En son ne zaman kitap okudunuz?

Millet olarak fazla kitap okumuyoruz. Yabancılara bakın.. İnsanlar cafelerde, toplu taşıma araçlarında kısacası çoğu yerde müzik dinlemek yerine okuyorlar. Onların vakti mi çokta sürekli okuyorlar. Hayır. Üşengeç değiller. Sıkılmadan, bıkmadan okuyorlar. Boş işlerle uğraşmıyorlar. Daha iyi işler yapabilmek için kendilerini geliştiriyorlar çok okuyarak geliştiriyorlar. Kendi adıma da söylüyorum. Ben de kitap okumuyorum okursam da mecburiyetten okuyorum. Yanlış anlamayın amacım Türk milletini kötülemek değil. Ama okumuyoruz. Bu gelecek nesiller için de kötü.

0|0
23|17

En İyi Kız Görüşü

• 12 saat calismiyorlar, maaslarini aldiklarinda dogalgaz telfn elektirik faturasi kiradan artan ile nasil gecinicez diye düsünmüyolar, kafa rahat olunca kitap iyi gidiyor. adamin akli ay sonunu nasil getiricemde iken kitap aklina gelmiyordur büyük ihtimalle.

1|4
    1|2

Kızlar Ne Diyor 22

• bi yıl olmuştur ya da 6 ay kesin vardır:D ama test kitabı okuyorum.

0|0
    0|0
  • Okumuyoruz çünkü bu şekilde yetişiyoruz.Kitap mı? Iyy düşüncesi var birçoğunda.Ailelerden de kaynaklı, şu yaşıma geldim ne annemin elinde bir kitap gördüm ne babamın.Allah'a şükür öyle değilim, pazartesi bitirdim daha bir kitap şimdi yenisine başlayacağım.

0|0
    0|0
    • Evet aileden de kaynaklıyor. Ben de bir an önce bir kitaba başlayacağım.

• İyi edersin.Kitap okumadığın sürece bilgili bir insan olamıyorsun, bazen de en güzel kaçış yolu...

• En son 1 saat önce okudum.

Bu konuda gerçekten çok eksiğiz. Okumayan bir milletiz ve bunun cezasını da çekiyoruz kim ne derse desin kabul etmese de ortaya çıkan tüm kavgaların saçmalıkların katliamların temel nedeni bu.

0|0
    0|0
  • okuyorum şu an

0|0
    0|0
  • suç ve ceza iki ciltlik kitabı 2 günde bitirdim çok seviyorum okumayı

0|1
    0|0
  • en son 1 sene önce okumuştum belkide geçmiştir.pardon ya haksızlık etmeyim 6 ay önce bi genç kızın gizli defterini okudum

0|0
    0|0
  • demin, otobüste. okurum sürekli yani.

0|0
    0|0
  • bende sürekli kitap okuyan bi insanım ne sıkılır nede üşenirim son 3 gecede 2 kitap bitirdim bu toplumla değil kişiyle alakalı bence

0|0
    0|0
  • Dün bi tanesini daha bitirdim. Bugün yenisine başlayacağım ben okuyorumda ne oluyora gereğinden fazla okuyorum hatta. Şuan bi artısı yok hayatım hala b...ktan:) Yalnızlığımı alıyor sadece tek artısı bu bana

0|0
    0|0
    • kitap okumanın artısını hiç beklemediğin bir anda görebilirsin küçümseme bence kendini. bir de popüler kitaplardan ziyade klasikleri oku derim. o zaman kitap okuduğunu anlarsın...

• ne bulsam okuyom ben yaaaa :))

• Ben kitap okumayi cok severim.kitaplar en iyi dosttur gercekten.su sıralar pek okuyamiyorum.ve hani buna üzülüyorum.

0|1
    0|0
  • gayette kitap okurum, elimden pek düşmez.. dışarda,toplu taşımada okumuyorum o ayrı çünkü toplum buna hazır değil. :D :D

0|1
    0|0
  • Yeni bitirdim daha Kan Ağacı kitabın adı. Şimdi yeni bir kitaba başladım onun adı da Cin Tarikatı

0|0
    0|0
    • Cin tarikatı. Korku/gerilim kitabı mı?

• cumhurıyetı korumaya calısan gızlı bır orgutle hılafetı getırmek ısteyen bı tarıkat arasındakı olaylar.oldukca gızemlı ılgı cekıcı surukleyıcı tavsıye ederım. Hılafetı getırmek ısteyen tarıkat bunu cınlerı köle olarak kullanark yapma pesınde. Polıtık sosyolojk pskoljık her seyı bulabılecegın bır roman acıkcası :)

• Hoca puan verecek diye okumuştum en son ne zamandı hatırlamıyorum 2 hafta olmuştur yeni bir kitaba başlayacağım onu da puan almak için okuyacağım sıkılıyorum kitap okurken...

