Aklınızdaki öğretmen profili nasıl?

Bir öğretmen nasıl olmalı. Davranış ve alışkanlıkları ile?
Hiç saçmalayamazlar mı? Dün bir soru sordum buradan biri yerden yere vurdu.

0|0
3|10

En İyi Erkek Görüşü

• Hata yapmamayı değil yaptığım hata üzerinden bana doğruları gösteren bir öğretmen isterdim. Mükemmeliyetçili amaç edinmiş bir öğretmen isterdim benim pozitiflerimi gören bana göre şekillendiren. Benim dilimdem konuşmasını isterdim kırılgan olabilirim uslübunu bana göre değiştirmesini.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Ogretmen bilgi vermemeli cocugun bilgiyi bulmasina yardimci olmali, elestirel dusunce irdeleyici tavir ve kuskucu beyin temellerini oturtmali, masallara degil cocugun basariyla gelen mutluluga inanmasini saglamali. Derste bir moderator gibi davranarak coxuklara beyin firtinasi yaptirip onlara dusunme ve arastirmayi aliskanlik edindirerek catisma ve seviyeli tartisma ortaminda ogretimi getceklestirmeli. Meb kitap ve ezber bilgilerine bagli kalmadan cocuklarin ufuklarini farkli ve zengin materyallerle acmali, onlara secenek sunmali ve secim yapabilecekleri ozgur bir ortam vermeli. Bu ogretmenlerle buyudum bu ogretmenler sayesinde birey oldum ailemden daha yakin daha etkiliydiler buyumemde hala beraberiz

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Sıkmasın yeter oyle sıkıcı hocalar varki 40 dakka boyunca adama boş boş bakıyoruz başka bir hocamız var eylenceli ders işliyo hem ders dinliyoruz hemde zevk alıyoruz ve çalısmayan oğrencinin üzerine gidilmeli yani destek olunmalı sadece ders işlenmemeli hayat bilgiside verilmeli ve asla sert hoca olmayın

0|0
    0|0
  • la benim bir ilkokul öğretmenim vardı on numaraydı ya :D herkes onun gibi olmalı hıaa :D güler yüzlü hiç kızmayan bağırmayan melek gibiydi :D

0|0
    0|0
  • Öğretmen diye günlük hayatta hata yapmayacak değilya tamam diger mesleklere gore gunluk hayatta biraz daha bilincli olunmalı fakat sonuçta is ayri sosyal hayat ayrı

0|0
    0|0
  • Öğretmen dediğin ders öğretmicek sadece adamlığı ögreticek ^^

1|0
    0|0
  • sence bir öğrencı profılı nasıl olmalı

0|0
    0|0
    • söz almadan konuşmasın. ben konuşurken sözümü bölmesin.

• hemen herkesin tavsiyesine ihtiyacım vardır. çünkü ben bildiklerimi değil bilmediklerimi biliyorum.
      soruda da nasıl olmalıyım demedim. nasıl olmalı dedim. yani dikkat et sadece nabız ölçüyorum.

• çok bilmiş :D sevdim seni

• Benim gibi olmalı :)

0|0
    0|0
  • Çılgın olsun teşvik etsin üretmeye bence sanat ruhu çıkarsın öğrencilerden ;)

0|0
    0|0
    • evet ben hep kendilerini keşfetmelerini isteyen yenilikçi bir öğretmenim. ama izlediğim bir program yüzünden yargılandım burada.

• bunlar olsa insanlık bu halde olur mu? benim ki sadece temenni :)

• Evet temenni güzel insanlık olsa algılama sistemi çok değişir o yüzden on yargılar var galiba :)

• belli bir profil yok her çeşit öğretmen var çünkü

0|0
    0|0
  • Tatlı ve sert. Yeni öğretmenler bu konuda tecrübeleri olmadığı için hakimiyet kuramıyorlar bizim bir hocamız vardı bayan 46 yaşında aynen böyleydi kimse sesini çıkartamazdı ama yeri gelir espiri yapar şaka yapardı öyle bir öğretmen olmak gerek

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Öğretmen; bütün öğrencilerini evlat belleyip öyle yetiştiren.. önce eğiten sonra öğreten, öğrencilerini şefkatle, sevgiyle ve sabırla yetiştiren, kalbini merhametle, aklını bilgiyle yoğurup öğrencilerine faydalı olmak için çabalayan insan olmalı

0|0
    0|0
  • Guler yuzlu olmali sakalar yapmali ama onemli olan bildiklerini aktarabilmeli

0|0
    0|0
Yükleniyor...