Kitap okuyor musunuz?

Severek mi yoksa zorunluluktan mı?

Üstelik Türk milleti söylenenlere göre kitaplardan çok uzakmış, Bakalım ne kadar uzağız?

• Evet
    96% (47)72% (29)85% (76)Oy Ver
  • Hayr
    4% (2)28% (11)15% (13)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Buna sadece okuyanlar baksın; link

0|1
41|51

En İyi Erkek Görüşü

• Okumayan Toplumuz savsatası ;

Tüm araştırmalara inat Biz okuyan bir toplumuz : Otobüs de , Dolmuş da , Tren de , Metro da ve hatta plajda bile okumuyor muyuz. Yanımız da yada önümüzde oturan kişinin kitabını , gazetesini ve hatta bu konuda kendini geliştirenler var mailleri ve SMSleri bile okuyabiliyorlar . Facebook geyiklerini , KS sorularını , cevapları okumuyor muyuz. Hem de her gün rekor kırma çabası içerisinde. Günlük 100 soru okuyan en az 5.000 kullanıcı var . Bizler o kadar çok okuyoruz ki Sorularından , verdiği cevaplardan kişinin DNA sını çıkarırız , Kitap okumaya gerek yok Kitabın adı bizim için yeterli. Kitabın adından konusunu , olay yeri , kahramanlarını bir çırpıda anlatırız.

Bırakın klasik araştırma yöntemlerini İnternet okurları ile ilgili bir araştırma yapın bakalım toplumun Okuma alışkanlığı nasıl da tavan yapıyor .

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 50

• araştırmacı yapım olduğundan sürekli okurum. kulaktan duyma şeylere pek inanmam. illaki bilimsel dayanaklarını araştırmam gerek. tıptan coğrafyaya, dinden teknolojiye her konuda kitap dergi okurum.

2|0
    0|0
  • İstanbuldayım.Kitap alacağım zaman hiç üşenmem, Mephisto'nun Beyoğlu şubesinden gider alırım.Albüm ve dergi için de bu böyle. Albümleri internetten de indirdiğim oluyor.

pdf ve diğer formatlarda kitap okuyamıyorum, işte de bilgisayar kullandığım için, e-kitap okumaya kalktığım zaman gözlerim yanıyor, e- kitabı imzalatamıyorsun da, kağıttan olanı en güzeli. :)

1|0
    0|0
  • Severek okurum, en az ayda 2 kitap bitiririm.Şu an bunu okuyorum. link

bitirmek üzereyim.Bitirince de bunu okuyacam. link imzalı bir şekilde sırasını bekliyor başucumda. :)

Aldığım kitabı, hiçbiryerini atlamadan okurum. :)

1|0
    0|0
  • o kütüphane kokusu hatta özellikle sahafların kokusunu içinize çekip gerçekten bambaşka dünyalara dalıyorsanız hayatınızda kendinizi en iyi hissettiğiniz yerler kitapçılarsa ve özellikle kitapçıları gezmek için gününüzün bir bölümünü ayırıyorsanız gerçekten bir kitap seversiniz :)

1|0
    0|0
    • Galiba ben :) :P

• istanbul'da isen şayet bence internetten bir araştır baya bir kitap cafe vardır orada da. ada kitap cafe filan var bunlar hakkında bloglar var oralardan bilgi edinebilirsin.

• Tamam, teşekkürler.

• Sürekli okuyorum. .Bu böyle de devam edecek . Okuyan sayısı fazla olsaydı zaten bu durumda olmazdık.Okurken önemli gördüğüm yerlerin altını çizerim.Bilmediğim olayları ,yabancısı olduğum kelimeleri, tanımadığım isimleri netten bakar araştırırım . Yazarın da hayatını ayrıca araştırırım.

1|0
    0|0
    • Ben de çizerek okuyorum, kelimenin anlamına bakmazsak da anlayamayız zaten okuduğumuz şeyleri..

• Kitap öyle çok okumam fakat nette çok okurum bir hikaye yazı gazete haber dergi vesaire özellikle genel kültür namına ne varsa ilginç bilgiler gibi.

1|0
    0|0
  • okumayı öğrendiğimden beri okuyorum. ailemizde alışkanlıktır. çocukken alıştırmak lazım, akraba çocuklarına kitap alır alır hediye ederim ki sevsinler.

1|0
    0|0
  • okuyorum ama elime ne geçerse okuyan biri değilim kafama göre kitapları okurum

1|0
    0|0
  • severek okurum, şu anda zorlayan biri yok zaten.

