En sevdiğiniz film replikleri neler?

'Damağındaki o küçük çizik, dilinle oynamasan hemen geçer ama duramıyorsun. Oynuyorsun.' Fight Club.

'Bir hiç olmak çok üzücüdür beyler. İnsanlar hep aranmak ister, dinlenmek ister, hayatta bir kez de olsa önemli olmak ister.' 12 angry man.

'Eğer yanıtlarım seni korkutuyorsa, o zaman korkutucu sorular sormaktan vazgeçmelisin.' Pulp Fiction.

Sizin sevdikleriniz neler?

0|0
9|25

En İyi Erkek Görüşü

• Aslında tam bir replik sayılır mı bilmiyorum ama:

Bir Rüya için Ağıt filminden

''Seni seviyorum, geleceğim.-Biliyorum.''

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 24

• - ben koşarken de seni seviyorum. yedi bela hüsnü

i'm gonna make him an offer he can't refuse. The godfather
    ona asla reddedemeyeceği bir teklifte bulunacağım.

yvonne : dün gece neredeydin?
    rick : çok uzun zaman geçti, hatırlamıyorum.
    yvonne : bu akşam seni görebilecek miyim?
    rick : o kadar uzun süreli planlar yapmıyorum. casablanca

korkma. sadece toprağa gideceksin, sonra toprak olacaksın, sonra sularla birlikte bir çiçeğin bedenine yürüyeceksin, oradan özüne ulaşacaksın, çiçeğin özüne bir arı konacak, belki o arı ben olacağım. Eşkıya

"ben senin hava 22 dereceyken üşümeni seviyorum. bir buçuk saatte anca bir sandviç sipariş etmeni seviyorum. bana deliymişim gibi bakarken iki kaşının arasının kırışmasını seviyorum. günümü seninle geçirdikten sonra kıyafetlerimde hâlâ senin kokunu duyabilmeyi seviyorum. ve gece uyumadan önce konuştuğum son kişinin sen olmasını seviyorum. bunun sebebi ne yalnızlığım ne de yılbaşı gecesinde olmamız. bu gece buraya geldim çünkü bir insan, hayatınn geri kalanını biriyle geçirmek istediğini anladığı vakit, hayatının kalanının bir an evvel başlamasını ister." when harry met sally

0|0
    0|0
  • Simdi ben buraya neden ciktim? niçin çıktım? nasıl çıktım? bunu izaha gerek yok. gördünüz, yürüdüm çıktım! ama, çıkmamış da olabilirim. çıkmışsam çıkmışımdır, çıkmamışsam çıkmamışımdır. görünen köy... uzakta değildir. buraya çıktık da sonradan çıkmadık mı dedik? bunlar bir takım uydurma laflardır... sahi ya ben buraya neden çıktım? kim çıkardı lan beni buraya?

0|0
    0|0
  • Sen beni tanımazsın. Ben arkamda çok ceset bıraktım. Çok aileyi ağlattım. Bir sürü bela herifin ciğerini gözümü bile kırpmadan söküp aldım. Cesetleri çoktan çürüdü. Bunların bir kısmı bilinir, bir kısmı bilinmez. Sonunda bir şeyler oldu ve ben silahı bıraktım. Tövbe ettim. Uzun zamandan beri beladan uzak, sakin bir hayat yaşıyorum. Yalnız, biliyor musun? Ben hastayım, bu hastalık şey; unutuyorsun. Herkesi, her şeyi unutuyorsun. Kafanda ne varsa silinip gidiyor, sıfır oluyorsun.

Bu ne demek biliyor musun?

- Anlatırsan, anlarım.

- Şu demek; seni şuracıkta gebertsem, zerre kadar vicdan azabı çekmeyeceğimi biliyorum. Çünkü yeminimi unutacağım. Seni unutacağım. Silahımı nasıl beynine dayadığımı, nasıl tetiği çektiğimi, o sefil beyninin nasıl dağıldığını asla hatırlayamayacağım. Yani benim açımdan artık tövbe diye bir sorun yok.

