İngilizcemi geliştimek istiyorum?

Ne yapmalıyım bunun için ? haftasonu kursları mı yoksa kendi çalışmam mı?

0|0
6|4

En İyi Erkek Görüşü

• İkiside değil yurtdışı tecrübesi edin

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Senin için çok güzel tüyolarım var ingilizcem çok iyidir.
    Geliştirmek için önemli olan şeylerden biri yabancı film-dizi izlemek. Bu çok fayda ediyor. Hem de dinlemeni geliştiriyor (listening skills).
    Kendine bir yabancı arkadaş bulabilirsin, bir siteden belki. Konuşa konuşa gelişir.

Kendi seviyene göre kaynak kitaplar edin, hala okuyorsan düzenli olarak çalış. Yazarak çalışmanın daha faydalı olduğunu düşünüyorum.

Çevrende ingilizcesi iyi olan insanlar varsa takıldığın yerlerde onlardan yardım alabilirsin.

Tabi kurs da durum meselesi ama kendine birşey katmak istiyorsun bu yüzden durumun varsa git derim. :)

Kolay gelsin.

2|0
    0|0
    • Kesinlikle katılıyorum. Yabancı diziler ve yabancı arkadaşlar çok yararlıdır. Ek olarak sosyal medya hesaplarında ingilizce paylaşım yapan sayfaları takip edebilirsin. Onlardan gördüğün her gönderiyi tek tek, üşenmeden çevirmeye çalış. Bir süre sonra artık tek tek çeviriye ihtiyacın olmadan direk okuduğunu fark edeceksin... Tecrübeyle sabit.

• @kussosite woww gerçekten mii. peki kelime bilgimi geliştirmek için ne yapabilirim

Erkekler Ne Diyor 3

Kızlar Ne Diyor 5

• Özkan Çelen videoları öneririm

0|0
    0|0
  • Ne seviyede olduguna bagli.. ama kursa gitmen daha faydali imkanin varsa.. ingilizce muzik ve filmlerlede pekistirebilirsin.

0|0
    0|0
  • şu an yanımda bir kız var çatır çatır ingilizce konuşuyor. Ne guzel ya falan derken bu soruyu gördüm. Kursa git bence. Daha verimli olur. 1 dil 1 insan 😊

0|0
    0|0
  • egzersiz yap squat vs

0|0
    0|0
  • boşver bırak geliştirme

0|0
    0|0
Yükleniyor...