Fransızlar II.dünya savaşında neden bu kadar kolay teslim oldu?

link

Fransızlar II.dünya savaşında neden bu kadar kolay teslim oldu? bence bu çok onur kırıcı.

0|0
0|7

En İyi Erkek Görüşü

• hocam tarih çalışıyorsun galiba:D Birazda inkılap tarihinden sorarsan çok makbule geçer valla, biraz açığım var:D

0|1
    0|0
    • coğrafya ve anayasayla devam edelim sonra:)) hatta anketli sorular çok makbule geçer :D

gülüyorum ama ciddiym söylediklermde

• tamm o zmn sölerm seni engellesin istesen de çalışama :P

adam yüksek tarihçi artsiliğin zamanı değil :D

• benim dedemde ayaklı tarih ne olmuş:DDD

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 6

• hiç hazırlıklı değillerdi. bırak tankları topları her 3-4 askere 1 silah düşüyordu. her silaha da 10 mermi. mermileri açmak yasak. komutan izni olmadan mermilere dokunamıyorlardı. savaşın ortasında tank üretmeye başladılar. bu da ne kadar başarılı olabilirdiki. heleki porsche gibi bir dehanın ürettiği tanklara karşı.

0|0
    0|0
  • Almanlar Fransızlarla " geri Savunma Garantisi " Anlaşmas ( bunu almancadan çevirdim, türkçede farklı adlandırılmış olabilir) yaparak rusya istikamedti doğu saldıracaklarını yansıtıp, kendini rehavete ksptıran, güveni garantilediğini düşünüp, savunma konusunda gevşeyen Fransaya ani saldırarak 2 günde Paris kapılarına dayanınca, fransızlar yok olmamak uğruna teslim oldular diye alman tarihcileri idda etmektedir.

0|0
    0|0
    • neeeiiin das ist falsch ! almanya fransaya degil fransa almanyaya savas acmistir. ve fransiz savunma hatlari bilinenin aksine cok iyidir... tabi tek hesap etmedikleri hayalet tümen... ve himmlerin dehasi.

• aber natürlich. ich glaube du hast falsch gelernt... na ja scheisse egal krieg ist krieg.

Frankreich Vs Deutschland

Deutschland Vs Frankreich

keine unterschied oder ?

• Richtigggggg...! :-)))

• Cevabı buradadır link

0|0
    0|0
  • Almanların becerisine bağlıyorum ben bunu.Ve Almanların saldırısı ani oldu.Fransızlar hazırlıksız yakalandı.Fransızları şimdiye kadar kurtaran ya ABD yada İngilizler olmuştur.Bir cacık olmaz bunlardan kanımca,Avrupanın burnu havada insanları.

0|0
    0|0
    • Fransizlar gayet hazirlikliydi. Sadece sinava yanlis yerden calisan ögrenci kivamindaydilar :)

• Fransizlar kolay teslim olmadi. kolay isgal edildi. Fransizlarin yanlis savunma yapmasi bundaki en önemli etken. Almanlar ana savunma hatlari degil de daha asagidan ani bir saldiri yaptilar meshur " blietzkrieg " taktiginin nimetleri.

0|0
    0|0
  • Taktik hatası ve zaten fransızlar korkak bir millet

0|0
    0|0
Yükleniyor...