pratik önemli.

0|0
    0|0
Yükleniyor...