Panda #Karıncasını Biliyor muydunuz?
Mutillidae Ailesine Ait Bir Karınca Türüdür. Normalde, Parlak Kızıl Ya da Turuncu Renklerinden Ötürü Kadife Karıncaları Olarak Bilinirler. Ancak Kimi Zaman Siyah-Beyaz, Gümüş, Altın, vb. Renklerde Olabilirler. İşte Bu canlıların Siyah-Beyaz Olanlarına "Panda Karıncası" Adı Verilir.

Bu Parlak ve Net Renklere Sahip Olmalarının Nedeni, Bu Renklerin Aposematik Sinyaller Veriyor Olmasıdır: Yani Avcılarını Uyarıcıdırlar. Karıncalar, Bu Parlak Renklerle Çok Açık Bir Mesaj Verirler: "Çok Güçlü ve Acı Veren Bir İğnem Var, Ona Göre!" Kimi Zaman Bu Acı Verici İğnelerinden Ötürü "İnek Öldürücü Karınca" Olarak da Bilinirler.

Diğer Karıncaların Aksine Mutillidae Ailesinin İşçileri, Dronları ve Kraliçeleri Bulunmaz. Böyle Bir İş Bölümü ve Cinsiyet Ayrımı Olmamakla Birlikte, Vespoidea Süper Ailesindeki Diğer Karıncalar Gibi Haplodiploit Cinsiyet Belirleme Sistemlerine Sahiptirler.

Aileye Ait 3.000 İla 5.000 Farklı Tür Olduğu Bilinmektedir.

#SerKan1923

@mehcab @aerolite @CeyCess @HalidBinVelid @Hüzün_Kovan_Kuşu @NeOlsun55insonu @pilav_ustu_az_kuru_2 @Sonra_danGurme @turgay2 @TürkErkeğii @UntilTheGrave

@adıyook @Alooğ @Asmalı-mescit @ayfonuolmayangörl @benaslındayoğumm @Kızılcıkk @minik_şirine @RenkliRuya

0|0
7|7

En İyi Kız Görüşü

• Ay çok tatlı ♥

Tüylü kazak giymiş karıncalar :D

0|3
    1|0

En İyi Erkek Görüşü

• Panda zaten sevinci bu da sevimliymis 😂

0|1
    1|0

Kızlar Ne Diyor 6

• bilmiyordum aydınlandım gidiyorum

0|0
    0|1
  • Tipe bak ya çok sevdim ben bunları 😍😍

0|1
    1|0
  • Beyazı çok tatlı :D

0|1
    1|0
  • Ayyyyy değişikk tatlı ama korkunç 😄

0|1
    1|0
  • Cok tatli goruntusunun altinda tehlikeli bir hayvan :)

0|0
    1|0
  • kokoş

0|1
    1|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Vay karıncaların giremediği yer yok çok fazla çeşiti var bu harika çalışkan hayvanların mükemmel bir görüntü :)

0|1
    1|0
  • Harikulade

0|1
    1|0
  • Tabi yaşanan ortama uyum sağlayıp kendini düşmanlardan korumanın amaç olduğu yerde kamufle bunu gerektiriyor.

0|1
    1|1
  • Kırmızı olsun 3-5 kuruş fazla olsun. 😊😃😃😃

0|2
    1|0
  • Bunların ağdaları gelmiş bence... :D
    Sevgilileri de yok herhalde... :D
    İyice salmışlar yani... :D

0|1
    0|0
  • ismi Panda örümceği karıncası olursa daha uygun olur...)))

0|0
    1|0
Yükleniyor...