Kapat

Petshop köpekleri mi daha kaliteli?

Petshopdan köpek almayı düşünüyorum. Barınak köpeklerinden daha mı iyi oluyorlar?
Bir köpek gerçekten kaliteli bir ırk ise barınakta işi olmaz diye düşünüyorum. Yani köpek alacağım sağlam bir şey olsun istiyorum.

Barınaklar pek akla yatkın gözükmüyor ama bilmiyorum işte. fikriniz?

0|0
3|2

En İyi Erkek Görüşü

• Barınaktan da golden alırsın, petshoptan da.

Biri barınakta diğeri petshopta diye iyi kötü ayrımı mı var aralarında?

Senin mantığına göre senden önce biri barınaktan alıp bir süre sonra petshop'a bıraktığında o köpek artık kaliteli ve asil mi olacak?

0|0
    0|0
    • Konuya hakim olmadığım için sordum

En İyi Kız Görüşü

• Kaliteli tabirin çok yanlış. Köpeğin kalitesi mi olur? Bilgisayar almıyorsun, can alıyorsun. Barınaklarda çok fazla cins hayvan görebilirsin. Hatta 3.000 tl ye alacağın hayvanı orda ücretsiz sahiplenebilirsin. Barınakların tek farkı heves uğruna 2 günlüğüne cins köpek alan insanların sıkılıp barınağa bırakmasıdır.

1|0
    0|0
    • Hepsi bir canlı buna saygım var ama sonuçta sadık dostunun birazda asil olmasını istersen

• Bunun asillikle alakası yok. Herhangi bir barınağa gidersen ne demek istediğimi çok iyi anlarsın. İnsanlar 3.000'tl ye kedi köpek alıyor sonra hevesi kaçınca getirip barınaklara atıyor. Ha ordan almışsın ha ordan almışsın. Petshop'a para verip aynı hayvanı almak insanların daha çok hoşuna gidiyor sanırım.

• Peki anladım teşekkürler

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 1

• bilmiyorum ama barınakta gerçekten cins köpekler oluyo ben almıştım oradan yaşlı bir golden

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Eşya almıyorsun can alıyorsun kaliteli ne demek?
    Barınaklardada ırk köpekler var tıpkı senin gibi eşya olarak hayvan alıp atanlardan dolayı birsürü ırk köpek var barınaklarda evet.
    Petshoplardan hayvan alınmaz. Evcil ürünleri alınır.

0|0
    0|0
    • Nasıl alınmaz? Adam sattığını söylüyor.
      Hepsi bir canlı buna saygım var ama sonuçta sadık dostunun birazda asil olmasını istersen. Benim söylediklerim hayvanı eşya olarak görmek değildir. Mesela bebeğim yeşil gözlü olsun diye dilersin bunun gibi düşün

• Kalite diye bir şey yok. Hepsi ayrı güzel. Barınaktan almak daha iyi.

0|0
    0|0
    • Elbette hepsi ayrı güzeldir ama kalite diye bir şeyde vardır. Bu ırk olarak alakalı oluyor

Yükleniyor...