Amerika ile Türkiye arasındaki farklar nelerdir?

Madem iki ülke ortaklar neden amerika vizeleri kaldırmıyor Türkiye ye

Güncellemeler:
yaşam farkları neler. örneğin çalışma, para kazanma, sosyal hayat

0|0
2|7

En İyi Erkek Görüşü

• 11 Eylülden sonra vize almak çok zorlaştı... Ben bu konuyla alakalı bir belgesel paylaşmıştım...

İki sefer New York'a gittim... Yaşam ve refah seviyesi çok yüksek. Ama kariyerli bir işin olması şart. Hollywood filmlerindeki gibi hiç değil... Bir hayaller ülkesi olduğu söyleniyor ama ben sana tecrübelerimi paylaşayım...

1-Kültür farklılığından dolayı adapte olman zor. İnsanlar Türkiye'deki gibi sıcak kanlı değiller... Her milletten topluluk var. (Siyahi, zenci, Latin, Çinli vsvs)

2- New York şehir merkezinde hayat oldukça pahalı ve iş bulmak bir o kadar da zor... Kariyerli bir okuldan tahsil alman gerekiyor...

3- Bir referans olmadan vatandaşlık izni alamıyorsun ve sosyal haklardan mahrum gidiyorsun. Green Card veya bir belge ile vize alman gerekli.

4- Yanlız başına olmayı kabulleneceksin...

5-Yasalar çok katı. Kesinlikle af denen bir kavram yok...

Bodoslama gitmeyi düşünüyorsan, hiç işe kalkışma derim...

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Ona daha çook var

0|0
    0|0
  • dimi ama :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Gitmedim ama edindiğim bilgileri açiklıyayım. Öncelikle Trt 'nin bir Programı Amerikadaki Türkler diye bir Belgesel yapmıştı onu izle.

Kültür bir kere bambaşka. Çalışma saati neyse o kadar çalışır evine gidersin. Yanlız unutma göçmen sınıfında olduğun için çok ezilirsin. Paranı zamanında alırsın. Sosyal hayatın imkansız gibi birşey. İnsanlar it gibi çalışır. İngilizce öğrensen dahi yerel halk buz gibi. İnsanlar konuşmaz, gördüklerini atlarlar.

Vize konusuna gelelim!

1. Yahudi Lobisi çok güçlü. Ne isterse o olur.

2. Yakınlık çıkar amaçlı, insanlar arası bir yakınlaşma söz konusu değil.

0|0
    0|0
  • abd dışişleri bakanı ile TC başbakanı protokolde eşit sayılır

adb meritokrasi ile TC demokrasi ile yönetilir

0|0
    0|0
  • valla orda metrobüste sıra kavgası olmaz

0|0
    0|0
  • ne gibi bir ortaklık var acaba sadece amerika istediğinde bizi kullanıyor o kadar.adına ortaklık denebilmesi için iki tarafın birden çıkarlarının gözetilmesi lazım

0|0
    0|0
  • türkiye yeni yıla daha önce girer

0|0
    0|0
  • acaba neden ve ne için ortaklar ? Önce onu araştırmalısın.

0|0
    0|0
Yükleniyor...