Okuduğunuz kitapları saklayıp kitaplık mı kuruyorsunuz başka kitaplarla takas mı yapıyorsunuz?

Benim bir sürü romanım var, okuduğum her kitabı saklarım. Hepsi kitaplığımda. Ama bana çok anlamsız gelmeye başladı. Kitaplıkta süs gibi duruyorlar. Kimseye faydası yok. Arkadaşlarım isterse veriyorum o kadar.
Favori kitaplarım hariç bütün kitapları bağışlamayı düşüyorum. Lisede de yapmıştım bunu sonradan pişman olmuştum. Yine olmak istemiyorum.
Siz ne yapıyorsunuz? Bağışlamak daha iyi değil mi? İnsanların faydalanması. Kitabın kendi amacına ulaşması.

1|0
14|4

En İyi Kız Görüşü

• Benimde kitaplıkta duruyor ama takas etmeyi düşünüyorum haklısın bir işe yaramıyor. Gerçi nerden takas edeceğimi bilmiyorum ki

0|0
    0|0
    • Facebook'ta kitap kardeşliği diye bir grup var. Orada yapabilirsin. Hem çok güzel arkadaşlıklar kuruyorsun. Ben oraya üyeyim mesela. Tavsiye ederim

• Ptt ile gönderiyoruz. Şubeye geliyor. Gidip ordan alıyorsun :) En azından ben öyle yapıyordum, eve gönderende oluyor

• Tamam teşekkürler 😊

En İyi Erkek Görüşü

• Aslında bağışlamak başkalarıyla paylaşmak ya da alım gücü olmayanlara vermek çok çok güzel bir davranış. Sonuçta bilgi paylaştıkça anlam kazanır. Amma velakin benim takıntımdır, asla veremem kütüphanem vardır. Şöyle de bir durum var ben bazen bir kitapta aklıma gelen bir yeri dönüp tekrar şöyle bir okurum :)

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• Dursun. Ara sira uzerlerinde masturbasyon yaparsin.

0|0
    0|1
  • Ben de bağişlayayim diye düşünüyorum bazen ama kitapliğima öylece bakmayi seviyorum. Elbette kitaplari bir defa okuyup kitaplikta birakmak mantikli değil. Daha fazla kişiye ulaştirmak daha güzel olur. Arada arkadaşlarima kitaplarimdan bir kaçini ödünç verdiğimde mutlu oluyorum ama geri getirdiklerinde daha fazla mutlu olurum. En çok benim kitapliğima yakişiyorlar gibi :)

0|0
    0|0
  • kütüphaneye

0|0
    0|0
  • bana bağışla asdfjkj ben hepsini biriktiriyorum benim de baya var ama hiç öyle düşünmedim canım sıkılınca bazen tekrar diziyorum falan hepsine çok iyi baktım, kimseye vermiyorum verdiklerim hiç geri gelmedi ya da başka geldi, bir tane seri vardı ben de arkadaşlarıma vermiştim bazılarını seri bir geldi bana, aynı kitaptan iki tane vardı en son

0|0
    0|0
  • Takas

0|0
    0|0
  • Yok hayatta vermem hepsi benim canım 😍😂

0|0
    0|0
  • Kitaplığım var oraya koyuyorum hepsini😇

0|0
    0|0
  • Kitaplarım benimdir.

0|0
    0|0
  • hepsi evde kitaplıkta. kimseyle paylaşamam.

0|0
    0|0
  • Tabiki de bağışlamak daha iyi ama şöyle bir bakınca bağışlamaya içim el vermiyor :)

0|0
    0|0
  • Ben hayatta kıyıp veremem ya

0|0
    0|0
  • Bazı kitaplarımı tutuyorum, bazı kitaplarımı bağış kampanyalarında bağışlıyorum. Bazı yerlerde kitap kumbaraları var, orda biriken kitaplar bağışlanıyor, bağışladığım kitapların kitap okumayı seven birinin eline geçtiğini düşünüp mutlu oluyorum.😊

0|0
    0|0
  • Okuduğum her kitabı saklarım

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Kitaplığım vardır. Takas yapmıyorum ama kitaplığım çevremde olan insanlara açıktır. Kimi zaman sohbet konusuna dayalı ben teklif ederim kimi zaman onlar dilediklerini seçip alırlar. İşleri bittiğinde de başka insanlarla buluşmak üzere kitaplığıma geri gelirler. Dvd arşivim ve kitap arşivim için uygulamam bu yönde.

0|1
    0|0
  • Psikoloji kitaplarım duruyor.. Takas sevmem.

0|0
    0|0
  • Bana bağışlayabilirsin pişman olursan geri veririm

0|0
    0|0
Yükleniyor...