Filmleri kaliteli yapan nedir sizin gözünüzde?

Barındırdığı içtenlik midir kaliteyi sağlayan yoksa oyuncuları mıdır onu kalite yapan?

Bir filmi unutulmaz yapan taşıdığı evrensel duygular mıdır, onları yılları gözardı edip her daim taze tutan yoksa?

Ben biraz daha romantik pencereden baksam da az çok safımı belli ettim; acaba iyi film sizin için nedir? ya da bir filmi klasik yapan, çok iyi yapan sizce nedir acaba?

0|0
2|5

En İyi Kız Görüşü

• Tabi bir butun olarak degerlendirmek lazim ; goruntu, ses kalitesi, muzikler, sergilenen usta oyunculuk... Hepsinin elbette etkisi yansinamaz. Fakat filmi film yapan derin kilan unsur her ne konuyu islerse islesin duygudur. Hikayenin anlatimindaki derinlik, netlik ve safliktir seyirciyi alip goturen... Insanlarin yasadiklari duygular ortaktir. Irk, din, dil ayirmaksizin...

0|1
    0|0
    • Çok güzel; çok yerli yorumunuz teşekkür ederim :) Duygu derinliği olmadan bence de bağlayıcılığı düşük oluyor...

• Teşekkürler eig için😊

• İlginiz için ben teşekkür ederim :)

En İyi Erkek Görüşü

• Oyunculuk ve senaryo akıcılık.
    Film efektleri de çok iyi olmalı gündelik çekim gibi duranlar gıcık oluyor.

0|1
    0|1
    • Misalen Paranomal activity, nedir abi ya... soğutur adamı valla filmden

• Kesinlikle ama onun korkutucu değeri daha fazla.

• Açıkçası 1den sonrası bozuldu enteresan oldu, blair cadısı falan... Ben de çekimi kalitesiz olunca sevmiyorum

Kızlar Ne Diyor 1

• Orijinal bir bakış açısı katmış olmasıdır bence. Çekim kalitesini falan aşırı umursamam. Oyuncular iyi oynasa iyi olur tabii ama müthiş ünlü olmalarına da gerek yok.

0|1
    0|0
    • Ben de üne pek önem vermem, ilk filminde dahi çok iyi oyuncu olduklarını kanıtlayanları görüyoruz sonuçta. Çekim teknikleri ve de kalite birleşirse tadından yenmez :)

Erkekler Ne Diyor 4

• Konu, caroici olup olmamasi, uzerine dusunuldugunde kafa yormaya deger seylerin olup olmamasi.

Yonetmenlik, yonetmenin anlatim tarzi, ortaya sundugu hikayeyi seyirciye aktarimindaki basari (bu konuda favorim David Fincher'dir).

Produksiyon ve sanat yonetmenligi, goruntuler, isigin kullanimi, film icine yedirilmis olan kareler, duvarkagidi yapmaya degecek karelerin olup olmamasi. Ornegin Hacivat Karagoz Neden Olduruldu'de Ezel Akay'in Kaplumbaga Terbiyecisi isimli portreyi filmde yakalamasi gibin.

Oyunculuklar, hikayegi canlandiran onlar oldugundan kotu oyunculuk akisi bozuyor. George Lucas Star Wars prequellarini cekerken oyunculari kotu yonnettiginden cok buyuk isimler bile tutuk, ruhsuzdu ve agir elestiri almisti filmleri.

Hikayenin kendi icinde tutarliligi, sinemaya iz birakabilecek zorve anlarinin olup olmamasi, istenen etkinin izleyici uzerinde gerceklesmesi falan bir suru parametre var.

Sinemaya senin su sorundaki pencereden bakmadim hic. Bu romantizm kafasi bana cok ucuz geliyor.

0|1
    0|0
    • Sıkı bir izleyiciyim :)) Şu ana dek açtığım film kategorilerinin hepsinde yorum yazdın sen aslında; ve de keyifli sohbetler etmiştik. Ben sadece 'bir' dalda baktım olaya; yeni şeyler görebilme umudundaydım, yine de teşekkürler...

• Senaryosu efektleri ve sahne geçişleri

0|1
    0|0
    • Kurgu diyorsun herşey diyorsun :) Eyvallah

• Akici olmasi ve şaşırtmasi mesela sonunu olaylari tahmin edemiceksin

0|1
    0|0
    • Misalen Esaretin Bedeli :))) O yüzden belki de çok öne çıkıyor o filmler haklısınız...

• Sonra Kader filmi yok Oyle bisey kesinlikle tek basina ders calisir gibi izlemwn lazim 40 dakkdan sonra uçuyorsun

• :))) aynen öyle

• senaryo önemli

0|1
    0|0
Yükleniyor...