Okuduğunuz kitapta altını çizdiğiniz yerleri paylaşır mısınız?

O kadar çok kahve kitap fotoğrafı görüyorum ki sanırım Türkiye'nin kitap okuma ortalaması arttı. Peki altınız çizdiniz yerleri paylaşabilir misiniz?

0|0
15|9

En İyi Kız Görüşü

• "Bir insan kibirli olmadan da gururlu olabilir. Gurur insanın kendisiyle ilgili, kibirse başkalarının bizimle ilgili görüşleriyle alakalıdır."

Bu tümceni işaretlemişim. Aşk ve Gururdan

şu an okuduğum kitaptan da şu kısmı çizdim. Çok hoş bir cümle geldi.

En çok kimden nefret edersin? Demir, mıknatısa böyle sormuş.
    En çok senden nefret ederim, çünkü çekersin, fakat kendinde tutacak kadar kuvvetli değilsin.

Aslında ben altını çizmiyorum. Cümlenin başı ve sonuna işaret koyuyorum 😊 Öbür türlü kirli bir kitabım varmış izlenimine kapılıyorum. Üstelik kitaplarımı bağışladığım zaman başkaları da tertemizce okusunlar. Altını çizmek iyi bir şey değil

5|2
    0|0
    • Öncelikle, bu güzel düşüncen için çok teşekkür ederiz. Böylesine zarif düşünmen çok güzel, çok iyi.

En İyi Erkek Görüşü

• Kardeşim roman okumam, daha öncede bir defa okumuştum. Şiir, makale yazısı falan diyorsan, büyük bir zevkle. ☺
    Mesela, az önceki yazdığım şiirden bir mısra yazayım;
    Gitsem söz olacak
    Yarım kalacağım...
    Yarım kalmak mesele değil ey sevgili
    Mesele; senin güdümünde sensiz kalacağım. ☺

0|1
    0|0
    • Wooow! Çok romantikti bu 😊
      Etkilendim :)) Kime yazıldıysa şanslı kızmış.

• @Єναηєscєηcє-Sєlєη Tabi ki, şiir de duygu yönetmendir. Mantık ise, sıradan bir oyuncu. 🙂🙂 Hissiyat, bir şairin anahtarıdır, kapısıdır, odasıdır. Ev şairdir, şehir ise kadın.

• Düşsel boyutu da dünya olarak nitelendirebiliriz. Neyse fazla konuştum şiir söz konusu olunca. Özür dilerim.

Kızlar Ne Diyor 14

• Kitap yakınımda değil altını çizmem zaten.

0|0
    0|1
  • Çizmem

0|0
    0|1
  • Kitap ortalaması değilde "instagram kullanıcı sayısı" arttı. Şahsen ben toplumsal mesaj içerikli olanları paylaşırım çok nadirdir. Okurken sık sık çizdiğim için kitaplarımı paylaşmayı pek sevmem. Kendimi ifşa ediyor gibi geliyor. Nefret ediyorjm :)) yani ben bana kalmasını seviyorum paylaşanlarında vardır haklılık payı

0|0
    0|0
  • "Ve herkes başka türlü teslim olur aşka.. Aşk, seni vurabilecek bir silahı, seni vurmayacağına inandığın birine tereddütsüz vermektir."

0|0
    0|0
    • Vazgeçtim adlı bir kitaptan alıntı sanırım. Güzeldir.

• Ben de okudum ama kesinlikle edebi değer olduğunu düşünmüyorum. Çok şahsi düşünüyorum diye çağdaş dönemi edebiyatçısı bir profösöre rica ettim incelemişti. Yazarını söylemediğim için "sen yazdıysan böyle ucuz lise eczacısı gibi şeyler yazmayın" demişti.

Şimdi o adam bu işten anlamıyor değil mi?

• Neye göre ebedi eser değil? Bir ebedi eser olması için neler gerekiyor? Nasıl bir kıstasınız var?

