Kitap okuyan adamların nesli tükeniyor mu?

Erkeklerin kadınlara göre daha az okuduğunu düşünüyorum. Toplu taşımada, bir kafede ya da uzun yolculuklarda kadınların elinde mutlaka bir kitap ya da dergi var.

Eskiden babam çok okurdu, çok imrenirdim. Şimdi böyle erkeklerin kaldığını düşünmemekteyim. Sizce?

0|0
9|47

En İyi Erkek Görüşü

• Kafe ve uzun yolculuklarda hala devam da, toplu taşımada artık bende okumuyorum. Önceden sürekli yanımda kitap olurdu, ama toplu taşımada bir an bir durum oluyor, kafayı o tara çeviriyorsun, kitabı bırakmak zorunda kalıyorsun, sevmiyorum bunu. Benim gibi düşünenler nedeniyle görmüyorsunuzdur belki de artık...

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 46

• Yok ne alaka daha bugün haberlerde gördüm diyor ki bir mahalle çaycısı:

" Köyümüzde kütüphane yoktu, biz de yaptık oluşturduk... Gel gör ki okuyan yoktu, biz de kampanya yaptık. Kitap okuyana, çay ikramdır diye."

Gerçekten de yaşlı kesim, bol bol kitap okuyor, böylece dükkanda en çok içilen içki çay oluyor diye haber yapmışlar. Yani yok öyle nesli tükenme falan.

0|0
    0|1
  • nerden cıktı bu simdi?
    tabi ki tükenmiyor
    kitap candır

0|0
    0|0
  • Ben okuyorum, çok sık olmasa da bir kitaba başladığım zaman fazla sürmeden bitiriyorum. Eğer bir kitap ilgimi çekerse okurum, yoksa öneri bile almıyorum.

0|0
    0|0
  • Var elbette okuyan adamlar bende çok okurum ama toplu taşımada okunan kitap bana zorlama geliyor ayrıca verimsiz evde yapılan uzun pinekleme tv bilgisayar vaktiyle toplu taşımada okunan kitap bir tezat ayrıca kafeler diğer insanlarla buluşmak için yalnızken okunur kitap yalnız kalmamak için. Son olarak yolda etrafımdakileri izlemek insanın ufkunu açıyor o anları o şekilde değerlendirmek istemem

0|0
    0|0
  • Türkiyede zaten az olan nüfus zamanla dahada azaldı. Avrupa için aynısı pek geçerli değil küçük yaştan kazanıyorlar alışkanlığı.

0|0
    0|0
  • Ben okurum da metroda otobüste okumam, balık istifi dur kalk giderken zor beyav. Kitap bükmeyi sayfa kıvırmayı da sevmem hepsine gözüm gibi bakarım. E tabi herkesin kendine göre bi'şeyi var.

0|0
    0|0
  • Ben okuyorum sabah 8 de metroda izleyebilirsin.

0|1
    0|0
  • Kadınlar hep aşk romanlari piyasadaki çok tutan kiytirik kitapları okuduğu dikkatimj çekiyor. Ben genelde bilimsel veya tarihsel okuyorum. Ama kadınlar da bence gereksiz kitaplar okuyor.

0|0
    0|0
  • Kadınların okuması daha guzel cunku kadın coccuklarınada anlatır. Fakat bır durum daha var, kadınlar daha cok duygusal ask romanları okudugunu goruyorum... Bu tur kıtaplar da okunur okunmaz demıyorum ama ne derece faydalı olur bılemem kısısel gelısım ve fantastık kıtaplar her zaman merak konum olmustur mesela..

Bu alıskanlıklar kucukken gaste okumakla baslar.

0|0
    0|0
  • Okuyorum arada sırada

0|0
    0|0
  • iyi güzel yazmışsın fakat şu gerçeği unutuyorsun. Kitap okuyan düşüncesiz kadınları neslinde bir artış var onu ne yapacağız? Sırf kitabı okumak için mi okuyorlar diye düşünmeden edemiyorum. Tabi ben genelleme yapmıyorum kimse üstüne alınmasın gördüklerimi söylüyorum.

Not: aktif olarak kitap okuyan biriyim ;)

0|0
    0|0
  • Azalıyor.

