Kapat

Yurt dışına gitmek isteseniz, gideceğiniz ülkenin dilini öğrenip mi gidersiniz?

Hadi İngilizce en azından olmalı, belli bir pratikle aşılır. Peki ya diğer diller?

Örneğin ; İtalya, Almanya, Japonya'ya gitmek istedik. Elbet ingilizce konuşan vardır ama nereye kadar.

Gittiğiniz ülkenin dilini bilmeden orada gezebilir misiniz?
Ya da gitmeden önce dil mi öğrenirsiniz?

0|0
14|6

En İyi Kız Görüşü

• Gezmek için gidilecekse İngilizce yeterli. . Tabi ki her yerde İngilizce geçmiyor ama bir dil kolay ve kısa bir zamanda öğrenilemiyor. Gönül ister ki öğrenmek ama zor bir şey.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• muhakak ögrenmek iyi olabilir :)
    ancak nereye kadar ya
    ama yinede. bilinmesi gereken kelimeleri ögrenmek şart

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 13

• Japonya ya gitmek istiyorum japonca azcik öğrendikten sonra giderim gerisini orda geliştiririm.

0|1
    0|0
  • Hiç değilse tarzanca öğrenirim ama yine de bir şeyler öğrenirim yani.

0|1
    0|0
  • Dil bilmek şart.

0|1
    0|0
  • Gitmeden önce istediğim kadar çalışayım dili öğrenemem orda insanlarla iletişim kurmaya çalışa çalışa öğrenmek daha zevkli :)

0|1
    0|0
  • Mesela yabancılar buraya ingilizceyle gelse hiçbir işe yaramaz çünkü bizler 8 yıl eğitim görüp hala geniş zaman ne hocam diyen insanlarız fjslfkd

0|1
    0|0
  • Biraz altyapı yapılabilir belki ama dili en güzel konuşulan ülkeye gidince orada öğrenirsiniz.

0|1
    0|0
  • İngilizce her ulkede kullanilir. Is gorur

0|1
    0|0
  • Yani az buçuk en azından... Buraya gelen bazı yabancılar Merhaba'yı bile bilmiyor.

0|1
    0|0
  • En azından basit şeylerini öğrenmeye gayret ederim.

0|1
    0|0
  • Altyapı olmadan gitmek mantıksız olur. Derdini nasıl anlayacaksın?

0|1
    0|0
  • Hayır orda yaşayarak öğrenmeyi tercih ederim

0|1
    0|0
  • Orda öğrenirim zorlanmam :d

0|1
    0|0
  • Evet.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Çeşitli imkanlara sahipsem dile lüzum yok. Yeter ki, görmek istediğim o mekanları göreyim.

0|1
    0|0
  • türk cesareti ile giderdim sıfır dil bilgisi orda bağırarak haberleşirdim not : ingilizce iyi boyutta fazla şi etmeyin

0|1
    0|0
  • Ben bir çok ülkeye gittim. ingilizcen olsa yeter. olmasada işaret diliyle telefon translate olayiyla işini pek ala halledebiliyor insan. her gidecegin ülkenin dilini öğrenmen mümkün değil. dil öğrenmek için en az bir seneni ayirman lazım.

0|1
    0|0
  • ne gidicem ya anca balkankar ve kafkasya :)

0|1
    0|0
  • Giderim tercüman kiralarım nolcak :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...