Bir romanda neye dikkat edersiniz?

Evvet.. Roman okumayı seven arkadaşlar. Bir romanı ilk elinize aldığınızda neye dikkat edersiniz, nesi ilginizi çeker ve okumaya başladıktan sonra güzel bir roman olduğuna neye göre karar verirsiniz?

0|0
11|17

En İyi Erkek Görüşü

• Müzik aletini iyi çalıp çalmadığına bir de iyi romanca konuşup konuşmadığına.. Tabi ki benim gibi kitaplara yabancı biri ilk başta türüne dikkat eder sevdiği tür değilse pek dikkat etmez. Daha sonra rastgele bir yeri açıp birkaç satır okuyup anlatım biçimine bakarım sararsa okurum sarmazsa şansını kaybeder asla bir romana ikinci bir şansı vermem :P Şaka tabi ki veririm :)

0|0
    0|1
    • Eksinin manası derin olmalı :D Yoksa nedenini anlardım :D İşte kitaplara çok yabancı olmasaydım manayı anlamış olacaktım :P Sosyal Mesaj: Siz siz olun bol bol kitap okuyun sonra milletin saçma sapan hareketlerini bir mantığa sığdıramıyorsunuz :D

En İyi Kız Görüşü

• Kolay anlayamayacağım bir kitap olması lazım. Kafamı karıştırmalı. Tek seferde okuyup anladığım kitapları sevmiyorum pek.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Bizden olması gerekmesi lâzım benim'çün.

62.media.tumblr.com/.../...auzAdw1r17ms8o1_540.jpg

Örneğin; baktın manavlık seni kepaze ediyor, çünkü domates tartarken araya iki tane çürük domates sokuşturmadan edemiyorsun, o zaman neden böyle bir şey yapıyorum diye sormalısın kendine. Derin bir nefes alıp o iki tane kodumun çürük domatesini araya sokuşturamadan niçin duramadığını düşünmelisin. O iki tane çürük domatesi araya sokuşturamayınca kendini çok mu çaresiz hissediyorsun? Uykuların mı kaçıyor, boğulacak gibi mi oluyorsun, tükenmişlik sendromuna mı giriyorsun o iki tane çürük domates araya sokuşmayınca? Bütün dünyayı önüne de serseler o iki tane çürük domatesi araya sokuşturamadıktan sonra bir anlamı yok mu? ‘Yeter artık bu dünyanın kahrını cefasını çektiğin, al sana gidiş-dönüş uçak bileti, 6500 dolar da nakit, Singapur’daki bütün kerhaneleri gez gel,’ deseler, yine de o iki tane çürük domatesi araya sokuşturmanın verdiği zevki hiçbir şeye değişmez misin? Dünya yerinden oynasa, taş üstünde taş kalmasa, kıyamet kopsa, uzaylılar gelse bütün sülalene tecavüz etse, yok arkadaş, ben o iki tane çürük domatesi ilk fırsatta araya sokuşturmaya yine de devam ederim mi diyorsun? Herkesin bu hayatta iyi kötü bir pusulası vardır, hedefi vardır, hedefi olmasa bile bir tarzı, duruşu, şekli şemali vardır, senin de bu hayattaki pusulan, hedefin, tarzın, duruşun, şeklin şemalin o iki tane çürük domatesi araya sokuşturmak mı? Yarın öbür gün torun torba sahibi olup bir köşeye çekilip emekliliğin keyfini sürmeye başladığında, geçmişi özlemle yâd ettiğin anlarda, aklına gelecek ilk şey o araya sokuşturuverdiğin iki tane kodumun çürük domates mi olacak OÇ!

0|0
    0|0
  • Realist olsun aşk veya gizem içersin

1|0
    0|0
  • Guzel uyutuyor mu ona

0|0
    0|0
  • Filme dökülmesine :)

0|0
    0|0
  • Sayfa sayisi

0|0
    0|0
  • Kurgusuna önem veririm. Betimlemeler benim için önemlidir. Detaylara girmesi güzel olsada laf kalabalığını sevmem.

0|0
    0|0
  • Hicbisrye

0|0
    0|0
  • Kurgu şeyler okumayı sevmiyorum

0|0
    0|0
  • Sürükleyıcılık

0|0
    0|0
  • Bir romanda oynamasına dikkat ederim. Sürekli noldu beya demeli ve roman dediğin hep etek giymeli. Küfürde edebilir , at arabası olmazsa olmazı olması lazım ^_^

0|0
    0|0
  • Aşk yoksa okumam ve macera

0|0
    0|0
  • Karakterlere konuya

0|0
    0|0
  • İlk roman mı? Çingen mi? olup olmadığına karar verirdim

0|0
    0|0
  • ilgimi çekmesine

0|0
    0|0
  • Ben gizeme önem veririm. Kitapın konusunu merak etmeli ve sonuna bu devam etmeli

0|0
    0|0
  • kaç sayfa ve başrolünde kimlerin koşturduğuna...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Metafor var mi yok mu arasinda kalinca guzel oluyor.
    1 kilo biftek yutmus gibi.

1|0
    0|0
  • Yazarına

0|0
    0|0
  • Beni alıp o romanda yaşatmalı o romanla günlerim gecmeli saatlerim aylar sonra bile o romandan cıkarım yapabilmeliyim :)) ;)

0|0
    0|0
  • Konuya

0|0
    0|0
  • İlk önce sayfaların rengine bakıyorum. Bide kapak çok önemli o çekiyor beni.

0|0
    0|0
  • Bitiş kısmına göre. Okuduğum romanların bir kaçında başlarda çok sıkılıyorum başlara biraz hareket getirseler daha iyi olabilir

0|0
    0|0
  • Kapağına ve özetine :D

0|0
    0|0
  • Sonuna bakarım sonu iyi bitiyorsa okurum

0|0
    0|0
  • Benim söylemek isteyip söyleyemediklerim var mı?

0|0
    0|0
  • Sürükleyici olsun

0|0
    0|0
Yükleniyor...