Ülke olarak resim sanatına neden ihtiyaç duymuyoruz?

genel bir soru ama kişisel yanıtlar verebilirsiniz. Bir futbol kadar olmasa da neden ilgi görülmüyor resim sanatı? liselerde bu ders teker teker kalkıyor ilkokul ve ortaokulda çocuklar geçmişe göre çok isteksiz olmaya başladılar. Halbuki avrupadaki kalkınma herakatı olan rönesansda resim sanatı çok ileri gidilmiş. yapmasa onlar yapmazdı direk bilimde ilerler resim sanatına yanaşmazlardı..

0|0
4|4

En İyi Kız Görüşü

• Hangi ülkedeki eğitim sistemi Türkiyedeki kadar yoğun? Çocuk ressam bile olmak istese barınamıyor.Daha ne yapsın yani?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• ama şimdi ilkokul çağındaki bir çocuğa oturup reform rönesans dersen sana "eneeee bana ne yee oyun oynıcam ben" der. sevdirmek çok ayrı birşer. o yüzden aslında bu eğitimlerin temelleri anaokulda atılmalı o pedegojik uzmanlar boşa yetiştirilmiyor çucugun dilinden anlayarak ona anlatmak istediği şeyi anlatıp onun sevmesini sağlıyor. aslında resim sanatından önce ülkede çocuk eğitimine doğru düzgün önem verilmiyor.

1|1
    0|0
  • Ben ilgi göstermeye çalışıyorum elimden geldiğince.boya alcak param yoksa photshoptan çalışyıorum.iyi denemz ama en azından bişiler üretebiliyorum.çocukluğumda herhafta bir resim defteri bitirirdim.maalesef şimdiki çocukalr bi ağaç bir ev resmini bile ailelerine yaptırıyorlar.

0|0
    0|0
  • anlamadığımız için !

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• fotoğraf severim hatta bi makine alıp otta bayırda gezmek güzel olurdu. çizim yeteneğim yok öyle saçma sapan çizgilere bakıp rastgele boya dökülmüş gibi tablolara bakıp yorum yapabilecek biri değilim anlamış gibi saçmalayabilirim fakat hep merak ettim o resimlere bakanlar aynı şeyimi görüp söylüyo remi yorumlarkenn yoksa işkembeden mi konuşuyolar.

0|0
    0|0
  • evet ya benim de babam ressam dediğin gibi önem vermiyolar resime, belki dediğin gibi rönesans başlayabilirdi burdada ama halk fakir ihtiyaçları varken sanata zaman ve bütçe ayıramıyorlar ve eğitim sistemi boktan, yaratıcılığı ve zekayı geliştiren dersleri küçümseyip zaman ayırmıyorlar, herşeyden yönetim sorumlu yani

0|0
    0|0
  • Adamlar hem resim sanatında hemde teknolojide ilerliyor biz her iki açıdan sıçıyoruz problem yok devam.

0|0
    0|0
  • Fotoğraf makinesi varken resime ne gerek var.

0|0
    0|1
Yükleniyor...