ÖDEVİM İÇİN YAZDIĞIM GEZİ YAZISI NASIL OLMUŞ?

SELİMİYE CAMİİ

(MİMAR SİNANIN USTALIK ESERİ)

Küçüklüğümden beri Tarih kokan şehir olan Edirne’ye aşık olan ben her gittiğimizde SELİMİYE CAMİİNİ’ de mutlaka ziyaret ederdik. Avucumun içi gibi bildiğim Edirne’nin en tepesinde tüm şehir e hakim, birçok sırrı ve hikayesi olan bu muhteşem şatafatlı Camiye Hakan Hoca’nın final ödevi sayesinde bir kez daha gidebildim. Her seferinde gittiğimde Caminin dış tarafında satılan Osmanlı macunundan alırdım bu sefer alamadım çünkü çok sıra vardı. Edirne hatırası yazan çerçevede fotoğraf çekilen ziyaretçiler ve dahası, Caminin içine girmek için ilerlediğimde bu kez bana daha değişik geldi nedeniyse; her yerde güllerin olmasıydı genellikle kışın gittiğimiz için gülleri pek göremezdim. Kapalı çarşının içinden geçip Selimiye’nin bahçesine girdiğimizde Caminin içine giden yolun iki yanında bir sürü kırmızı gül vardı hafif esen rüzgar güllerin kokusunu adeta Caminin her yanına dağıtmıştı. Bu kez Selimiye’ye önemli bir günde gitmiştim 29 ekimdi ve bu sebeple çok sayıda ziyaretçisi vardı. İçeri girip başımı örttüm ve her zamanki gibi ilk işim ‘’ters lâleye’’ bakmak oldu. Bu ters lâlenin yavaş yavaş aşağıya indiğini söylerler. Alt katı gezdikten sonra dar ve taştan olan merdivenlerden yukarı çıktım. İşte asıl muhteşem olan buydu. Tam tepeden ortadaki çeşmeyi muntazam ışıklandırmasını detaylı bir şekilde görebiliyordum. Yukardan tekrar aşağıya indim biraz daha gezip fotoğraf çektikten sonra bir daha görüşmek üzere Selimiye’den ayrıldım.

0|0
17

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 6

• selimiye deki ters lale hikayesini bilir misin ve gördün mü

0|0
    0|0
  • Güzel olmus ı lıke it kanks :p

0|0
    0|0
  • Kendim gezmiş gibi oldum desem 👍🏼😂

0|0
    0|0
  • idare eder

0|0
    0|0
  • kötü olmus

0|0
    0|0
  • Yazının 4. satırına gelene kadar bir sürü yazım yanlışı buldum.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Yükleniyor...