Türkiye'nin üstatlarından Cemal Süreya hakkında ne düşünüyorsunuz?

Aşk denince akla gelen üstat...
Türkiyenin üstadlarından . Aşk denince akla gelen üstad . ?

Vefatının 26. yılında, sevgiyle anıyoruz.

0|0
3|6

En İyi Kız Görüşü

• sosyal medya'ya meze olmuş şair.

kendisini çok sevmem hayranı da değilim lakin hayranı olsaydım, düştüğü şu duruma gerçekten üzülürdüm. romantik, şiir/edebiyat seven ayağıyla kız düşürmeye çalışan erkekler, hayata küsmüş, aradığı aşkı bulamamış ya da bulup kaybetmiş, hak ettiği sevgiyi bir türlü görememiş entel kızlar... hepsinin dilinde cemal süreya.

twitter'da en aşağı 5 tane cemal süreya hesabı var. birkaç tanesinin admini, işi cemal süreya şiirleri paylaşan güzel kızları bulmak için kullanıyor bizzat şahit oldum. diğerlerinin de pek farklı olduğunu sanmıyorum. tamamen şiir edebiyat amaçlı cemal süreya paylaşım yapanları tenzih ediyorum, kendisi maalesef ki gösteriş budalası, şekilci insanlar tarafından ayağa düşürülmüştür. umarım ki aynı durum, yahya kemal gibi sevdiğim şairlere yapılmaz.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Bir yük vagonunda açtım gözlerimi,
    Bizi kamyona doldurdular,
    Tüfekli iki erin nezaretinde,
    Sonra o iki erle yük vagonuna doldurdular,
    Günlerce yolculuktan sonra bir köye attılar,
    Tarih öncesi köpekler havlıyordu
    Aklımdan hiç çıkmaz o yolculuk, o havlamalar, polisler
    Duyarlığım biraz da o çocukluk izlenimleriyle besleniyor belki.
    Annem sürgünde öldü, babam sürgünde öldü

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Allah rahmet eylesin Cemal Süreya'yı çok severim :)

0|0
    0|0
  • Dışarıya yağmur, yüreğime hasret, fikrime sen... Nasıl yağıyorsunuz üçünüz birden bir bilsen...
    Çok severim kendilerini düşüncesi fikri akli ne de güzel insan nur içinde yatsın.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Bu paylaştığın şiir ne böyle? Dağıttın 2 saniyede beni. Keşke girip bakmasaydım soruya la. Şimdi Cemal Süreya gibi bir sigara yakıp uzaklara bakıp içmenin vakti işte.

Şimdi diyorum şimdi
    Bir deniz, denizde vapur, gökyüzünde martı
    Semaverde çay olmalı
    Bir de çaya Yaren.

haşş...

0|0
    0|0
  • Cemal süreyya büyük üstadlardan birtanesi benim çok sevdiğim yazarlardan birisidir

0|0
    0|0
  • şiirleri güzel arada okurum

0|0
    0|0
    • Dediğiniz doğru. Aslında sosyal medya herşeye meze oldu. sanat insanlık ahlak birakmadı. Sosyalleşmenin adına taciz edebilen bir sosyal medya var türkiyede. Sapına kadar haklısınız

• Şiirleri güzel Allah rahmet eylesin.

0|0
    0|0
  • Değerli isimlerden, mekanı cennet olsun...

0|0
    0|0
Yükleniyor...