Enstrüman çalan beyler bayanlar?

Ya yıllardır hep bir enstrüman çalmak istedim. İlk defa on yaşımda bateri istemiştim ve o zamandan beri hiç geçmedi ama annemin 'Kızsın sen. Bateri ne?' gibi söylemleri yüzünden hiçbir zaman öğrenemedim. İki sene önce gitara başlamıştım, çok zorlandım, daha doğrusu sevemediğim için zor gelmeye başladı. Şimdi piyanoyu denemek istiyorum fakat internette hakkında bir şeyler araştırayım derken bir sürü olumsuz yorum gördüm. İşte nota bilgisi de gerek, şöyle zor, şu olması gerek, buna rağmen yine çalamayabilirsiniz vb. İnsanın hevesi kırılıyor ya ben bilmiyorum nota falan filan öğrenemez miyim sıfırdan yani? Sonuçta profesyonel bir piyanist olmak istemiyorum yaşım çoktan geçmiş, sadece ilgim var. Aranızda müzikle ilgilenenler varsa yardımcı oalbilir mi? Neler önerirsiniz, kurs olur mu mesela, püf noktalar nelerdir. Buraya yazacağınız her şeyin bana katkısı olacak, bu yüzden şimdiden teşekkürler...

0|0
2|3

En İyi Erkek Görüşü

• Banada herkes cok zor diyodu 12 yasinda basladim şu an profesyonel kemanistim

1|0
    0|0
    • Ama ben 18 yaşındayım ve nota öğrenmek nedir onu bile bilmiyorum bu adamlar geçmiş bana solfej bilmem ne diyorlar, cidden hevesim kaçtı.

• Tabii, o konuda da bir çok kişi uyardı. Öyle bir sıkıntım yok neyse ki ben sadece yapamayacakmışım gibi hissediyorum ve hiç yeteneğim olmadığı gerçeğiyle yüzleşirim diye korkuyorum sanırım. Yine de teşekkürler...

• Yaparsın. Yapabilirsin. Bu hayatta sadece ölüme çare yok. O da zaten senin elinde değil.

En İyi Kız Görüşü

• Bence bateri süper fikir tekrar düşün derim sadece erkekler için olan bir enstrüman değil :)

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Piyano güzel bir enstrümanda zor değil mi bazı şeyler için, eve alıp kurması falan çok büyük bir enstrüman bir yere gittiğinde çalamıyorsun gibi, ayrıca yaşın kaç

0|0
    0|0
    • 18 yaşındayım.

• Piyano hakkında bilgi sahibi değilim malesef gitar hakkında bilgim var. Yıllardır heves ediyordum küçüklüğümden beri daha sonra bir gitara sahip oldum ve ücretsiz bir kursa kayıt olmuştum. Herkes tıngır tıngır çalarken ben bir ses bile çıkaramıyordum sonra aylar geçti herkes yavaş yavaş kursu bıraktı çalamıyor diye ben ise onlara öğretmen gibi olmuştum. Kursun yetersizliğinden dolayı kursu bıraktım ve evde kendim öğrendim gitarı. Notaları ve gamları bilmiyorum belki doğaçlama gitar çalamam ama akorunu tabını gördüğüm her parçayı gitarla çalabilirim, heves ve istek oldumu gerisi gelir.

• sen bakma onu diyenlere nota bilgisi sadece notaları yazmak ve yazılı notaları çalmak için gerekli ama onu da öğrenirsin istersen

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• kesinlikle kursa git.. insanı dinlendiriyor.. ben ney çalıyorum.. ve inanılmaz bir huzur alıyorumm..

1|0
    0|0
Yükleniyor...