• Kitapları çizmeden okuyorum. Çok beğenirsem not alırım

0|0
    0|0
  • Altını çizmem, ayraç koyduklarımdan bir tane: "içimizde şeytan yok... içimizde aciz var... tembellik var... iradesizlik, bilgisizlik ve bunların hepsinden daha korkunç bir şey: hakikatleri görmekten kaçınma itiyadı var."

1|0
    0|0
    • Sabahattin Ali çok iyidr.

Profil fotoğrafınız çok güzelmiş :)

• Teşekkür ederim çok kibarsınız.

Aa sizin mesajınız kapalıymış yabancılara. Sanırım biz de yabancı hududunda kaldık :)

• Allah muhabbetinizi artırsın.

• çizmem.. genelde kütüphaneden alırım çünkü.
    Dünyadaki gözyaşı miktarı sabittir. ağlamaya başlayan biri için, bir yerlerde bir başkası keser ağlamayı. Aynı şeyler gülmek için de geçerlidir.(Godot'yu Beklerken p.41)

0|0
    0|0
  • Hepsi göstermelik.. Gerçekten kitap okuyanlar fotoğrafını çekip paylaşmazlar.

1|0
    0|0
    • Belki gerçekten paylaşılmaya değer, insana bir değer katacak, "ya hu bunu paylaşmazsam cehalet bir adım daha önce geçecek" gibi bir şeyse yine de paylaşmaz mı?

• Bunu tartışmak bile vakit kaybı olarak görülüyorsa..

Bu konuda kesin ve net düşünüyorum. Ne zaman yağmur yağsa pencere+kitap+kahve fotosu çekip internete koyan ne kadar da "kitap okur" olduğunu gösteren Türk kezoları gelir aklıma.

• ben de sana katılıyorum ve özellikle altı çizili cümlelerin paylaşılıp, kitabı okumayanlar tarafından bile böyle ortam malı yapılmasına karşıyım

• Once guvenmeyi ogrenirsin, sonra da bunu bir daha yapmaman gerektigini...

0|0
    0|0
  • Okulun kütüphanesinden aldığım için altını da çizemiyorum ühühü

0|0
    1|0
  • ben çizmiyorum çizseydim atardım mutlaka

0|0
    0|0
  • Acaba tersten gelseydik daha mı iyi çözerdik hayatı?
    Ölümden doğsaydık hayata...

0|0
    0|0
  • Ümit kötülüklerin en kötüsüdür, çünkü işkenceyi uzatır.

0|0
    0|0
  • "Demir olsam çürürdüm, toprak oldum da dayandım" diyor Yaşar Kemal İnce Memed 2'de. Paylaşmamak olur mu? 😊

2|1
    0|0
    • "O güzel insanlar o güzel atlara binip gittiler" güzeldi ama gına geldi sanki :) Teşekküler.

Erkekler Ne Diyor 8

• Ne kuzularin agzindan kurt dislerinin sırittığıni gordum

0|1
    0|0
  • Ben kitap okumuyorum, yobaz anadolu çomarı ışidciyim ben, bir kuran okurum onun da altı çizilmez her yeri önemli.

2|0
    2|0
  • Buraya resim atmak basli basina sorun knk

0|0
    0|0
  • yapıcam dıyorum ama hiç çizdiklerimi paylaşmıyorum nedense.

0|0
    0|0
  • Ben kitap okurken altını çizmem kitabı da kıvırmam çok naziğimdir o konuda.

0|0
    0|0
  • çizmedim,

0|0
    0|0
  • ''Sonuçta kapalı gözler uyumak içindir ; açıldı mı, ne çare ki görür her şeyi bir daha kapanmamak için. ''
    Sinan Ergin Neden?

0|0
    0|0
  • Ekinler dize kadar, azıcık gel bize kadar. Sana bir şey göstersem, kasıktan dize ka...

0|0
    1|0
Yükleniyor...