Kendinizi hangi felsefik dusunceye daha yakin hissediyorsunuz ve hayattaki birinci amaciniz nedir? Neden?

O kadar çok ben nasılım ve popüler çağ soruları gördüm ki.. böyle bir soruya az cevap gelecek gibi hissetsem de soruyorum.. saygılar.

0|0
5|7

En İyi Erkek Görüşü

• Bir sürü mottom var.
    Ama Hipokrat'ın dediği şu deyişin felsefi yapısı hoşuma gidiyor ve kanaat getiriyorum.
    Ars longa, vita brevis, occasio praeceps, experimentum periculosum, iudicium difficile.
    (Sanat uzun, hayat kısa, fırsat kaçıcı, deneyim aldatıcı, karar zor.)
    Siz böyle sorular sorun, tek tük de olsa böyle sorulara ve soranlara ihtiyacımız var.

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• kaos kuramı her düzensizliğin içinde bir düzen vardır :D o yüzden bırak dağınık kalsın :D

0|0
    0|0
    • Sanki odani toplama der gibi oldu 😂

• sadece odan için geçerli değil ya :D bir düzene sokmaya çalışma hiçbir şeyi olduğu gibi kalsın :D

Erkekler Ne Diyor 6

• Egzistansiyalizm (Varoluşçuluk). Amacım, benliğimi bulmak ve dinle ilgili daha fazla araştırma yapmak.

0|0
    0|0
  • Dünya düşünce tarihinde her bir bakış açısı bir diğerine basamak olmuştur geçerli veya geçersiz , doğru veya yanlış oluşu ile birlikte.. Beni sadece felsefe sadece hayatı anlamak çabası değil onu değiştirmek içindir diyen Karl Marx derinden etkilemiştir.. Dünyayı ve tarihi bireysel bir çıkarımdan öteye toplumsal ve sınıfsal açıdan ele Marksizm'e gönül vermemek elimde değildir. Hele ki çağımızın yürek sancılarına tanık oldukça..

0|0
    0|0
  • Hayattaki ilk amacım ömür boyu kendi ayaklarımın üzerinde sağlıklı bir şekilde durmak yaşantımdan geride güzel şeyler bırakabilmek ve hep yaptığım her işte en iyi performans ve başarıyı yakalayabilmek felsefeyi sorarsan uzun sürer şimdi burada

0|0
    0|0
  • felsefede pek bir isim bilmem ama hayatımın amacı yapabıldıgımın en iyisi şekilde yaşamak ewlenınce en güzel şekilde ailemi bakmak :D

0|0
    0|0
  • Bilmiom sisy.

0|0
    0|0
  • Felsefe falan bilmem insan doğduk insan ölelim hayvanlasmanin hainligin alemi yok..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Anarşistim.

1|0
    0|0
  • Ne yalan söyleyeyim gidip gidip geliyorum. Hedonizm'e yakın hissediyorum kimi zaman, kimi zaman ise hayattaki tek amacın haz almak olması anlamsız geliyor..

0|0
    0|0
  • Venüs'ün doğuşu - Botticelli. Çevrende negatif enerjiye izin vermeme.

1|0
    0|0
  • Nihilizm.

0|0
    0|0
Yükleniyor...