1|0
    0|0
  • cin ali serilerinden bu yana adam akıllı kitap okumuşluğum yok

1|0
    0|0
  • okurum elimden geldiğince... de zeka ve tercih ile alakalı bişi bu belli bir kalıba sokmak yanlış geliyo hallice malız yani su götürmez bişi :D tutacak tarafımız yok

1|0
    0|0
  • 20-21 yaşıma kadar mecburiyetten okumuşumdur hiç sevmezdim ama ondan sonra bırakamadım., şu ara biri john fante'yi önerdi onun kitaplarına başladım toza sor ile.

1|0
    0|0
  • Kitap okumak var kitap okumak var. Şimdi bana aşk meşk kitapları saçma geliyor çok sıradan geliyor belki de benim bu konuyla alakalı yaşanmışlıklarım olduğu için öyledir. Siyasi, biyografi, spor vb. gibi kitaplar okumak hoşuma gider.

1|0
    0|0
  • Okumuyorum sanirsam bizim edebiyatcinin aptal romanlarin ozetini cikarmam icin yaptigi baskilarve kendi sectigim seylerin anlatim sekillerinden tiksinmem sebebiyle oldu. Kitap okumadanda birsuru sey ogrenebiliyorum

1|0
    0|0
  • Aslında türk milleti kitap okuyor ama kitap satın almıyor,daha önce bir kitapta okuyanlar adını yazmış tam 100 den fazla isim vardı.

1|0
    0|0
    • Aslında keşke öyle kütüphaneler olsaydı.,Okuyan geri verirken el yazısıyla adını yazsaydı.Öyle şeyler görünce içimde güzel duygular uyanıyor.Varsa da ben bilmiyorum..

• severek okuyorum, en sevdiğim zamanlar kitapçıda geçirdiğim zamanlar. Yıllardır kindle da kullanıyorum ama kitapçılarda dolaşmayı çok severim <3

iyi bir kitabın verdiği lezzeti hiçbir şey vermez. Bittiğine üzüldüğün tarzda kitaplardan bahsediyorum

1|0
    0|0
    • Ben genelde kütüphaneden okurum.Öğrenciyim çünkü.Bugün buradayım, yarın başka yerde.O yüzden kitaplık oluşturmak istemiyorum.Taşınacağım çünkü.Ben de kütüphane gezmeyi çok severim.Nerede faydalanılabilecek bir kütüphane varsa ben oradayımdır.

• Çok haklısın.Bence zaten KDV-ÖTV kaldırılmalı.Çünkü çalışanlar da, okuyanlar da, emekliler de o vergiyi veriyor.Bence çok haksızlık.Diğer ülkelere gitmediğim için bir yorum yapamayacağım.Tek bildiğim Mısır'da İskender'in yaptırmış olduğu bir kütüphanenin yeniden inşa edilerek modern bir yapıya dönüştürülmüş olduğu..

• aynen çok haklısın.

Bahsettiğin kütüphane zamanında dünya üzerindeki en çok bilginin barındırıldığı tam bir bilim yuvasıymış fakat dinler arası çatışmalar vb nedenlerle yakılmıştır.

Sadece bu kütüphanenin yakılmasından dolayı insanlığın bilimsel ilerleme anlamında yüzyıllarca geriye gittiğini ileri sürenler var.

Kütüphane ve yakılması ile ilgili çeşitli teoriler olmasına rağmen en kuvvetlilerinden biri hakkında bir film de var ilgini çekerse:

link

• Fazla okumam, şuana kadar 2 seri bitirdim. Biri yunan mitolojisi ile alakalı diğeri vampirler.

1|0
    0|0
    • Mitolojiyse bendensin :P :) Mezopotamya mitolojisini de okumalısın.Yunan mitolojisinin temeli Mezopotamya'da..

• @haillucifer ile konuştuktan sonra kitap okuyorum demeye utanır oldum. Ayda 4-5 kitap deviriyormuş.

2|0
    0|0
    • Öhömm.Ayda 4-5 kitap ne ki :D

• Sen elle tutup gözle görülür birşey görmediysen benim yapacağım birşey yok.

Ben fizikçiyim ondan konusu açıldı dedim. Sen bilirsin ;)

• Soranı daha fazla oyalamayalım kitap okuyordur :) Özele atıyorum:)

• Cok fazla kitap okuyorum. Her gun en az 4 saatim gdiyor.

1|0
    0|0
  • Okumam, vaktim yok.

