Japon Balıkçısı'nın hikayesini biliyor musunuz?

Japonya'nın Hiroshima ve Nagasaki şehirlerine atılan atom bombalarının ve yapılan korkunç katliamın üzerinden 9 yıl geçmişti..

Aikichi Kuboyama, 1 Mart 1954 günü pasifik'te yeni bir hidrojen bombasının testleri yapılırken, o civarda avlanan balıkçı teknesinin 23 kişilik mürettebatından birisi idi. Patlamayla ortaya çıkan, ve sarı bir toz bulutu ile yayılan radyoaktivite, Aikichi Kuboyama'nın ağır ağır ölümüne neden oldu..

"Denizde bir bulutun öldürdüğü,
japon balıkçısı genç bir adamdı..
Dostlarından dinledim bu türküyü..
Pasifik'te sapsarı bir akşamdı.."

"Üstümüzden geçti bulut,
badem gözlüm beni unut.
Boynuma sarılma, gülüm,
benden sana geçer ölüm.

Badem gözlüm... Beni unut.. "

Güncellemeler:
Bu sitede kalitenin diplerde olduğuna bir kez daha emin oldum..

Dünyadaki bir insanlık ayıbından bahsediyoruz, topu topu iki yorum var.. Biri "nüfusları çok fazla, iyi ki ölmüşler" gibi bir kafada, diğeri ise bu katliam karşısında pişmiş kelle gibi sırıtıyor..

1|0
2|2

En İyi Kız Görüşü

• Bu hikayeyi duymuştum ama ne yalan söyleyim doğru düzgün öğrenme fırsatım olmamıştı maalesef :/
    En azından siz bu fırsatı verdiniz ayrıca burada ki seviyeyi boşverin ben eleme usülu gidiyorum ki siz benden daha iyi bilirsiniz "guru" olmuşsunuz :)

Keşke bu anlatılanlar gerçek ve acı olmasaydı... Olan hep masum insanlara oluyor

0|1
    0|0
    • İşte böyle düşünen birine ihtiyacım vardı..
      Gelen şu iki saçma cevapla moralim o kadar çöktü ki, kendimi ruhsuz insanların oluşturduğu mahşer gibi bir kalabalığın ortasında yapayalnız kalmış gibi hissettim..

İyi ki geldin.. İyi ki varsın.. :)

• Aynı mutluluğu ben de yaşıyorum.. Teşekkürler.. :)

• 😊😊 rica ederim

En İyi Erkek Görüşü

• Kötü bir olay olmuş ilk defa duydum

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• 100 milyon nüfusları var atom bombası olmasaydı 130 milyon olurdu

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 1

• 😀😀😀😀😀😀😀

0|0