Lise/üniversite okumuş olmakla sanki çok şeyi biliyormuşcasına hava atanlara ne diyorsunuz?

Arkadaşlar ben bu kafayı anlamıyorum, evet lise terkim, ama örnek vereyim ben genel müdürümle siyaset ekonomi konuştum adam sonunda "hangi üniversite okudun?"diye sordu. Şaşırmıştım ama lise terkim dediğinde adamı bir türlü inandıramadım. Derler ya"olm adam üniversite okumuş tabii, siyaset konuşma rezil olursun"diye,ülen sorarsın adama ne okudun diye "mimarlık.."diye bir cevap alınca siyaset ne alaka? Bilgi/kültür seviyesi diplomaya değil, Okuyup araştırmakla alakalı, kendini geliştireceksin bu kadar basit. Ben çok şey biliyorum gibi bir iddiam yok, sadece adam üniversiteli diye sanki o adam başkalarını kültürüyle dövermiş gibi bir hava yaratılıyor, ben buna karşıyım. Siz ne diyorsunuz bu duruma?

0|0
1|4

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 1

• Üniversite okuyorum ve oyle bir iddiam yok. Dediklerinde haklısın

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Aynen katiliyorum. Cogu kisi uniye ben uniye gittim diye hava atmak icin gidio liseden farki yok ciddiyim

0|0
    0|0
  • ben sana okuyamazsın demedim adam olamazsın demiştim

0|0
    0|0
  • Hak veriyorum okumayanlara gore daha bilgileler her konuda kendi kararlarini kendileri verebiliyor en azindan

0|1
    0|0
    • annem diye söylemiyorum ne adamlar var annemle her konuda tartıştılar adamların beyni durdu:))) annem ilkokul mezunu:)

• Kur-an'i kerimi okuyup bilgi sahibi olan kişi ve araştirmaci olan kişi cevabi yapiştirir zaten ama bilmiyorum anneni

• çok düşünür hesaplar, cevabı nettir:) valla dediğin gibi kardeşim :D

Yükleniyor...