Kuran ne diyor?

Bilgisi olan varsa yardimci oabilir mi kuran sevgili olma florte nasil bakiyor

0|0
8|26

En İyi Erkek Görüşü

• Bu işler görücü usulüyle oluyordu. Beğenen kızı görmeye giderler ve kızla erkek biraz konuşurlar aileleri izin verdikten sonra, anlaşırlarsa da evlilik için istiyorlardı. Ondan sonra da birbirinizle görüşürsünüz herhalde. Yani ciddi olan gelip aileden istiyor. Benim bildiğim bu. Kuranda yazar mı yazmaz mı bilmiyorum.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• eğer flört olağan bir şeyse evlilik kurumu niye var Allah evliliği helal kılmış erkeğin tesettürü göz kapakları "Mümin erkeklere, gözlerini (harama) dikmemelerini, ırzlarını da korumalarını söyle. Çünkü bu, kendileri için daha temiz bir davranıştır. Şüphesiz Allah, onların yapmakta olduklarından haberdardır." Nur suresi, 30. ayet
    sen bir erkekle bayanla sevgili olunca her şey olağanlaşmış da haram ortadan kalkmış mı oluyo yoo bal gibi haram evlilik helal kılınmış evlilik düşüncesindeysen bazı şeylere izin var görüşebiliyosun karşılıklı konuşuyosun

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 25

• Açıp bakabilirsiniz

0|0
    0|0
  • ayeti bilmiyorum ama bildiğim kadarı ile evlilik öncesi cinsel ilişkiye olan Kuran mesajını herkez billiyor zaten en büyük günahlardan biri flört ise cehennemde yaşanan flört döneminin her bir anı yaşatılacak çünki nikahsız dokunma konuşma mekan veya herhangi bir yerde yanlız kalma yüzünü ve malum yerlerini görmek yasaktır.

0|0
    0|0
  • Iyi bakmiyor. Evlenmeyi dusundugun kisilerle uygun ortam saglanmasi durumunda sakinca yok. Seks istiyorsan Haram.

0|0
    0|0
  • İslamda flört haramdır.

1|0
    0|0
  • Boşa buradan gelen cevaplara göre kendini yönlendirme diyanet sitesine sor.

0|0
    0|0
  • Sevgili ve flörte iyi bakmıyor Hadislere göre söylenen görüşüp anlaşmak ve evlenmek uzun zaman görüşünce illaki nefislerine yenik düşerler diye yasaklanmış

0|0
    0|0
  • yanacaksınız !!

0|0
    0|0
  • Dinimizde sevgili veya flört terimi yokdur flört sakıncalıdır cünkü flörtde illa evlilikle son bukacak birşey yok bir kız ile bir erkegin evleneden el Elle tuduşması haram erkek hemen sıkılır baÂşık ile delinin farkı, biri gülmez, biri ağlamaz. şka mecaralar peşine koşar hem gercek seven flört değil nişanlanır evlenir

0|0
    0|0
  • vaazlarda dinlediğim kadarıyla kesin olarak reddediyor. ama belli bir yaşa gelindiğinde evlilik baabında görüşmeler serbest bırakılmıştır ama bu süre uzatılmamalıdır diye bir şeyler dinledim. kur-andan alıntılarla güzel bir vaazdı. ama bana sorarsan görüşmeler direkt olarak aile aracılığıyla ve saygı çerçevesinde eğer ki iki tarafta olumlu ise bir kaç aylık görüşme ile ve sonrasında yüzük ve düğünle...

0|0
    0|0
  • sanki hayatının her anında kurana göre yasıyon da bir bu eksik kalmıstı

1|1
    0|0
  • Evlenmeden öpüşmek, oynaşmak yasak. Bir kadının çıplak bacağını görmekte aynı şekilde günah hem kadın için hem erkek

0|0
    0|0
  • Sevgilin varsa 100 kırbaç. Sevgilin yoksa kalbine 100 kırbaç

0|0
    1|0
  • Kendin oku araştır... Peygamber (a. s) evleneceginiz kişiyi tanıyın diyor.. tanışarak evlenin.. ama sınırları var tabi.. araştır...