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • Marla! Beni garip bir dönemimde tanıdın. Fight Club

Dinleyin Sürüngenler! Sizler özel değilsiniz, sizler güzel ya da eşi benzeri olmayan kar tanesi de değilsiniz, sizler işiniz değilsiniz, sizler paranız kadar değilsiniz, bindiğiniz araba değilsiniz, kredi kartlarınızın limiti değilsiniz, sizler iç çamaşırı değilsiniz, sizler herkes gibi çürüyen birer organik maddesiniz! Bizler bu dünyanın şarkı söyleyip dans eden pislikleriyiz! Hepimiz aynı pisliğin lacivertleriyiz! Fight Club

İnsan uykusuzluk çekerken aslında hiç uyuyamıyor ve uyanık duramıyor. Fight Club

Shut the f*ck up Donny! The Big Lebowski

0|1
    0|0
  • neden bu kadar ciddisin. batman

bu ülkenin ekmeğini yiyip ihanet eden gün gelir ekmeğini yediği elden kurşunu yer. delü yürek bumerang cehennemi.

evet delirmişsin kafayı yemişsin ama biliyosun iyi insanların hepsi delidir. alice harikalar diyarında.

0|0
    0|0
  • vandetta fikirlere kurşun işlemez

0|1
    0|0
  • Elf gözlerin ne görüyor legolas ☺️
    Eğer elf gözlerim bir büyüyle bağlanmadıysa bu bir yılkı! ( bu en sevdiğim) !

0|0
    0|0
  • Korkma! Sadece toprağa gideceksin, sonra toprak olacaksın, sonra sularla birlikte bir çiçeğin bedenine yürüyeceksin. Oradan özüne ulaşacaksın, çiceğin özüne bir arı konacak belki, belki o arı ben olacam...

Eşkıya'dan

1|1
    0|0
  • Replikleri aklımda tutabilsem bir.

0|0
    0|0
  • gerçek cesaret ne zaman bir can alacağını bilmek değil, ne zaman birinin canını kurtaracağını bilmektir.

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • Eğer yanıtlarım seni korkutuyorsa, o zaman korkutucu sorular sormaktan vazgeçmelisin
    babam dersler nasıl diye sorunca ben

0|0
    0|0
  • Neden babanı anlamak için gidip konuşmuyorsun da yazdığı kitabi okuyorsun?
    Seninde yazdığın bir kitap olsa seni dinlemek zorunda kalmazdim. Hause dün izledim hoşuma gitti 6 sezon 13 olması lazim

0|0
    0|0
  • Cüneyt Baba "Bağırmayacaktın Anton, artık ağzının yerini biliyorum" :D :D

0|0
    0|0
  • "Bırak da ringe çıkayım; hiç değilse bana kimin vurduğunu bilirim."
    Cinderella Man

0|1
    0|0
  • neden şimdi izlediğim bir filmin repliğini yazayım bu beyini şimdi kullanmasan ne zaman kullanacağım

0|0
    0|0
  • Kardeş Payı
    Metin: Cahil Cahil Konuşma Doktor İnsanın Babası Ölürmü Hiç?

1|0
    0|0
  • Büyük güç, büyük sorumluluk ister.

Örümcek Adam

0|1
    0|0
  • kovirmisn ağam :D

0|0
    0|0
  • Kendini cok zorlama en guzel seyler onları en az bekledıgınde olur :) Fight club

0|0
    0|0
  • Why so serious
    İnsanı öldürmeyen şey tuhaflaştırır

0|0
    0|0
  • -bu topraklar bizim
    +evet
    +Kiralık bedenlerinize ait

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• "Parmak gökyüzünü gösterdiğinde sadece aptallar parmağa bakar."
    -Amelie
    "Oysaki bayım siz bir sebze bile olamazsınız çünkü bir enginarın bile kalbi var"
    -Amelie
    "Hak ettiğimizi düşündüğümüz aşkı kabulleniriz"
    -The being of wallflower

0|1
    0|0
  • Yoruldum, patron.
    Yollarda yağmurdaki bir serçe kadar yalnız olmaktan yoruldum.
    Yanımda hiç arkadaş olmamasından bıktım. Nereye gideceğimizi, nereden geldiğimizi söyleyecek biri..
    İnsanların birbirine kötü davranmasından bıktım.
    Her gün dünyada hissettiğim ve duyduğum acılardan bıktım.
    Çok fazla var, sanki her an için kafama cam parçaları batıyor.
    Anlıyor musun?

