İncil'i hiç okudunuz mu acaba?

İncil'i hiç okudunuz mu acaba ?

Gerçi daha kuranı bile okumayanların görmeyenlerin olduğu bir ülkede incil okuyanlar sanmam ama sormak istedim

Güncellemeler:
Arkadaşlar İncil değişti diye bıdı bıdı edip durmayın değiştiyse kanıtlayın o kadar bilginiz var madem bıdı bıdı etmeyin

https://www.youtube.com/watch?v=A9yl2GZM-n8

"İncil değiştirildi" diyenlere bir kaç soru. Bu soruları düşünerek cevaplandırmalısınız. Sağdan soldan duyduğunuz dedikodularla değil, akılla, mantıkla, Tanrı'nın nasıl olduğunu düşünerek cevaplandırmalısınız.

0|0
1312

En İyi Kız Görüşü

• Okuma oranı düşük bir ülkede bir romanı bile bitiremeyen, Kuranı kitaplığının tozlu raflarında tutmakla müslüman olduğunu zanneden onu okuyup anlamaktan bile aciz insanların İncil'i okuyup hele ki anlamalarını beklemek bütün gezegenlerin birleşip dünyada tek bir noktaya düşmesinden bile daha düşük bir ihtimal.

0|2
    2|0
    • Baksana cevaplara nedense İncil ve Noel deyince çogu deliriyor ama hırsızlık gasp cinayet dendiği zaman sesleri çıkmaz

• Özelden kinini boşaltma istedi ama yapamadı :))

• sakin ol apla

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 12

• Özür dilerim bunlar sadece benim görüşlerim saygı duyarsınız inşallah diğer yorumlara karşı çıkmışsınız ama kendi düşüncenizi de açıklayamazsınız : İncilin değişmediğine dair bir kanıtın var mı? burada arkadaşlar gayet de mantıklı kanıtlar bulmuş ben incili okumadım ama kendi kitabımı (Kuran-ı Kerimi) okudum orda apaçık belirtiliyor kanıtları bol sen sadece kanıtlarda bir kusur aramaya çalışıyorsun çünkü inanmak istemiyorsun inanmak istemediğin şey hakkında soru da sorma lütfen :) burdaki insanların düşünceleri doğru ve değiştirmek sana kalmadı herkes kendi hayatından sorumlu sen buna inanıyorsan ne ala sende kalsın senin düşüncelerin her neyse hala düşüncen aynıysan insanlara kanıt hakkında soru sorma çok zavallıca zaten zamanı geldiğinde (ahiret vakti) göreceksin ama biraz geç olacak o zamana kadar görüşürüz kardeşim :)

0|0
    1|2
    • siz müslümanların haline acıyorum gerçekten kendinize faydanız bile yok gelmiş biz hristiyanlara ahkam kesiyorsunuz
      Hristiyanın incili İslamın kanlı kılıcına üstün geldi :)

• Bu Hz. ISA ya gönderilen orijinal incil mi yoksa papazlar tarafından kendi lehine çevirdikleri incilin orijinalini bozdukları kitap mi?

2|1
    0|0
    • Kanıtlayabilir misiniz nasıl değiştiğini bir Hristiyan olarak çok merak ediyorum bugüne kadar hiçbir müslüman kanıtlayamadı belki siz kanıtlarsınızBu ülkedeki müslümanların çogu hayatında bir kere bile kuran okumayan islamı kulaktan dolma bilgilerle ögrenen bir hristiyan kendisine iki soru sorunca altında kalan kişiler olduugu halde nedense din hakkında özellikle hristiyanlık ve ateistlik hakkında tartışmaya bayılıyorlar hayatlarında daha kuran okumayanlar incil değitşti diyorlar

• Neden gerçek incili okusaydilar gerçekten müslüman olurlardı deniyor?

Gerçek incilde Hz. Muhammed sav hakkında bilgi varken geleceğine dair neden bunda yok ya da farklı empoze ediliyor Hz. Muhammed Peygamberimiz?

Kanıt istersen Kuran-i kerim de şöyle yaziyor: gerçekten onlardan ehli kitaptan bir fırka vardır ki kitapta olmadığı halde onu kitapta sanasiniz diye kelimeyi değiştirerek bu Allahın kkatındandır derler Allaha bile bile yalan ssöylerler Ali iİmran 78

bir kkanıt daha bakara suresi 75 inci ayette soyler Ey iman edenler bir ffırka vardır ki Allahin kelamini isitirler sonra onu anlamalarinin ardından bile bile tahrif ederler. Biraz önce Kuran-i Kerimi actim bbaktım.

İncil Hz İsa ya indi amenna iman ederim ama incilin yazılışı hz isadan sonradır ve dili İbranicedir.

Sana bir soru Hz. İsa öldü mu?