1|0
    0|0
  • eskiden okumuyordum şimdi güzel geliyor okumak

1|0
    0|0
  • Haftada 2 kitap filan bitiririm :)

1|0
    0|0
  • evet okurum,

0|0
    0|0
  • en yakın kitap yaklaşık 1mil ötede :D

1|0
    0|0
  • severek okuyorum bn

1|0
    0|0
  • severek okurum...2 haftada bir kitap bitiririm...

1|0
    0|0
  • malesef ya sıkılıorm kitaplardan :S ama bilimsel bişiyse kesin okurum öyle roman hikaye sevmiorm .s

1|0
    0|0
  • yılda 50 ye yakın kıtap okurum hc tv ızlemem

1|0
    0|0
  • Ks de hesabımı her kapatışımda daha çok okuyorum nedense

1|0
    0|0
  • 1990 dan kalma yapışan dergilerimiz var , okumuyoz sadece bakıyoruz

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    20

Kızlar Ne Diyor 41

• severek okuyorum

1|0
    0|0
  • Kitap okumayı, araştırmayı, biyografileri okumayı çok seviyorum. Kitap okumak hem bilgi dağarcığını kuvvetlendirir hemde kelime haznemizin olmasını sağlar. bazı konularda gözümüzü açar insanlar arasında daha akıcı ve daha bilgili konuşmamızı sağlar. kitap okumak bizi bir adım daha ileri götürür.

1|0
    0|0
  • Okurum,severek okurum.

1|0
    0|0
  • severim , fırsatım olunca alır okurum. ama ne yazık ki korsan. kıtap fıyatları cok yuksek benım o kadar vercek param yokk mecbur bırakılıyoruz

1|0
    0|0
  • son bir sene nerdeyse hic.

1|0
    0|0
  • hoşuma gitmezse bırakıyorum

1|0
    0|0
  • İlgimi çeken kitap buldukça okuyorum.

1|0
    0|0
  • Severek, bayılarak okuyorum. Ama bu alışkanlık çocukluktan gelen bir alışkanlık.. Yani ailenin alıştırmıs olması lazım ki, ilerleyen dönemlerde çocuk kitap alıskanlıgı kazanıp okumaya devam etsin.

1|0
    0|0
  • Çok okumam..Okursam da felsefe, dinler üzerine, psikoloji, bilim-din tarzında kitapları okuyorum.Roman türünü hiç okumam.

1|0
    0|0
  • konusunu beğendiğim kitapsa affetmem bitirene kadar okurum :D

1|0
    0|0
  • evet kitap okuyorum ve okumaya özen gösteriyorum :)

0|0
    0|0
  • evet okuyorum

1|0
    0|0
  • kişisel gelişim kitapları okumayı severim

1|0
    0|0
  • kitap okumadan uyuyamam. yastığımın kenarında her zaman kitap olur

1|0
    0|0
  • çok severm kitap okumasını

1|0
    0|0
  • kitap okumayı çok severim

1|0
    0|0
  • Eskiden roman okurdum, simdi kisisel gelisim ve psikoloji ama cogunlukla takip ettigim dergiler oldugundan vakit yok

1|0
    0|0
  • Linkteki soruya da cevap vermiştim.

Kitap okuyorum ama tek tipçiyim şu elimde sürünen günahkardan utanıyorum :(

1|0
    0|0
  • Çok seviyorum bazen günde 450 sayfa okuduğum oluyor sabaha kadar okurum :))

1|0
    0|0
  • aramızda 40 cm kadar mesafe.. çok uzağız çok

beni ölünce kitaplığa gömsünler istiyorum o kadar seviyoruz birbirimizi

1|0
    0|0
  • Evet , çok zaman.

1|0
    0|0
  • Severek okuyorum.

1|0
    0|0
  • Severek okurum..Çok severim ayrıca..

1|1
    0|0
  • Lisede kitaplara merakım başladı,deli gibi okurum. Haftada 4-5 kitap bitirdiğim oluyor.

1|0
    0|0
  • uzak değiliz korsan kitap okuduğumuz için kitap okumuyomuşuz sanıyolar

1|0
    0|0
  • aşk romanları olrsa evet .d

1|0
    0|0
  • büyük bir zevkle okuyorum okurken yaşıyorum ben sevenlerdenim

1|0
    0|0
  • Kitaba bagli.

1|0
    0|0
  • Okurum. Çokta severim. Şuan aklımda bir kaç kitap var onları alıcam.

1|0
    0|0
  • zorunlu olark kitap okunmaz aksine sevdiğin için kitap okursun.kitap candır :)

1|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    11
Yükleniyor...