Kitap okuyan insanların ayrı bir havası yok mu?

Kitap okuyan insanların ayrı bir havası yok mu?
Metroda, otobüste karşılaştığınızda dikkatinizi çekiyor mu?

Kitap okuyan insanlar sizin gözünüzde diğerlerinden önde mi?

Güncellemeler:
Siz, siz olun (siz olun)
Yorumlar için teşekkürler

0|0
49|31

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Okuyanlar normal de... Okuyormuş gibi yapanların gerçekten ayrı bir havası var.

1|2
    0|0
    • Haklısın bencede :D

• Bi' keresinde çocuğun birine, kitabı işaret ederek "Yazarı kim?" diye sormuştum da çocuk kitabın kapağına bakmadan cevap verememişti.

Kızlar Ne Diyor 48

• okumayı öğrendiğimden beri kitap okuyorum ama hiç ayrı bir havam olmadı üstelik arabada kitap okurken midem bulanıyor

1|2
    0|0
  • Ben metroda ya da metrobuste okuyamiyorum malesef çünkü ayakta duruyorum kalabalık oluyor tıkış tıkış o yüzden. Ama kitap okuyan insan bence her zaman öndedir. En azından metroda insana hiçbir şey katmayan boş oyunlar oynamak yerine kitap okumak çok daha fazla faydali olacaktır.

0|1
    0|0
    • Katılıyorum dobra yorumunuz için teşekkür ederim

• Rica ederim , ne demek. İnsan bir şeyler öğrenmeli. Zaman değerli. Arta kalan ufacık zamanı bile iyi değerlendirmeli. İyi akşamlar. Ben teşekkür ederim böyle güzel bir soru paylaştığınız için

• benim çok dikkatimi çeker :D gidip tanışası geliyor insanın o derece :D bir çocuk vardı ayakta kitap okuyordu oturarak kitap okumayı anlarım ama ayakta kitap okuyorsa bir insan kitabın sonunu çok merak ederse okur bence insan diye düşünüyorum ben. okuduğum kitaba dikkat ettim bakim dedim. ahmet batman sabah uykum kitabını okuyordu :/ tamam kitap kitaptır da çok gereksiz bir kitap okuyor ya :/ ayrıca sırf cool olayım havasında olup kitap okuyam diyen gerzeklerde var onlarıda es geçmemek lazım.

0|1
    0|0
  • bunun nedeni ülke olarak okuma alışkanlığımızın olmaması bize garip geliyo cool geliyo halbuki bir telefon kadar normal bişi bu

1|2
    0|0
  • Evet kitap okumak insanların ilgisini çekiyor bana uzaylıymışım gibi, merakla bakıyolar bazen

0|2
    0|0
  • Dikkat etmiyorum

0|1
    0|0
  • Tam bir ger. ri. ze. ka. li olduklarini dusunuyorum :) hicbir anlami yok "metroda" kitap okumanin anlami. Ben boyle dusunuyorum.

0|1
    0|0
  • Aynen mutlaka ne okuyor diye bakarim 😂

0|1
    0|0
  • Var gibi.

0|1
    0|0
  • Hayır asıl kitapsever kişi öyle sağda solda kitap okumaz.

1|2
    1|0
    • Metroda otobüste gördüklerimizin kitap okuyanlar kategorisinde olduğu, diğerlerinin okumadığı ya da daha az okuduğu kaidesini oluşturmaz.

• Olaya tek yönden bakma o zaman, akşama kadar iş gereği yolculuk yapan insanlara yapmacık demen niyetini belli ediyor.

Şiirlerine saygı gösterilmesini bekliyorsan, başkalarına saygı göstermeyi öğreneceksin

• Aynı otobüste 10 adım önde gidiyorlar :D

0|3
    0|0
  • Aynen ya hep bunlardan olmak istemisimdir

0|1
    0|0
  • Bir havasi oldugunu dusunmuyorum , zaten yapilmasi gereken bir eylem

0|1
    0|0
  • Abuk sabuk kitap okumuyorsa evet. Piyasada beş para etmez onlarca kitap var

0|1
    0|0
  • Evet ama ondan önce okuduğu kitap ilgimi çeker:)

0|1
    0|0
  • taktir ediyorum

0|1
    0|0
  • bence kitap sessiz sakin bir ortamda dikkatli bir şekilde okunmalı.. öyle metroda 5 10 dakka için kitap okumak çok mantıksız, insan okuduğunu anlmaz, kasmaya gerek yok bence..

0|1
    0|0
  • Çok hoş bence.

0|1
    0|0
  • Ben işte 8)
    Ama hava için okuyacaklarsa hiç okumasınlar daha iyi

0|1
    1|0
  • evet kesinlikle öyle bir izlenim yaratıyorlar:D

0|1
    0|0
  • Ayrıcalıklıyız okuyanlar olarak.

