Yanına yaklaşılmaması gereken filmler hangileri?

Az önce araştırıp soruşturmadan, IMDB notu da fena değilmiş diyerek bir film izledim, izlemez olaydım. İleri sara sara izlediğim halde bitmek bilmedi eziyete dönüştü, hatta o kadar klişeydi ki ilerde neler olacağına dair tahmin yeteneklerim sayesinde az kalsın müneccim olduğumu falan düşünecektim. Bir ara hadi artık içinizden biri ölsün de biraz hareket olsun dediğim de oldu. Söz konusu film The Hole (2001).

Bir de geçen izlediğim The Resident (2011) var Hillary Swank'e aldandık fena yaptık. Kairo (2001) da iyi başladı ama 40-50 dk oturup hepsinin sırayla ölmesini bekledik resmen (filmin Amerikan versiyonunun (Pulse) başarılı olduğu söyleniyor ama bakmadım, ağzım yandı bir kere...) Sizin kara listenizdeki, "düşmanıma izletmem" dediğiniz filmler hangileri?

Güncellemeler:
Lütfen yılı ve filmin orijinal adını verelim arkadaşlar
Bu arada seçkin eleştirmenlerden kaliteli film tavsiyeleri için RottenTomateoes.com

0|0
6|7

En İyi Kız Görüşü

• mehmet ali erbil şafak sezer filmleri. bi filmde bunlar varsa izlemem izletmem..ama direkt film olarak düşünürsem de incir reçeli diyorum.fazla abartılmış bence

0|2
    0|0
    • sizi yeniden burada görmek ne güzel:D

• 5 yıldız senden mi geldi tabii kimden gelecek teşekkürler;)

• aynı soruları 40 şekilde soranlardan sonra tabiki 5 yıldız olacak! ilgiyle de takip edeceğim izlememem gereken filmleri.

Kızlar Ne Diyor 5

• imdb'ye bakarsak 1960'tan sonra doğru düzgün film çekilmemiş. sunset bulvarı (1950), venedikte ölüm (1971) düşmanıma izletmeyeceğim filmler. yani evet sanatsal filmler olabilir ama venedik'te ölüm'ün ilk 15 dakikasında bir kelime konuşma yok mesela. dabbe(2006), büyü (2004) gibi türk korku filmleri inanılmaz başarısız. bu teknolojiyle nasıl bu kadar basit, bu kadar kalitesiz filmler çekilmiş bilemedim. elm sokağı kabusu da aynı derecede komik; ancak o, yıllar önce çekilmiş 1984'te. teknoloji bu kadarına yetmiş. yaratık, zombi filmiyle vakit kaybetmeye değmez. safak sezer filmleri bir o kadar sıkıcı. bunların yanında:

köy(the village-2004)

the messengers(2007)

11'e 10 kala (2009)

vengo(2000) film sıkıcı ama müzikleri hoş

0|0
    0|0
    • sunset boulevard'ı nasıl beğenmezsin ya?!

the village de iyi diyorlar ama izlemedim. Bilmiyorum sunset'e böyle dediysen...:)

• godfather dışındakileri izlemedim ama çok duydum:) film zevkin güzelmiş ya sunset aceleye gelmiş anlaşılan:D

• Das leben Der Anderen

Bir de ilk 50'de ya da 100'de olmasi lazım imdb'de. politik, drama.

Gerçekten beğenmedim, overrated.

0|0
    0|0
  • aslında resident çok başarılı olmasa da kötüde değildi gerilim ağırlıklıydı ama hilary swankten daha fazlası beklenirdi gerçekten de.

0|0
    0|0
  • şafak vakti. o ne fragmandır. ama gitmek zorundayım sinemasına hem de .s

0|0
    0|0
  • Wicker Park

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Paranormal activity - İncir reçeli

3|1
    0|0
  • yönetmen seçip izlemek lazım bazen imdb puanı veya oyuncu ismide aldatıyor.

neredeyse son zamanlarda çıkan amerikan filmlerinin hepsinden uzak durmak gerekir. bazı dram biyografileri veya belgeseller fena olmuyor bunlar dışında. film denilincede kötüden bahsetmek pek mantıklı gelmiyor. kötü filmler zaten başında belli ediyor kendini... bakışmalar ve replikler bile yeterli gibi. ilk dakikalardan sonra izlememek en iyisi.

Teknolojinin ilerlemesi film sektöründe ciddi kalitesiz filmlerin çıkmasına artı oyunculuğunda kötüleşmesine sebep oluyor. yönetmenler bilgisayar efektlerinde saklanıyorlar.

eğer öneri almak istersende tarz söyle yanına yaklaşabileceğin filmleri sıralayım. istersen dizi de olur animede en iyiler listesinde. yeterki gözlerimiz boş kalmasın. : D

0|0
    0|0
    • haklısın zaten zevkine güvendiğim insanlardan referans almadan izlemem normalde.

• Salo ve Sodom'un 120 günü... İzlediğimde insanlığımdan utandım. Ayrıca sevgili Kahlo okuyorsa, bu filmi izlemediyse öneririm.

0|0
    0|0
    • İzledim çoktan :). İki kere hem de. Marquis de Sade rulez derim :). Kitaplarını da okudum.

• nasıl bi filmki=))

• Zeyşan... İzle görürsün, yönetmeni öldürülmüştür filmden sonra.

• Paranormak activiti benim için de hayal kırıklığı oldu

1|0
    0|0
  • Yaratik İstilasi Alien Raiders

Yapım:2008 ~ ABD

Berbat bir film

0|0
    0|0
  • saklı

0|0
    0|0
  • Şahin K. günah keçisi.