Kek'in rengi nasıl koyu sarı olur?

sade kek yaparken renginin koyu sarı olmasını istiyorum, yumurtanın renginden kaynaklandığını söylediler ama gene de istediğim kadar koyu sarı renk olmuyor bayanlar siz ne önerirsiniz? yalnız özellikle belirteyim sade kek olacak.

Güncellemeler:
gıda boyası önerisi olmasın doğal yollar söyleyin
mısır unundan yapılan ekmeğin rengi gibi koyu sarı olsun istiyorum (mısır unu kullanıcağım ama tuzludur diye kullanmayı düşünmüyorum ben tatlı kek yapmak istiyorum)

0|0
9|6

En İyi Kız Görüşü

• Yumurtanın sarısını bol eklersın pekı neden sarı olsun ıstıyorsunuz kı

0|1
    0|0
    • sen hayatında hiç kek yaptın mı? yumurtanın sarısını bol koy diyorsun ya , soruma soruyla karşılık verme

• tipik çok bilmiş ukala yaklaşımına bu kadarı eder.

• ağzınızda iyi laf yapıyor bakıyorum da

Kızlar Ne Diyor 8

• Karbonat kullanırsan kabartma tozu yerıne o kek sarı olur.

0|0
    0|0
  • Tarife bagli olabilir 3-4 yumurta koy sonra sekeri ilave et cirp sonra zeytin yagi falannn die devam ez olk once sivilari koyuyorsun en son unu ve kabartma tozunu koyy ha istersen kakaoda koy guzel olur

0|0
    0|0
  • Limon, portakal parçacıkları başka da fikrim yok :)

0|0
    0|0
  • vanlya lmon kabuğu rendesi üzüm süper olur

0|0
    0|0
  • Limon..

0|0
    0|0
  • Limon sıksan sararabilir.

0|0
    0|0
  • 3 yumurta kullan ya da 4

0|0
    0|0
    • sen hayatında hiç kek yaptın mı?

• teşekkürler ama ben sade keki daha çok seviyorum

• önemli değil

• gıda boyası kat

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Safran koy

0|0
    0|0
  • Hala net bir cevap bulamadıysak, ben photoshopla koyu sarı yapalım diyorum:D

0|0
    0|0
  • dediğinin pek mantığı yok. sade kek istiyorsan sade kek olur. sarı istiyorsan gıda boyası kat. nasılki çikolatalı keki kırmızı yapamazsan sade kekide sade kek tarifine uyarak sarı yapamazsın.

0|0
    0|0
  • Safran iyi bir fikir olsa da, ekonomik ve garantili olarak 1 kalıp kek için 1 çay kaşığı zerdeçalı önerebilirim. Gıda boyası etkisi yapacaktır ama çok sağlıklı ve doğal bir malzemedir, antikanserojendir. 1 çay kaşığı da kekin tadını etkilemeyecektir. Zaten bu bitki zencefille akraba, ama acı değil. Zencefilli kurabiye yapıldığına göre bunun tadı da kaybolacaktır.

0|0
    0|0
    • Safran da aynı özelliklere sahip ama dünyanın en pahalı malzemesi, kirli oyunlar dönebilir, para vermeye gerek yok. Standart bir baharatçı zerdeçala asla yapmaz. Ayrıca tatlılarda kullanılabildiği tescilli baharat.

• Limon kabuğu rendele.

0|0
    0|0
  • cok hafif safran, gida boyasi ya da karbonat+limon

0|0
    0|0
    • Bunuda bılıyor :)

• şey kem küm az kaybolayım dedım :)

• misir unu tuzlu değil ki aksine tatli :)

Yükleniyor...