0|0
    0|0
  • Ben okuyorum ama insanlar bana garip garip bakıyor. Bizde yakında ayıplanacak herhalde. Kadını erkeğini bilmem de, üniversiteye hazırlananlar dışında çok görmüyorum kitap okuyan. Kadını erkeği yok sanırım..

0|0
    0|0
  • Savaş ve Barış kitabının kapağının içine 100 Fırça Darbesini zulalayıp okurum.

cayırt (coming soon)

0|0
    0|0
  • yok öyle bir dünya kitap okuma kültürü edinmiş insan geçmişte de çok yoktu hala çok yok bu nesilden nesile aktarılır bizim sülalede kişisel kütüphanesi olmayan bir tane bile ev yoktur şahsen benim 3000e yakın kitabım var (soracak olanlara evet hepsini okumadım teknik olarak imkansız)

0|0
    0|0
  • buyrun benim?

0|0
    0|0
  • Ben kimse yokken kendi halimde okurum.
    Toplum içinde okumam.

0|0
    0|0
  • Metroda ayakta bile okuyan o adam benim.
    Sürekli okurum. Her ne kadar kolay bilgi çağında olsak da, kitaptan edineceğim bilginin ikamesi olmadığı düşüncesindeyim.

0|0
    0|0
  • Okuyorum da n'oluyor hesabı :D

0|0
    0|0
  • Kitapı reklam için okuyor dışardakiler. Kitabı evde de okuyabilirler.

0|0
    0|0
  • Yo okuyorum ben ozellikle yagmurlu havalarda hele birde yaz aylarinda ya da ilk bahar aylarinda yagan yagmurda balkonda sigara ile beraber okurum...

0|0
    0|0
  • Kesinlikle doğru düşünüyorsun :)

0|0
    0|0
  • Gözlerim bozuldu, arapça, osmanlıca, yeni Türkçe tercüme kitap okumaktan... annem ne zaman evime gelse söylenip durur, oğlum bıktım artık milletin hurdalarını şu eve getirmenden diye... Kadın'da haklı ama ne yapayım parayı sahafa gömüyorum...

0|0
    0|0
  • Ben okurum hergün, daha sadık dost mu var.

0|0
    0|0
  • Kitap okurum ama, toplu taşımada okumuyorum.
    Toplu taşımada, kitaba kendimi veremiyorum. :)

0|0
    0|0
  • ben işe servisle gidiyorum ve serviste kitap okumaya çalışıyorum yanımda oturan amca geçen gün kitap okuyacaktın madem niye işe girdin oku da okulunu bitirsene dedi :/ o gün bu gündür toplum içinde kitap okumuyorum ve insanlarda aa ilgi çekmeye çalışıyor tarzı bir durum oluşuyor erkek kitap okuyunca sanki kitabı kız tavlamak için kullanıyormuş gibi görünüyorsun :/

0|0
    0|0
  • tukeniyo

0|0
    0|1
  • az olsak da varız neyseki son yıllarda kitap fiyatları da daha uygun seviyelerde. ama milletçe zaten düşük seyrediyoruz. ben yolculuklardan ziyade tuvalette okurum bişeyler

0|0
    0|0
  • Mide me vuruyo benim hareket halindeyken okuyamıyorum. cafeye de tıkınmaya gidiyorum okumuyorum.. tuvalette okurum ama , o sayılır mı?😊

0|0
    0|0
  • Kız erkek ayırmadan evet kitap okuyanların nesli çok azaldı. Yerini cep telefonları tabletler aldı. Bazı arkadaşlarım bile tabletten felan okuyor. Kitapların değerlerini bilmiyorlar.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    16

Kızlar Ne Diyor 8

• Kindle aldilarsa demek ki.

0|1
    0|0
  • şimdi evet bende kadınların daha çok okuduğunu görüyorum ama hepsinin elinde bir aşk romanı... hani o kitabı okumasanda olur yani

0|0
    0|0
  • Evet malesef öyle

0|0
    0|0
  • Aslında okuyan erkeklerde var ama bayan daha çoğunlukta duruyor

0|0
    0|0
  • Kesinlikle haklısın.

0|0
    0|0
  • evet