Kendimi nasıl geliştirebilirim ☺ ?

Kendimi nasıl geliştirebilirim? Sınıf arkadaşlarım çok zeki, güzel, kültürlü ve üstüne üstlük mütavaziler. Hepsi marka üniversitelerin isteyebileceği öğrenci tipinde. Sağolsunlar bana yardımcı oluyorlar ama bir şey konuşuyoruz bende tık yok. Bazen ingilizce sohbetlere dalıyorlar. Ben yes, no.. ilk başlarda sempatik duruyordu ama şimdi üzülmeye başladım. Bu yüzden önerebileceğiniz kitap, müzik, film, tiyatro oyunu, kültür bolagları varsa lütfen paylaşın. Belki bir anda ayaklı kütüphane olamam ama bir yerlerden başlamış olurum..
Şimdiden öneriler için teşekkür ederim.
#YağmurErtesiTazeToprakKokusu 🌂☔

Güncellemeler:
@vladimirpuding
@CeyCess
@SinirliBiber
@cems34
Rica etsem siz de yardımcı olur musunuz? Kendinize has duruşunuz ve bir bilgi biriminiz olduğunu düşünüyorum. ☺

0|2
1|7

En İyi Erkek Görüşü

• Elinizin altında geniş imkanlar var. Bilgisayar, cep telefonu, televizyon, kitaplar, dergiler, vs. vs.
    Önce ingilizceden başlayalım. Bu zamanda ingilizce bilmemek kötü bir durum. Bu konuyu hemen çözmelisiniz. Kursa yazılabilirsiniz. Öğrenmenin yaşı yok.

Genel kültüre gelirsek. Bunun bir çok yolu var. Lütfen okuyun. Internet sadece popüler kültürden ibaret değil. Ben o kadar çok şey buluyorum ki. Hayret verici şeyler var. Örneğin Youtube'dan dünya klasiklerini dinleyebileceğinizi biliyor muydunuz? Ya da kuantum fiziğini en basit şekilde anlatıldığını.
    İlla bilimle ilgilenmek zorunda değilsiniz. Yemek tarifi bile değerli. Seyahat sitelerini takip ediyorum. Gezmek de bir kültür işidir. Ben klasik müziği çok seviyorum ama illa Mozart dinlemek zorunda değilsiniz. Bundan çok daha fazlası var. Filmler seyredebilirsiniz. Tiyatro oyunlarına gitmek çok iyi bir fikir ama gitmeden önce oyunlar hakkında biraz araştırma yapmak size katkı sağlar.
    Bir de ilgi alanlarınızı doğru tespit etmelisiniz. Ben neden hoşlanıyorum sorusuna yanıt bulmalısınız. O alanlarda kendinize plan yapmalısınız. Ordulu olduğunuzu görüyorum. Coğrafyanız muhteşem. Ben olsam tarihinizi araştırırdım. Bölgenin tarihi çok enteresan. Geçmişe ilgili harika bilgiler var. Doğal güzellikler ise bambaşka. Hatta bu konuda turist rehberliği bile yapabilirsiniz.

2|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 6

• Canım kardeşim. Öncelikle kendini kimseyle kıyaslamamanı öneririm. İngilizce' yi senden daha iyi konuşmalarının sebebi çocukluklarından beri aldıkları dil eğitimiyle alakalıdır. Bu konuda Rosetta Stone' yi araştırmanı tavsiye ederim. İngilizce' yi en etkili şekilde öğrenebileceğin bir settir ve Türkçe' si mevcut.

Bunun dışında bahsettiğin gibi arkadaşlara sahipsen şanslısın demektir. Müzik tamamen senin kişisel bir zevkindir, sevmediğin bir müziği sırf kültürlü olacağım ya da arkadaşlarına ayak uydurmak için dinleyemezsin.

Bol bol kitap okumanı tavsiye ederim. Özellikle roman oku. Hayal gücünü geliştir ve kendi tarzın olsun.

Seyehat etme imkanın varsa bol bol tarihi yerleri gez.

Kendi ilgi alanlarını keşfet. Kendin ol. 😊
    Fikrimi sorduğun için teşekkür ederim 😊

2|0
    0|0
  • Atıl olan zaman boşluklarını e kitap okuyarak doldur , yolda serviste otobuste whatsapp tan çık , binlerce kitap var indir ve oku. E kitap nasıl okunur onu araştır, epub diye bir yardımcı program gerekiyor indir ve kur, gerisi istediğin konuyu araştırman ve indirmene bağlı. Türkçe ya da diğer dillerde herşey var.

2|0
    0|0
    • Teşekkür ederim. Peki sizin özellikle takip ettiğiniz bloglar var mı?

• ben programcılık bloglarını takip ediyorum artık , youtube de excel açıklamaları dersleri ve www.excel.web.tr sitesi. Bunun dışında reddit. com , googlebooks. com konu araştırmak için girdiğim yerler. reddit. com @xkhats nickli üyenin harika bir tavsiyesiydi , harika mesleki çalışmalar buldum başka konular da var ve ciddi bir ortam

• :) umarım faydalanıyorsunuzdur, sağda subreddit adının altında About Us - Submission Guidelines - Comment Guidelines ve diğer kaynakları açıklayan Crossroads başlığını da okumak gerek.

• Tatlım arkadaşlar iyi niyetle cevaplamışlar sağ olsunlar ama bu cevaplarda yazanlarla bu mevzu çözülmez. Oturup da bütün dünya klasiklerini oku, bütün filmleri seyret, ne bilgi varsa akşama kadar internette dolaşıp kafana kaydet mi demeli şimdi sana? Hayır. Bu seni bir "proje insan" yapar sadece. Bunlar yerine bu saydıklarımı hayatına entegre edip eğlenmene bak. Dikkat edersen "bunları katıp öğren" demiyorum. "Eğlenmene bak". Sırf Tolstoy'dan konuşabilmek için sevmeye sevmeye onun kitaplarını mı okuyacaksın? Veya Star Wars muhabbetine Fransız kalma diye seriyi mi seyredeceksin istemeye istemeye? Herkesin bütün konular hakkında fikir sahibi olması mümkün değildir zaten. Bazı insanların tiyatro kültürü güçlüdür, bazılarının sinema bilgisi, bazılarının spor. Önce onu bil. Keyfini çıkara çıkara filmler seyret, Google'da rastgele bir şeyler yazıp öğren, ama "severek". Kendi Google'ına altyapı bilgisi doldurur gibi değil. Google'ı değil, "kendini" ara.

1|1
    0|0
  • bunu neden arkadaşlarına sormuyorsun

1|0
    0|1
    • Onlar zaten yardımcı olmaya çalışıyor ama bu hayatta hep karşıma çıkacak bir şey değil mi? Sonuç olarak boş bir insan olmak istemiyorum ama ne yapacağımı da bilmiyorum. 😕

• everest in boyu kaç metre ilk kim tırmanmış bunları iyi kötü bil
      çok çok oku
      Bu kadar şeyi ben nasıl aklımda tutarım diye korkma şu an aklın zihnin açık daha çabuk girer şimdilik aklıma gelenler bunlar daha da yazarım da erindim valla :)

• Gerçekten teşekkür ederim. En azından bir yol haritam var. İnsanın planlı yaşaması bazen işine çok yarıyor. Dediklerini araştıracağım ve bunu zevkle uygulamaya çalışacağım. 😊😊

• Kurslara falan git herturlu kitap oku surekli

1|0
    0|0
  • bolbol okuyacak sın biraz meraklı ol araştır devamlı

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...