0|1
    0|0
  • Kitap dedinde aklıma geldi ben bir kitap okuyum 😄😎

0|1
    0|0
  • Evet çok havalıyız 😎

0|1
    0|0
  • Kitap okuyan insanlarin hayata bakis acilari cok farklidir ve ozeldir bu kisiler her zaman ondedir zaten

0|1
    0|0
  • Kitap okumayan insanı adamdan saymıyorum

0|2
    1|0
  • Yanımdaki kişi artık öyle bir eğilmişti ki okuduğum kitabın kapağını görmek için. İnsanlık nağmına hafif kapatır gibi yaptım rahat okusun diye 🙈

0|1
    0|0
  • Bence çok komikler

0|1
    0|0
  • Havası değil de ağırlığı var... bilgi ağırlığı...

0|1
    0|0
  • İnsanlardan daha iyi geliyor bana... Tercihim kitaplar

0|1
    0|0
  • Bence var :)

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    18

Erkekler Ne Diyor 30

• Ben iyi kitap okurum ama gercekten metroda trende falan okunmuyor.. kitabi ozumsemek gerek.. o kalabalikta surekli dur kalklarda dikkati dagiliyor insanin.. belki sehirler arasi yolculukta.. bir onceki sayfayi sorsan bilmez cogu.. dostlar alisveriste gorsun aşki onlardaki..

0|1
    0|0
  • Hava Değil! Kitap Okuyan ve Okumayan İnsanları Konuşmalarından ve Verdikleri Cevaplardan Ayırt Edebilirsiniz.

0|1
    0|0
  • Bİz burada otobüse binemiyoruz ne kitabı ua 😂😂

0|1
    0|0
  • Ya bizim böyle toplu tasimalarda zaten yer bulmak zor bir de hani böyle okuyan görünce o ortamda yapmacık geliyo bana 😂😂

1|1
    0|0
    • Öyle deme zamanında akşama kadar otobüslerde dolaşıyordum ve kitap okumak beni çok rahatlatıyordu, şimdi sen bana lafmı attın şoker :D

• Yok sana değil genel dedim bazıları öyle duruyo sanki hava için okuyo gibi , ama sen zevk aliyomussun zevk alan kişi öyle görünmez dışarı karşı

• Kitabın arasından az telefonla oynamadım abi :)

0|2
    0|0
  • Herkese yakışmıyor.

0|1
    0|0
    • mantıklı tek bir sebebiniz yoktur bence

• Bence de bu kadar olsun çünkü konuyu başka yerlere saptırıyorsun.. İyi eğlenceler. 🖐

• Yok. Böyle metroda otobüste kitap okumaya çalışan insanlardan nefret ederim hatta.

2|0
    0|2
  • ben öndeyim çünkü onlar otobüste kitap okurken ben müzik dinliyorum onlar evinde ostura ostura tv izlerkende ben kitap okuyorum :D

0|1
    0|0
  • Katiliyorum

0|1
    0|0
  • Metro da okumayı gösteriş amaçlı buluyorum kitap sessiz ortamda okunur.

0|1
    0|0
  • Ne okuduğuna bağlı böyle grinin elli tonu gibi birşey okuyorsa görmesemde olur o hippileri.

1|1
    1|0
  • Yok kanka

0|1
    0|0
  • Bilmiyorum. bende okuyorum genelde

0|1
    0|0
  • bana göre yok

0|1
    0|0
  • evet kesin o

0|1
    0|0
  • türkiyede çoğu insan kitap okumadığı için kitap okuyan insan farklıymış daha coolmuş gibi bir görüntü oluşuyor dışarıdan o kadar bu yüzden dikkat çekiyor ama kesinlikle kitap okumalıyız araştırmalıyız

0|1
    0|0
  • Değil ama kitap okuyan insanı severim kendine değer veren insandır.

0|1
    0|0
  • Sıradan.

0|1
    0|0
  • Kitap okuyanların değilde kitap okuyanların kitabını okumaya çalışanlar benim dikkatimi hep çekmiştir :))

0|1
    0|0
  • Beni etkilemiyor daha dogrusu saçma geliyor sessiz bir ortamda okumayı tercih ederim...

0|1
    0|0
  • Zihniyet yönünden öndedir

0|1
    0|0
  • kitap gerçek dosttur :)

0|1
    0|0
  • kesinlikle hayır.

0|1
    0|0
  • Hava atmak için kitap okumaya karşıyım.

0|1
    0|0
  • Genellikle yakın arkadaşları göz doktorları oluyor.

0|1
    0|0
  • benim icin geride

0|1
    0|0
  • devir kitap okuma devri değil teknolojı devrı.. her önune gelenın yazdıgı kıtabı okumak amaçsz

0|0
    0|1
  • Benim gözümde eşit ama kitap okuma aliskanligi olduğu icin takdir edilmesi gerek

0|1
    0|0
  • Yoo normalde olması gereken bu

0|0
    0|0
  • Hava?

0|1
    0|0
Yükleniyor...