Eski geleneklere devam etmek sizce doğru mu?

aşık olduk evlenme düzeyine geldik söz nişan düğün takı vs.. birbirini takip eden bu gelenekler sizce mantıklımı yoksa bunların aşılıp yeniliklere adım atılması gereklimidir? yada böle gelmiş böle gider diyenlerdenmisiniz ?

0|0
116

En İyi Kız Görüşü

• çok doğru gelmiyor bana. ben bazen pek ayak uyduramıyorum. insan geleneklere ne kadar bağlı olsa da teknolojik gelişim bunu engelliyor diyebilirim. çok eski adetlere takılıp kalmamak lazım.

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 10

• düğünler bana çok gereksiz masraflı ve sıkıcı organizasyonlarmış gibi geliyo. hele davul zurna bence çok demode. nikahtan sonra şık bir kokteyl daha sonrasında da damat ve gelinin arkadaşlarıyla kop kop party daha çok hoşuma gider. hem ailelerin hemde gençlerin gönlü olur.

1|1
    0|0
  • neden gereksiz olsun ya bunlar bizim geleneklerimiz değilmi? erkek tarafı seni babandan isteyecek söz olucak arkasından nişan kına gecesi düğün yada nikah ne var bunlarda diğer toplumlara bakın bi geleneklerinden vazgeçen varmı neden bizim toplumumuz sürekli eskileri bırakma peşinde anlamıyorum

0|2
    0|0
  • bence bazıları olması gereken şeyler:))

0|1
    0|0
  • nişan denilen çiftlerin birbirini tranıması için verilen süre toplum içinde rahat gezebilme ailenin onayı olduğunun göstergesi olarak yapılan bir tür formalite daha önceki dönemlerde şarttı çünkü toplum hoş bakmazdı bazı şeylere hala devam etmesi aileden kaynaklanan bir durumdur zaman geçtikçe değişebilir

0|1
    0|0
  • Pek hoşlanmam bu tür geleneklerden hatta bana para israfı gelir böyle şeyler. Bu zamanda bir yer tutmaya kalksan 10 milyar, evini döşemek en az 15 milyar. Hadi mobilya mecburi ama ya yapılan düğün. Ne getirisi olucak. 5 milyarlık altın takılsa ki zor (bize göre zor pek kalabalık ailemiz yok) yetmez. Yani borçla olan bir evlilik olucak.

Ama gelenek çevre ve gösteriş olduğu için yapmak zorundayız işte.

0|1
    0|0
  • Hepsi değil ama söz, nişan, kız isteme bunlar bizim geleneklerimizin yabancılar bile geleneklerini koruyor.Hepsini olmasa da bazılarına sahip çıkmalıyız.

0|1
    0|0
  • evlenecek çifte ve ailelerine bağlı aslında. illa ki bu formaliteler olacak diye bişey yok. olmayabilir de. ama toplumda genel kabul görmüş şeyler olduğu için değişmesi kolay görünmüyor şimdilik.

0|1
    0|0
  • degisebilir.

0|1
    0|0
  • evlenecek kişiler nasıl istiyorsa öyle olmalı

0|1
    0|0
  • Bu saydıkların iğrenç.Ülkemizin bu konudaki gelenek ve alışkanlıklarından hoşlanmıyorum.

0|1
    0|1

Erkekler Ne Diyor 6

• Doğru veya yanlış evleneceğiniz kızın ailesi istiyor ise yapabileceğiniz hiçbir şey yok , bana kalırsa kızı istenmeli sonrasında sadece nikah yapılmalı .

0|1
    0|0
  • hepsinin az çok bi mantığı vardır.bende haz etmem bu tür şeylerden ama geleneklerden kopmak olmaz yapılıyosa bi bildikleri bir birleştiriciliği vardır.İnsanların biraraa gelmesine vesile olur bu tür şeyler.bence devam edilmeli

0|1
    0|0
  • gönüller bir olunca samanlık bile seyran olurken, aileler ne diye herşeye karışıyo ki değil mi? eğer gerçekten bir hata, bir sorun, bir dengesizlik varsa müdahale etsinler tamam ama herşey yolunda giderken de pişmiş aşa su katmasınlar yani

0|1
    0|0
  • düğünler çok saçma bence. Boş yere para...

0|1
    0|0
  • aileye bagli, aile sorunum olmadigindan dugun mugun derdine girmeyecegim ben de

0|1
    0|0
  • Değişebilir,size uygun ne ise onu yapabilirsiniz.

0|1
    0|0
Yükleniyor...