Panda #Karıncasını Biliyor muydunuz?
Mutillidae Ailesine Ait Bir Karınca Türüdür. Normalde, Parlak Kızıl Ya da Turuncu Renklerinden Ötürü Kadife Karıncaları Olarak Bilinirler. Ancak Kimi Zaman Siyah-Beyaz, Gümüş, Altın, vb. Renklerde Olabilirler. İşte Bu canlıların Siyah-Beyaz Olanlarına "Panda Karıncası" Adı Verilir.

Bu Parlak ve Net Renklere Sahip Olmalarının Nedeni, Bu Renklerin Aposematik Sinyaller Veriyor Olmasıdır: Yani Avcılarını Uyarıcıdırlar. Karıncalar, Bu Parlak Renklerle Çok Açık Bir Mesaj Verirler: "Çok Güçlü ve Acı Veren Bir İğnem Var, Ona Göre!" Kimi Zaman Bu Acı Verici İğnelerinden Ötürü "İnek Öldürücü Karınca" Olarak da Bilinirler.

Diğer Karıncaların Aksine Mutillidae Ailesinin İşçileri, Dronları ve Kraliçeleri Bulunmaz. Böyle Bir İş Bölümü ve Cinsiyet Ayrımı Olmamakla Birlikte, Vespoidea Süper Ailesindeki Diğer Karıncalar Gibi Haplodiploit Cinsiyet Belirleme Sistemlerine Sahiptirler.

Aileye Ait 3.000 İla 5.000 Farklı Tür Olduğu Bilinmektedir.

#SerKan1923

@mehcab @aerolite @CeyCess @HalidBinVelid @Hüzün_Kovan_Kuşu @NeOlsun55insonu @pilav_ustu_az_kuru_2 @Sonra_danGurme @turgay2 @TürkErkeğii @UntilTheGrave

@adıyook @Alooğ @Asmalı-mescit @ayfonuolmayangörl @benaslındayoğumm @Kızılcıkk @minik_şirine @RenkliRuya


0|0
77

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 6

Erkekler Ne Diyor 6

Yükleniyor...