0|0
    0|0
    • Puan almak için okumamak gerekiyor işte. Ama yapılmıyor.

• Kahraman Tazeoğlu :) Tekrar tekrar okurum kitaplarını çok güzel. Seni İçimden Tek Ediyorum

0|0
    0|0
  • Dün gece.

0|0
    0|0
  • geçen hafta bitirdim bi kitabımı şimdi 2 kitabı aynı anda okuyorum daha güzel :))

0|1
    0|0
  • belki başlayarak yön verirsin geleceğe

0|0
    0|0
  • En son salı günü okudum sanırıım :D

0|0
    0|0
  • Ben her akşam okuyorum :) Ama çevremde kitap okumayı seven tek bir kişi bile yok.

0|0
    0|0
  • kahraman tazeoğlu-bambaşka

0|0
    0|0
  • La petite fille de monsieur Linh..

0|0
    0|0
  • hızlı okuma kursuna gittigimden hergün okuyorum bakalm sınavda işime yarıcakmıs

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• 1 yabancılar dediğin gibi toplu taşıma araçlarında kitap mitap okumuyor tam tersine müzik dinliyorlar enazından benim gözlemlerim öyleydi.

Montreal Kanada kimseyi toplu taşıma aracında kitap okurken görmedim

Amsterdam Hollanda keza böyle

Brüksel Belçika aynen devam

Bonn, Dusseldorf, Aache, Köln Almanya (toplu taşıma araçlarında bırak kitap okumayı bildiğin bağırarak konuşuyorlar delirirsin artık).

adamların mantığı şu otobüs metro ulaşım içindir kitabı gider evimde okurum. ki öylede yapıyorlar. ne bileyim eve gidince abuk subuk tv dizileri izleyene kadar kitap okuyabilirsin. zaten isteyen istediği kadar bahane bulsun istedikten sonra her türlü vakit ayrılır.

ben kitap okuyomuyum evet okuyorum en fazlada yolda okuyorum.

0|0
    0|0
  • halen okumakta olduğum kitabım var. daha sırada bekleyen kafamda okunmayı bekleyenler de var tabi. okumak guzel şey :)

0|0
    0|0
  • ben kalabalık veya sesin olduğu yerde kitap okuyamam okusamda anlayamam.o yüzden boş vakitlerde okumak daha mantıklı

0|0
    0|0
  • tuvalate giderken muhakkak kitabımı alırım yanıma

0|0
    0|0
    • Güzel oluyor mu tuvalette okuması?

• uzun kalıyosan orda ben genlde uzun kalırım 20 dakkadan önce cıkmam güzel oluyo

• sorunu tam okumadım çok uzun başlığa göre yorum yapcam çocukken oduncunun çocukları die bi kitap vardı onu okumuştum 7 kere bitirmiştim o kitabı 1 saat içinde başka kitap bitirmedim

0|0
    0|0
  • Dün en son.

0|0
    0|0
  • Sürekli okuyorum. Bir de şiir kitabım ülke genelinde ödül aldı ve basımı yapıldı. Okumak bir tür bağımlılık. Tek sıkıntı çevrede okuduklarım üzerinde konuşacak birini bulamamak.

Ülkemizde okuyan az. Bu doğru. Ama yazan çok. Bu da işin ironisi.

0|0
    0|0
  • bugün okudum :) iskender pala şah&sultan :)

0|0
    0|0
  • Az önce 20 sayfa kadar okudum. Sürekli okuduğum için benim açımdan sorun yok . Okumayanların ne çok şey kaybettiklerini anlatmaya gerek yok denedim anlatamadım . İnsanın içinedene gelmeli zorla okusa birşey de anlamaz

0|0
    0|0
    • İçinden gelmeli ama okumayınca bir gelişme olmuyor.

• 6 ay oldu maaelsef

0|0
    0|0
  • ilkokul 1 cin ali tabiki :) onuda tam bitirmemiştim :)

0|0
    0|0
  • hergün okuyorum. aksama yok.

0|0
    0|0
  • bir de kitabın pahalı olması da okunmamasına etken olabilir. 20-25tl ye kitap mı alır günlük 20tl ye çalışan insan?

0|0
    0|0
  • hergün birkaç kitabı aynı anda okurum

0|0
    0|0
  • 2 gün önce güzel bir kitap bitirdim. şimdi yenisine başladım...

0|0
    0|0
  • dün okudum

0|0
    0|0
  • Dün akşam okudum

0|0
    0|0
Yükleniyor...