• soruma bile cevap veremyor hala ısrarla gerçek incil diyor ne kadar komedisiniz ya gerçekten sizler acınacak haldesiniz müslümanlar

• Ben almanyada yaşıyorum ve almam din dersine giriyorum.. Öğretmen açık açık söylüyor.. İlk incil hz. Isa öldükten 50 yıl sonra yazılmıs.. 4 kişinin yazdığı bu ıncıller birbirinden farklı.. O dört kişinin yazdığı bırlestirilmiştir.. Ve benim sorum şu.. Insanların yazdığı bir kitabı neden okuyayım.. Asıl incil şu an Vatikan da saklanıyor.. İçindeki gerçekler ortaya çıkarsa olacaklar belli çünkü

5|0
    0|0
  • Şu saçma sorulardan hiç bıkmadınız ha. Okumamız veya okumamamız kimi ilgilendirir Allah'la bizim Aramızdaki mesele herkes kendi ameline baksın.

2|0
    0|2
    • bıkmadık sizler nasıl müslüman olmayanlara saldırmaktan bıkmadıysanız bizde bıkmadık size cevap vermekten
      İNCİL adı bile sizi ne kadar korkutuyor

• Hayir :D

1|1
    0|0
  • Kendi kitabimizi okumadan incili okumak ne kadar mantikli olur bilemiyorum ki incili okusam bile tarih boyunca cok degisime ugradigindan dolayi sanirim guvenmezdim

1|0
    0|0
    • Kanıtlayabilir misiniz nasıl değiştiğini bir Hristiyan olarak çok merak ediyorum bugüne kadar hiçbir müslüman kanıtlayamadı belki siz kanıtlarsınız

• hayır efendim alakası yoktur ayette yahudiler kastedilmektedir. Bahssedilen kitaplar yahudilerin geleneksel kitapları talmud ve mişnahdır yahudiler talmud ve mişna kitaplarına tevrattan daha çok deger verirler
      10 dakika boyunca googleda nerelerde arattıysan incilin değiştine kanıt ayet diye boşa kürek çekmissin

• Sen inanmak istemedigin icin inanmiyorsun ☺ Iyi gunler

• Okudum kuran meali kadar doyurucu olmuyor eksik

0|0
    0|1
  • Kitabı var kurandan sonra ona başlamak niyetindeyim.

0|0
    0|0
  • Kısmen okudum

0|0
    0|0
  • tevrata başlamıştım bir ara

0|0
    0|0
  • Okumadım

0|0
    0|0
  • merak edip bir kaç sayfa okudum ama roman gibiydi bu barbaros inciliydi adı

0|0
    0|0
    • Öyle bir İncil yok yazarı bir Müslüman

• ya ztn bişey anlamadım öylesine okumuştum daha doğru dürüst kuranı bile okulmadım onu bir okuyım incil sonra

Erkekler Ne Diyor 12

• Her dini olan insan kendini dinini savunur.
    dini olmayanda da bir savunma vardır
    Anca cogu insan cok kapalıdır bu konularda
    mesela bir insan ispanyada almanyada rusyada dogsa oradaki yaşam tarzına göre cevresine ailesine göre aynı dinde ilerler
    aynı sekilde İstanbul'da dogsa yine cevresine ailesine göre gider
    yanlış olan şu:
    insanların araştırmaya egilimi yok.
    Yani elbette İncil okunabilir Tevrat okunabilir. Ancak kendi inandıkları dini öncelikle okumaları gerekir. Daha sonra sırayla diger dinlere bakar
    Evet İslam dinindeyim. Ve doğru oldugunu düşünüyorum. Diğer dinlere de saygılı
    olmak zorundayız ki onlar da bize saygılı olsunlar.
    Farklı dindekilerin de farklı kitapları okumalarını tavsiye ederim. Mesela bir Yahudinin, Hristiyanın da Kur'an ı okumasını dilerim.
    herkesin kendine göre bir savunması vardır. Ama Tek Tanrılı dinlerin yorumlardaki gibi bu şekilde birbirine sataşması yanlış.
    Ben fırsat bulursam okurum. Umarım sen de Kur'an ı okursun bir ara.

0|0
    0|0
  • Bir imam ile papaz bir gün bir araya gelmişler. İmam papaza çoluk çocuk var mı? demiş. Papaz buna sinirlenerek bir papaza bunu nasıl yakıştırırsın demiş. Bu söz üzerine imam,

Allah'a yakıştırıyorsunuz ama. Demiş...

Yaşanmış olay, papazın error verdiği an..