0|0
    0|0
  • Aa 12 öfkeli adamdan hem de en sevdiğim kısmı paylaşılmış, hoşuma gitti çok^^

My name is joe:
    kusura bakma, biz senin pembe dünyanda yaşamıyoruz.
    bazıları polise gidemez.
    bazıları borç almaya bankaya gidemez.
    bazıları evini taşıyıp gidemez.
    bazılarımızın seçeneği yoktur.
    benim lanet bir seçeneğim yoktu.

Bir cinayetin anatomisi:
    -İğneyi kendine batır.
    +Ben iğneyle delik deşik olmuşum zaten, istediğim gibi konuşurum.

0|0
    0|0
    • İçimden izninizle sizi bu soruya davet etmek geldi sevgili sinema sevdalısı doctor, merak ettim en beğendiklerinizi..
      @doctograham

• Dirty Harry seri filmler ama her biri bağımsız. Yani isterseniz önce 4. filmi izleyin isterseniz 3. filmi sona saklayın. Fark etmez. Dirty Harry tuttukça maddi getiri yüzünden yeni filmleri çekildi.
      Sessiz filmler konusunda da size itiraz etmek durumundayım. Charlie Chaplin'in filmleri harikadır. Taşlama var, insana hitap eden duygusal yanları, öğretici olması, düşündürmesi. Bunların yanında bir de sanatsal boyutu var ki o bambaşka.

Star Wars'u herkes bir bilimkurgu olarak görür ama aslında çok daha fazlası anlatılır. Bir kere epiktir. Gerçek bir kahramanlık hikayesi ama diğer taraftan da hayatın gerçekleriyle yüzleşir izleyiciler. Duygusal yönü, manevi tarafı çok kuvvetlidir. Algıları açık ve düşünen insanlar için ışın kılıcından çok daha fazlasıdır. Ve çok sevdiğim felsefe kısmı. İyiliğin ve kötülüğün savaşı. Onları bir araya getiren Güç. Hikayede anlatılanlar ise insanı mutlaka yakalar. Benim için bir filmden çok daha fazlası Star Wars. Yoda'nın öğretilerini dinlemek bile kafi.

• Ne çok acı var di mi.
      Cennet diye diye acıya boğulduk.
      Siz de bu durumda cehennem biletçisi gibisiniz. İyi ki demeden geçmeyelim.
      Teşekkürler tavsiyeleriniz için. Sayenizde güzel bir şeyler kazandım.. İyi geceler.
      @doctorgraham

• "Bende bir resmi bile yok. O sadece hafızamda." Titanik.

0|1
    0|0
  • Doktor, mühendisyönetici…
    daha azı kabul edilemez.
    Yüz üzerinden 95.5, 95.7…
    daha azı prestijsiz değil mi?
    Allah aşkına bir düşünün.
    Her çocuğun kendine özgü yetenekleri, kapasitesi ve ‘hayalleri’ vardır.
    Ama yok öyle, herkes aynı yarışta aynı şekilde yetişmeli…
    Beş parmağın bile beşi bir değil. İsterseniz itip çekin…
    aynı hizaya getirmeyi deneyin.
    Parmaklarınız kırılır.

0|2
    0|0
  • "Bir Fatih edasıyla geliyor ama feth ettiği şey ne?" ( Gladyatör )

0|0
    0|0
  • 'hodor' - game of thrones

0|2
    0|0
  • "saçımın kusuruna bakmayın"

0|0
    0|0
Yükleniyor...