Kitap okuma alışkanlığını şu saatten sonra nasıl kazanırım?

utanıyorum bu durumdan.kendimi iyi ifade edemiyorum zaten günlük hayatta.bir de üniden mezun olucam yakında!

hocaların da zorlaması olmasa sene de toplamda okuduğum kitap sayısı 3 ü geçmez.ben bilgi kültürlü olmak isterken bi türlü bu alışkanlığı kazanamadım.

ciddi tavsiyelere ihtiyacım var

0|0
4|15

En İyi Kız Görüşü

• İnternette ya da baska ugraslarda harcadigin zamani kis ve ciddi ciddi kitap okumayi kendine hedef edin. Bahsettigin gibi hic okumuyorsan birdenbire zevk alamazsin. O yuzden once kendini alistirmak icin gunluk belirli hedefler koy kendine, su kadar sayfa okucam vs diye. Ve mutlaka sevdigin seyleri oku en basta. Tabi bunun icin farkli turdeki kitaplara goz atmalisin ki neden hoslandigini kesfedebilesin.

Zaten asil mesele. Sevdigi tur olunca herkes mutlaka kitap okur. Kimisi beyaz dizi okur kimisi tarihi roman kimisi de akademik kitaplar okur. Seviyesine ve zevkine gore. Seni en basta mizah mi cezbediyor? Onu oku. Artik hangi turse. Sonra yavas yavas ilgi alanini genislet. İnan bana, en kitap dusmani insana bile kitap okutturacak kadar guzel yazan yazarlar var :) iyi sanslar.

1|0
    0|0
    • yaa sizler böyle diyince ben daha çok üzülüyorum.gerçekten utanç verici bu konuda kendimi hep ezik hissetmişimdir:(bende dikkat eksikliği mi var anlamadım ki.odaklanamıyorum bir türlü

• haklısın.öyle kitaplar okuduğum zaman 1 günde bile bitirebiliyorum.ben bi göz atıym.teşekkür ederim

• Onlarla basla ama sonra baska kitaplara da gec :) hadi bakalim, kolay gelsin.

Erkekler Ne Diyor 15

• Tavsiyelerimi tecrübelere dayaranak söyleyeceğim. Öncelikle boş bir gününde bir kitapçıya git, yaşadığın semtteki ya da bildiğin en büyük kitapçılardan birisi olsun mümkünse..

Oranın havası gerçekten başka oluyor, bölümlerden, kitaplara.. İnsan kendini alamıyor, hoşuna giden bir bölüm/kategori seç. Bilim-Kurgusundan, Edebiyat, Kişisel Gelişim ya da herhangi bir şey, doğru bölümü bulduğunda oradaki kitapları incele, hoşuna gidenleri satın al ve okumaya başla. Eğer doğru bölümden, doğru bir kitabı bulursan ki bulacaksındır işte o zaman o kitabı zorunda olduğun için değil sen kendin istediğin için okuyacaksın.

0|0
    0|0
    • netten oturdum kitap alışverişi yaptım.yaklaşık 10 tane kapağı açılmamış kitap bana bakiyo ben onlara bakıyorum.sanki beni kitap okumaktan alıkoyan bişey anlamadım bi türlü

• Alttaki tüm önerilere katılıyorum. Katkı olarak: İnsan Neyle Yaşar, İçimizdeki Şeytan, Arkadaş Islıkları

• komakoma onları ben yazdım yalnız:D

• Bende hiç sevmedim tek sorun ilgini ne çekiyor onu bulmalısın ben romandan nefret ederim genelli kişisel gelişim kitapları ve yazarın benimle birebir konuşmasıyla oluşan kitapları çok seviyorum. Mesela Ahmet Şerif İzgöreni tavsiye ederim Şu hortumlu dünyada fil yalnız bir hayvandır.

0|0
    0|0
  • Dizi izlemeyi bıraktığında ya da azalttığında.

0|0
    0|0
    • tv izlemem pek.neti azalttığmda diyebilriz ama

• evet o doğru. İnsanı çok fazla oyalayan bir hede. siteleri sen belirlersen alarm kurup artık kitap okumalıyım dersen belki faydalı olur.

• Öncelikle roman ve türevi kitaplar dışında otobiyografi tarzı birinci ağızdan yazılan kitapları okumayı dene. Akıcı ve yalın bir üslupla yazılmış kitaplar insanı kendisine öyle bir çeker ki bazen kitabın bitmemesi için dua edersin.

0|0
    0|0
  • interneti tvyi kapat hızlı bir şekilde okumaya başlarsın..

0|0
    0|0
    • kesinlikle haklısın aslında

• Al bendende okadar walla 5 yıldız verdim arkadaşlar napabilirim bendede aynı sorun var :/

0|0
    0|0
  • Türkiye şartlarına göre yılda 3 kitap iyi.. Hiç kitap okumamış insanlar var

0|0
    0|0
  • böyle düşünmekle alışmaya başlamışsın

0|0
    0|0
  • seveceğin hikayeler oku , akışı olan tarzda kitaplar oku devamı gelecektir.

0|0
    0|0
  • sıkılmadan okuyabilceğin kitaplar bul öneri falan al bence.

0|0
    0|0
  • Bu kitaptan başlarsan kazanırsın: Satılan Gülüş-James Krüss

0|0
    0|0
  • kafanı yorma bu saate okunan kıtap kafana gırmez.

0|0
    0|0
  • sevdiğin fantazilerin kitaplarını okumanı öneriyorum

0|0
    0|0
  • ne okuman grekiyo?hangi konuda?ve bölümün nedir?

0|0
    0|0
    • uluslararası ilişkiler.ama her konuda olabilir

• yok sadece nasıl hazırlandın neler yaptın bilmek isterdim

• ekle.. hayatıı anlattığım son günler zaten insanlığa yardım etmek adına )) sen colleague sin bi torpilin daha var o konuda ))

• Beynine yüklet

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• ilgini çekecek şeyleri oku zaten gerisi gelir ;)

0|0
    0|0
  • Kendini iyi ifade etmeyi kitap okumaya bağlamıyorum şahsen. Kültür açısından haklısın.

0|0
    0|0
  • sana öncelikle üstün dökmen ve doğal cüceloğlu sonra şiirde atilla ilhandan başla derim..

0|0
    0|0
Yükleniyor...