Çizimle ilgilenen var mı?

Ben küçüklüğümden beri çizim yapmayı çok severim.Çizimim gelişmi ş değil. Ve doğal bir yeteneğim yok. Bu yüzden çizmimi geliştirmek istiyorum. Bununla ilgili kurs almak istiyordum fakat sonra çizim teknikleriyle ilgili kitaplar gördüm. Kursu zatn seneye düşünüyordum. Sizce yeni başlayanlar için çizim kitabı olarak hangisini amalıyım. Kalem olarakta 2B,3B,4B kullanıyorum. Bunun yanınfa almam gereken birkaç malzeme var mı?
Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler :)

0|0
57

En İyi Kız Görüşü

• ben tablo yaglı boya yapıyorum ama ılk karakalemle baslamıstım alman gereken cok malzeme var aslında sende anlamıssındır kı sanat malzemelerı bıraz pahalıdır sıralarsam alabilirmisin :)

0|0
    0|0
    • Yağlı boya çok güzeldir eminim ki çünkü küçükken bir deneyimim olmuştu :D
      Korktuğum şey şu bütün malzemeleri alıp ortaya güzel bir iey koyamamak. Tabi ki ilerleyebilirim ama ben çok malzeme almak istemiyorum karakalem için. En gerekli malzemeler nelerdir. Dediğim gibi ben 2b falan kullanıyorum :D

• Bu arada bana mesaj yoluyla çizimde nasıl ilerlediğini anlatır mısın? sana sormak istediğim çizimle ilgili sorular var :)

• Tabi olur :)

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 7

• bende gelistirmek istiyorum internetten ogrenerek yapicam buyuk ihtimalle. Malzeme olarak nasil bir calisma yapacagin onemli. Karakalemse ilk once daha fazla degistik kalemler lazim olcak

0|0
    0|0
    • Ya ben geçen seneden beri istiyorum aslında ama bir türlü icraata geçemiyorum. Ki yani gönülden sevdiğim bir şey çizim yapmak. Kötü veya değil beni çok rahatlatıyo. Ve gerçekten bu alanda ilerlemek istiyorum bir hobi olarak.

• Dur yaa bir birbirimizi takip edelim belki olur cunki sanirim senin ayarlarinda şu an sadece takip ettiklerim mesaj atabilir diye birsey var.

• Biraz işim var dönücem yarım saate :)

• merhabalar ben bakirkoyde resm kursu veriyorum profesyonel azeri ressamim istersiniz size yardimci ola bilirim eminem ki cok sevineceksiniz ismim resul...

0|0
    0|0
  • http://www.anime.gen.tr/yaziliste.php?kategori=100 bak anime çizimi için bu iyi istersen eğer

0|0
    0|0
    • Güzel bir siteymiş. Ama animeyle ilgilenmiyorjm. İlgilenirsem bakarım. Teşekkürler :)

• 0,5 forever ince ince boyarken sıkıntı ama

0|0
    0|0
  • Cok iyi kestane cizerimi

0|0
    0|0
  • Ben varım

0|0
    0|0
  • Türkülerle ilgilenenler ilginizi çekmezmiydi. bir baksaydınız?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Isin ozu disiplinli bir sekilde cizmen birde cizerken iyi bir matematige sahip olman. Mesela 2 kolon arasinda gundelik hayatta kac metre mesefe vardir ve cizdigin kagitta bu nesefe o kadar mi? Nereden anlarsin bunu kapidan, koydugun figurun boyundan gibi.
    Yine bir oran ornegi ile yetiskin bir insan boyu kac kafadir? 1 yuz kac burun boyundadir. Goz cizgisiyle kulagin basladigi hiza mi? Burun alti ile kulagin bittigi yer ayni hizada mi? Gibi sorulari surekli kendine sorman gerekir.
    Bunlari yaptiktan sonra susleme, golge isin kolayi her turlu yaparsin isigin geldigi yon falan belli neticede.

0|0
    0|0
    • Ya şu an çok korktum. Amacım çok şey almak değil. Ben bunu hobi olarak yapıcam az şeyle güzel şeyler ortaya koymak istiyorum. Karakalemle başlayabilirim mesela. Bunubla ilgili öğrenmem için ne tür bir kitap almam gerekiyo sence?

• Müsait olduğum bir zaman bakıcam çok teşekkürler :)

• Figur cizebilmen icin e-kitap.

• HB kalem daha iyi. genelde hb kullanılır. ne koyu ne açık. 2B genelde fazla koyu olmayan bölgelerde kullanılır.3B ve üstü koyu gölgelerde kullanılır. çizim yaparken çok karalıyorum koyu oluyo dersen H serisini kullanabilirsin daha ince çizgiler atmanı sağlar ve koyu değildir. kitaplarla geliştirmek için birçok çizim kitabı var. ben çizim sırları 1 ve 2yi kullanıyorum. gayet memnunum ve pratik çizim teknikleri sayesinde deseni daha çabuk oturtup bitirmeni sağlar. bir grafikçi olarak önerim şimdilik bunlar 😊

0|0
    0|0
  • Bende severdim, yeteneğime yönelemedim.

0|0
    0|0
  • Çiz;m kitabı bilmiyorumda resim kağıdı almadan resme başlama. A4'le falan olmuyor o işler. -_-

0|0
    0|0
    • Ha iyi bari, ben çok acı çektim çünkü o kalitesiz kağıtlar yüzünden ✋ Birde çizim kitabına çokta gerek yok. Çizilmiş bir resmi çizerek başla, önce gördüğünü çiz sonra yorumunu katarak çiz. Çok işe yarar 👌

• Ya öyle yapıyorım şu an aslında ama bence taktikleri alarak başlamak daha doğru olur diye düşünüyorum. O a4 leri bilmez miyim canım. Çok beter onlar. Ne çektim bende o kağıtlardan

Yükleniyor...