Kitap severler burada mı?

Şuanda bitirmem gereken 3 adet bitmeyen kitap var :D ve sizin tavsiyeleriniz üzerine yeni kitap almak istiyorum. Bu bahsettiğim yeni kitap tarzı aslında türk klasiklerinden. Mesela okulumuzda edebiyat hocalarından verilen kitapları çok beğendiğim oluyor. Ve bu yönde kitaplar almak istiyorum aslında. Geçen sene hocamız sabahattin aliden bir kitap okutmuştu. Bu senede peyami safadan-Sözde kızlar- okuduk. Ve bu kitaplar tamamiyle güzel. Ben fantastik maceralı kitapları pek sevemyorum. İşte bu yüzden kütüphanemi zenginleştirmek istiyorum. Anlatmak istediğimi anlattıysam ne mutlu bana. Şimdi bu anlattıklarımdan yola çıkarak bana önerebileceğiniz sıkmayan, elinden bırakamadığınız kitaplar tavsiye eder misiniz?

0|0
3|7

En İyi Erkek Görüşü

• Çalıkuşu
    İntibah
    Zehra
    Fatih-Harbiye
    Huzur

1|2
    0|0
    • En sevdiğin? ve neden diye sorsam :)

• Vaaay merak ettim şimdi. Şu sınav haftam bitsinde kitap alıp okuyacağım. Sence ilk ne almalıyım? ama böyle ben çabuk sıkılan bir insanım. Dil sadece ve akıcı olmalı. Konusuda öyle :D

• Haybeden Gerçeküstü Konuşmalar - Yılmaz Erdoğan

Bu da var. Eğlenceli bir kitap:)

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 6

• Ben bir arkadaşımın tafsiyesiyle dostoyevski nin yeraltından notlar kitabını aldım geçen ve martı kitabı var bide yazarını hatırlamıyorum bunları okuyabilirsin

0|0
    0|0
  • halide edip adıvar vurun kahpeye ya da ateşten gömlek olabilir
    ya da turgut özakman çanakkale savaşı serisi ve cumhuriyet var o oolabilir

0|0
    0|0
  • Sevmeyenlerdenim.

0|0
    0|0
  • zeytin dağı, falih rıfkı atay mutlaka okumalısın
    abdülhak şinasi hisar'ın
    halikarnas balıkçısının eserlerini
    tarık buğra'nın tavsiye ederim

0|0
    0|0
  • mavi orman - defne suman

0|0
    0|0
  • Ruh Adam kitabı gayet güzeldir.

0|0
    0|0
    • Bana biraz gerçek dışı gibi geldi. Öyle mi?

• Hayır sadece eski tarihle kitabın anlatıldığı tarih sonda ve başta birleştirilmiş yoksa içerikte herşey gayet gerçekçi, ayrıca kitap sembolizm kullanıldığından gerçek dışı görünen şeyler aslında birer sembolik tanımdır.

Kızlar Ne Diyor 2

• Peyami Safa'dan devam edebilirsin. Fatih Harbiye, Yalnızız, Selma ve Gölgesi...
    Hüseyin Rahmi Gürpınar'ı da tavsiye edebilirim.
    Samiha Ayverdi de harika. Tasavvufa meraklıysan hiç kaçırma derim. Edebi açıdan muazzam. Türkçesine hayran kaldım.

0|0
    0|0
    • Ya aslında edebiyatı sevmiyorum. Ben sadece türk klasiklerinin içeriğini sevdiğim için okuyorum. Böyle anlatılan olayları muntazam. Bu yüzden işte sizlerede danışmak istedim ki okuyup yeni üsluplar keşfedebileyim :)

• Çok uzun bir liste verebilirim ama burada çok zor. Internetten Ölmeden önce okunması gereken kitaplar gibi listeler yayınlanıyor biraz araştırarak ilginizi çekenleri edinebilirsiniz :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...