0|0
    0|0
  • senın helalın olmadıgı surece gunah

0|0
    0|0
  • Elini bile tutmayacaksın diyor. Biz harara gürere girişiyoruz kaba tabirle. Ooooof of beni bekle cehennem ben geliyorum.

0|0
    0|0
  • evlilik öncesi sekse kuran kocaman bir set çekiyor En buyuk gunahlardandır Ve gençleri evlendirirn dıyor Kuran da fıkıhta el ele dolasıp opusup gezmek maalesef yok Bunlar evlılık olmadna olmuyor

0|0
    0|0
  • Dinimiz el ele tutuşmak baş başa yanlız kalmak vs. Haram günah diyo

0|0
    0|0
  • Sevgiliniz olduğu icin mi soruyorsunuz yoksa öğrenmek icin mi

0|0
    0|0
  • kadın ve erkeğin 3 cü bir kişi olmadan tek başına kalmaları dinen yasaktır

0|0
    0|0
  • fakbadiye bile olumlu bakıyor

0|1
    0|0
  • Sevgilide olurum flortde ederim

0|0
    0|0
  • bildiğim kadarıyla dini nikah yoksa el ele tutuşmak dahi olmamalı

0|0
    0|0
  • Çünkü İslam, Sevgililer Günü'nü reddettiği gibi insanların birbirlerini sevmelerine, âşık olmalarına da sıcak bakmıyor. Hatta evlenecek insanların dahi birbirlerini nikahtan önce görmelerini yasaklamış

0|0
    1|3
    • Senin bu söylediğin olayın sünnette hiçbir hükmü yok kaynak olmadan yazıyorsun yazıklar olsun islama böyle iftiralar atmayın. Evet sevgililerin gününü yasaklar zaten sebebi bellidir. Fakat islam aşkı haram yapmaz hatta bazı tarikatlara aşık olmıyanları almazlar hani bir kadına aşık olmayan ALLAH nasıl aşık olabilirki gibisinden. Evlenmeden öncede umuma açık yerde 5 dakka boyunca konuşabilirsin görebilirsin sünnettir.

• Ben işin doğrusunu anlattım kardeşim inanıp inanmak senin iradene kalmış birşey hayırlı geceler.

• @Iwillwishfordying allah razı olsun hayırlı geceler

• Zina yaklaşmayın diyor yeterli mi senin için

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Kuran zina ya yaklaşmayın diyor.
    Islam da flört yazsan bile bir çok kaynaga ulasırsın

Olumlu bakmıyor.
    Cünkü. Kadında evlilik için bulunması gereken özellikler vardır erkekte de.
    Güven sevgi duyarlılık mesrla.
    Sen b flörtle bunları tek tek kayıp ediy ou rsun.
    Yabancı bir erkek ile tokalaşmak bile haram iken flört konusunu böyle sormak bana saçma gelse de bilmiyor isen öğrenmen iyi olur diyorum.

0|0
    0|0
  • flort evlendıkten sonra olur ama öncesi günahtır

0|0
    0|0
  • Haram

0|0
    0|0
  • günah

0|0
    0|0
  • Kuranda herşry yasak görücü usulü evlen git diyo işte ne dicek daha

0|0
    0|0
    • Oysaki bir sene görüşüp tanışıp uyumlumusnz anlamak gerekiyo her manada ama nerdeee kadın köledir kadının duyguları hisleri olamaz erkek ne derse o olur

• Biz erkeklere de yasak deniyor. Ama sen bir sene nişanlı felan kalıp tanı istersen @Görüş sahibi

• Hayırlısı inş canım benim de oda yasak. d kurana göre kızı ya bırakırsa diye görüştürmüyo o zihniyetler. Kurana bakılırsa diyorum yani ) benle alakası yok yorumlarn

• Kalbe aşk düşmüşse nikah şart

0|0
    0|0
  • Ac bir oku be genc

0|0
    0|0
Yükleniyor...