Türk sinemasında en çok beğendiğiniz film hangisidir?

Her ne kadar Hollywood, Bollywood ve Avrupa sineması kadar özgün ve iyi yapımlarımız olmasa da en azından bazı Türk filmlerinin bizdeki yeri ayrıdır. Benim en sevdiğim Türk sineması örnekleri Kosmos ve Kış Uykusu'dur. Zeki Demirkubuzdan Yeraltı filmini de sayabilirim. :)

Güncellemeler:
En iyi film tavsiyesilerine En iyi yanıt ödülü verilecektir :D

0|0
11|15

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Sarmaşık ve Kış Uykusu. Özellikle Sarmaşık çok travmatik.

0|0
    0|0
    • Sarmaşık filmini daha izlemedim, senaryo ödülü verildi Altınportakalda.. Kış Uykusu filmini çok seviyorum. Soundtrack'ni dinliyordum az önce :D

• Kış Uykusunun yeri ayrı. Sarmaşığa hiç vakit kaybetmeden gitmeni şiddetle tavsiye ediyorum.

• Pekala bu tavsiyeyi en kısa zamanda gerçekleştireceğime inanabilirsin. Benim de merak ettiğim bir filmdi bakalım. :)

Kızlar Ne Diyor 10

• Eşkiya
    Mucize
    Av Mevsimi
    Umut

0|0
    0|0
  • Kocan kadar konuş 1 ve 2
    Rantik komedi 1 ve 2
    Beyzanın kadınları bende etkiliyeici izlenimler bırakan türk filmleri :)

0|0
    2|1
    • Hiçbirini duymadım malesef :/

• Yeşilçam filmlerini çok severim genelde ama dediğin gibi türk sineması kendini pek geliştiremiyor.

• Malesef.. bir umut var ama bakalım.

• Türk sineması deyince sadece Yeşilçam 'ı bilirim o kadar diğerleri tam bir fiyasko.

1|0
    0|1
    • Yeşilçam sinemasının kendine özgü bir havası vardı günümüz filmleri biraz daha karışık ve anlaşılması güç. Sanırım bu anlamda bir içerlenme olabilir..

• kemal sunalın butun fılmlerı

0|0
    0|0
  • Masumiyet, dediğin gibi kış uykusu, eşkıya yenilerden düşünüyorum daha

0|0
    0|0
    • Masumiyet ve Kader filmleri evet.. Yine Zeki Demirkubuz'tan gayet sağlam filmler bunlar.. Biraz daha düşün bakalım :D

• Babam ve Oglum olabilir.

0|0
    0|0
    • Olabilir sevgili Marla..

• Peki sevgili Marla, tümörüm olsa adını sen koyardım! :))

• Hahah :)) Bizler özel değiliz..

• Ben yesilcami cok severim acikcasi hani konular cok mantikli ve olabilirlikleru yok ama cok severim

0|0
    0|0
  • Tabiki de bir avuç deniz. Şimdi psikolojik olarak açlığa doymak da var.

0|0
    0|0
  • Unutursam fısılda ve birleşen gönüller :) ikiside çok güzeldi :)

0|0
    0|0
  • Yeşilçamdan.. Dönüş favorim

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Hacivat Karagoz Neden Olduruldu izledigim en iyi turk filmi. Vavien muazzam. Arada cikiyor cok iyi filmler ama izleyici kitlesinin begenoso cop islere meyilli oldugundan iyi film cekmek isteyen yapimci ve yonetmenler sinemadan ekmek yiyemiyor fazla.

0|0
    0|0
  • https://www.youtube.com/watch?v=bkJrGllOV_E bir kaybediş abidesi bir türk filmi efsanesi yıldırım önal lütfen biyografisini okuyun türk sinemasında gerek replikleri gerek oyunculuğu gerek çektiği sıkıntıları ile tek geçtiğim bir sinema sanatçısıdır bitmeyen sızı filmiyle benim sinema anlayışıma nokta koymuş bir insandır. filmin linkini bulamadım fakat ekşi sözlükteki şu yazıyı incelemenizi tavsiye ederim.
    https://eksisozluk.com/dinmeyen-sizi--2554187

saygılar.

0|0
    0|0
  • Sadri Alışık'ın fimlerini severim.

0|0
    0|0
  • Sağ salimi severim :)

0|0
    0|0
  • Dünyayı Kurtaran adam

0|0
    0|0
  • Karagozlum.. Kadir inanir Turkan Soray.. Sohbenn..

0|0
    0|0
  • ıssız adam, incir receli, günce,

0|0
    0|0
  • sadri alışık filmleri

0|0
    0|0
  • Leon

0|0
    0|0
  • Babam ve Oğlum, Fetih 1453