2015 yılında kaç kitap okudunuz?

Çocukluğumdan beri her yıl okuduğum kitapları; yıl sonunda kolilerim. Hayalimde ileride bir kütüphane açmak olduğundan kimseyle kitaplarımı paylaşamam.

Uykusuzluktan 2015 yılında okuduğum kitapları biraz önce koliledim.

Geçen sene içerisinde 73 kitap okumuşum. Peki ya siz, geçen sene içerisinde ortalama kaç kitap okudunuz?

(Sorum hava atmak içerikli değildir, öğretmen bir ailenin kızıyım ve kitap okumak en büyük hobimizdir. Her akşam 2 saat kitap okuruz ailecek. )

0|0
8|16

En İyi Erkek Görüşü

• Yaklaşık 35 kitap okumuşumdur bir ara çok fena depresyondaydım odamdan çıkmayıp kitap okuduğu bilirim.

1|0
    0|0
    • Okumaya devam edin. Bırakmayın kesinlikle..

• Kolay kolay bırakamam zaten kitaplar benim tek sırdaşım. Tavsiyeniz için teşekkür ederim...

En İyi Kız Görüşü

• Tam olarak saymadım ama 20 25 kadar şiir kitabına sahip oldum 2015'te roman okuyamıyorum nedense ya istediğim türde kitap bulamadım ya da çok çabuk sıkılıyorum..

1|0
    0|0
    • Ama sadece Roman kitapları yok ki? Tarih kitapları okuyun?

Şiir kitapları da güzeldir, müziklerden daha fazla besler ruhu...

• Tarih hiç okuyamam.. Denedim ama şiire düştük.. :)

Erkekler Ne Diyor 15

• Kitap olursunuz da nasıl kitap? İkim içeren kitaplar olmadığı surece vakit kaybı olarak goruyorum.. Bilim demiyorum bak ilim diyorum.. Romanlar şunlar bunlar , kültür ya da bilgi sınıfını dolduramaz, hak verirsin.. benim kitap okuyacak vaktim yok ama isimin çoğu PC de olduğu için , internetten her turlu kaynağa ulasabiliyorum.. Ve oradan okuyorum. Sadece bir kitap aldım bu yıl.. Honoré de Balzac..

0|0
    0|0
  • Okumadım.

0|0
    0|0
  • hiç okumadım._. gerçekten de örnek bir ailesiniz

0|0
    0|0
  • Hic okumadim

0|0
    0|0
  • 1 kitap okudum, pek kitap seven birisi değilim.
    İzlediğim filmler 100-150 vardır. :)

0|0
    0|0
  • Bu yil az okudum ama okudugum kitaplardan sadece ikisi edebi eserdi digerleri arastirma inceleme tarih bazi eserleri iki uc ayda bitirdim. Toplamda 10 tanedir ancak.

0|0
    0|0
  • İki kitap okudum.

0|0
    0|0
  • 62 tane şimdi saydım ama biri yarım daha var 😀

0|0
    0|0
  • Yaklaşık 0 tane kitap okudum.

0|0
    0|0
  • 5 sene önce bir kitap aldım hala bitiremedim

0|0
    0|0
  • ben hiç okumuyorum kitap okumayı sevmem :D okuduğunuz kitapların içeriği ya da türü nedir?

0|0
    0|0
  • Ne güzel bir aile

0|0
    0|0
  • 1 harry potter :DASD:SD

0|0
    0|0
  • Keşke imkânım ve zamanım olsada bende okusam 😕

0|0
    0|0
  • Sizle yaşayabilir miyim? Raskolnikov kadar yalnız, Eugene de Rastignac kadar yardımsever, Liesel Meminger kadar kitap tutkunuyum :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Her kitaba para veremiyorum, almadan önce kitapcida bir 10 dk inceliyorum, önceden araştırmasini yapıyorum, yazarını anlamadan kitabı satın almıyorum. Saçma sapan kitaplara ayıracak zamanım yok. Okumak için okumam. Yılda temizinden 12 kitap okurum, her bir kitaptan sonra kafamı toplamak için 2 3 hafta mola veririm.
    Yüzyıllik yalnızlık
    Böyle buyurdu zerdüşt
    Bir tereddütün romanı
    Sol ayağım
    Kırmızı pazartesi
    Fatih Harbiye
    Küçük Şeyler 1
    Küçük Şeyler 2
    Küçük Şeyler 3
    Küçük Şeyler 4
    Zevkine okuduğum yolculuk sırasında kerime nadir romanları var bikaç tane
    Onun disinda
    Discovery channel magazine, national Geographic magazine, kafa, uykusuz, penguen, Leman gibi yayınları da talip ediyorum, arada sırada kupon biriktirip arsivlik ansiklopediler ediniyorum, belgesel setlerim de var, ben de bir kütüphane yapmak istiyorum ama rafimda 150 kitap ve yaklaşık 40 belgesel var. Modern dünyayı ve de edebiyatı takip etmiyorum açıkçası, ilgimi de çekmiyor. Para kazanmak için roman yazan yazarlar bana soğuk geliyor. Bilgi paylasanlari severim, ama sıkı bir kişisel gelişim takipçisi değilim, klasikler yeterince ruhsal gelişime destek oluyor bence. Kitap okumanın bir yarış olmadığını biliyorum. bir kitabı sevemezsen okuyamazsin. Okuyamadigim yüzlerce kitap var bu yüzden. Sevdiğim kitapları ben de paylaşmiyorum çünkü kişi isterse o kitabı alacak kadar para biriktirebilir.
    Isvecli bir profosör ole sohbet etme şansı yakaladim, bana kitap okumanın saçmalık olduğunu ve gidip kendimin deneyimlemem gerektiğini anlattı. Bunu yapacağıma söz verdim. Fakat metroda kitap okumadan yolculuk edemiyorum çünkü canım sıkılıyor. Yolculuk edebildigim kadar okuyabiliyorum, bu nedenle sürekli yolculuk etmek için dışarı çıkma ihtiyacı hissediyorum. Hayat güzel. Just do it!

0|0
    0|0
  • Cok az. 16 tane okumusum. Her yilin aksine bu yil kitaptan cok filme zaman ayirdim. Bu yil basarirsam ikisini esit tutmayi dusunuyorum

0|0
    0|0
  • Baya bir okudum. Haftada üç kitap okurum bir hafta dinleniyorum genelikle hesaplayamadım şimdi.

0|0
    0|0
  • Saymadim.

0|0
    0|0
  • 24 u geciktir

0|0
    0|0
  • 20'yi geçmemiştir.

0|0
    0|0
  • Hiç okumadim