2|0
    0|1
    • Müslümanların de error verdiği an
      Hristiyanların meryem ile tanrı arasında ilişkisi sonucu çocukları oldu diye inandıgını sanması :d puahhahaha

• Incil Degistirilmistir asagidaki ayetler Allah kelami olamaz.
    INCIL/TEVRAT
    Isa dediki kim bana ve kiralligima inanmazsa onlari yakalayin getirin ve onumde oldurun. (luka 19:27)

Ne mutlu o senin cocuklarini senin gozunun onunde kayalara carparak oldurene (mezmurlar137:9)
    Isa dediki, sanmayinki ben dunyaya huzur ve baris getirdim ben dunyaya savas ve kilic getirdim ( methew 10.37)

Şimdi bütün erkek çocukları ve erkekle yatmış kadınları öldürün. Yalnız erkekle yatmamış genç kızları kendiniz için sağ bırakın. (Çölde Sayım: 31 /17-18
    YAVRULARI GÖZLERİNİN ÖNÜNDE PARÇALANACAK.
    Evleri yağmalanacak,
    KADINLARIN IRZINA GEÇİLECEK.”
    (İşaya: 15-16)

“Hem yiğidi, hem kızı, emzikteki çocukla ak saçlı adamı, dışarıdan kılıç ve içeriden dehşet telef edecek.
    Hasımlarından öç alacağım, Ve benden nefret edenlere ödeyeceğim.” (Tesniye, 32/25)
    “Sen benim topuzum, cenk silahımsın,
    seninle milletleri kıracağım, ülkeleri helak edeceğim… ve seninle erkeği ve kadını kıracağım, ve seninle kocamış adamı ve genci kıracağım; ve seninle genç adamı ve ere varmamış kızı kıracağım; ve seninle çobanı ve sürüsünü kıracağım; ve seninle çiftçiyi ve çiftini kıracağım; ve seninle Valiyi ve kaymakamı kıracağım.” (Yeremya 51/20-2

Hz Davut peygambere incil/tevratda buyuk iftira atilmaktadir.
    2. Samuel 11 da gecen hikaye soyle, Davut peygamber evinin catisindayken baska bir evin catisinda cok guzel bir komsu kadin gorur. O kadinin kim oldugunu sorar ve o kadinin askerlerden birinin karisi oldugunu ogrenir. Kadinin kocasi evde yoktur ve Davut peygamber o kadini bana getirin der. Kadini getirirler ve Davut peygamber onunla zina eder. Bu zinalardan kadin hamile bile kalir. Askerlerin komutanini cagirir ve ona kadinin kocasini savasta en on cepheye yerlestirmelerini ve etrafindan cekilerek onun olmesi icin ortam hazirlamalarini emreder. Komutanlar aynen oyle yaparlar ve adam yaralanarak olur. Davut peygamber kadini kendine kari yapar.
    ESTAGFURULLAH !!!

0|0
    0|0
    • INCILDE HZ YAKUP ALLAHLA GURESIYOR VE ALLAHI YENIYOR
      Incilin eski ahid dedikleriTevrat'ta, Hz. Yakub (as)’ın Tanrı Yahve/Yehova ile olan mücadelesine yer verilmektedir ki, bu hayli dikkat çekici bir durumdur ve incilin ve Tevrat’ın tahrif edildiğinin göstergelerinden sadece birdir.

Buna göre, ailesiyle birlikte Hazret-i Yakub, dayısının yanından Kenan diyarına dönerken çölde bir adamla karşılaşır ve tanyeri ağarıncaya kadar onunla güreşir.

Yakub, bırak gideyim, dediği hâlde, güreş tuttuğu kimse onu bırakmaz ve daha sonra o kişi Yakub'a, “Artık sana Yakub değil, İsrâîl (Yahudilerce: Tanrı ile güreşen) denecek. Çünkü sen, Allah ile ve insanlarla güreşip yendin!” der. (Tekvîn, 32/22-32)

• Okumadım.

1|0
    0|1
  • Değişmeyen din mi var ya abuk sabuk muhabbetler, şayet değişmeden geldiğini düşünüyorsanız ya aptalsınız ya da çocuk. Kanıtlarım sana ama uğraşamam aç tarih oku derim ancak biraz sonra da kitapları incele, paylaşım sahibine demiyorum bu arada.

0|0
    0|1
  • Kuranı bile okumamış insanlara incili okudun mu demek gülüyorum.. ancak sende gelmiş burada incili tebliğ ediyorsun..4 tane incil var birbirinden değişik bu bile değiştirildiğinin ispatıdır.. al sana delil www.islamustundur.com/.../_index.htm

1|0
    0|0
  • HAhahah çok doğru bir yazı alttaki :D Ben arada bakıyorum Kur-andaki ayetlerle aynı konuyu anlatan ve Kur-andaki ayetlere karşı gelmeyen ayetlere bakıyorum.

0|0
    0|0
  • hayır ama sosyal deney izlemiştim hristiyanlara kuran diye incil okutuyorlar hepsi sövüp sayıyor sonra incil olduğunu öğrenince şok oluyorlar

0|0
    0|0
  • Bikaç satır okumuştum kesme falan mı vardı ne

0|0
    0|0
  • okumadım

0|0
    0|0
  • okumadığım kitap yok. elbette okudum (3-5 sayfa)

0|0
    0|0
  • incil ve tevratı okudum meali ile üstüne mısır sümer orjinli mezepotmaya efsanelerini dahi okudum

0|0
    0|0
Yükleniyor...