Kitap okuma alışkanlığı kazanmak istiyorum başlangıç olarak bana hangi kitabı tavsiye edersiniz

Şimdiye kadar dogru düzgün okudugum tek kitap bile yok hangisine başlasam bile 10-15 sayfasından sonra bırakıyorum. Kitap okumanın ne kadar faydalı bişey oldugununda farkındayım ama zorla okuyuncada bir anlamı kalmıyor. Bu alışkanlıgı nasıl kazanabilirim sizce ve hangi kitabı tavsiye edersiniz başlangıc olarak.

Güncellemeler:
Arkadaslar bide bazen ortamlarda kitap muhabbeti acilinca cok fransız kalıyorum olaya aslında o kitap okuyan bi cok kişiden daha iyi cumlede kurabiliyorum ama kitap okuma alışkanlığı olmayan biri ne olursa olsun geri kalmış görünüyor zaten öyle.
Bu arada ilgi duyduğum tarz ama başlangıç olarak romantizm olabilir.

0|0
18|9

En İyi Erkek Görüşü

• Kitap güzeldir ama nazlıdır madem ki cabuk sıkılıyorsun öncelikle yavaş yavaş okumaya başla ama pek ara verme mesela bu gün 5 sayfa oku yarın 6 diğer gün 7 bir süre sonra bir oturuşta 5-6-7 sayfa yetmeyecektir sana okudukça okuyasın gelecektir.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 18

• Fantastik edebiyatı öneririm sana, hem heyecanlı hemde okurken kafanda bambaşka bir dünya yaratıyorsun. ( unutulmuş diyarlar kara elf serisinden başlayabilirsin okumak istersen)

Tabii kitap dediğimizde çok çeşit sunuluyor insanın karşısına.. Hangi alana ilgi duyuyorsan o kitapların ince olanlarından başla..

Ama benim heyecanı bulduğum tek yazar , Dostoyevskidir..

0|0
    0|0
  • İlk başta akıcı kitaplar oku.Aslında 10-15 sayfadan ileri gidebilsen biraz daha ilgini çekebilir.Çünkü asıl hikaye ondan sonra başlar genelde.Anita Blake serisi ya da vampir akademisi serisini okuyabilirsin mesela..

0|0
    0|0
  • Yeni başlayacağın için seni sıkmayacak, ağır olmayan bir kitap seçmelisin.

Sefiller - Victor Hugo olabilir.

Ama ben en çok ''Zar Adam'ı'' öneriyorum. Hem sıkılmazsın hemde üslubu çok akıcı.

0|0
    0|0
  • Adam Fawer'ın kitaplarını tavsiye ederim. Ancak bunların kalın kitaplar olması gözünü korkutmasın eline aldığında bırakamayacağını temin ederim :)

0|0
    0|0
  • romantizm ağırlıklı br kitap arıyorsan, yüreğim seni çok sevdi.yi okuyabilirsin. bi çırpıda biter. ve hoşuna gider. -bence-

0|0
    0|0
  • bence seri kitaplara yönelebilirsin.

fantastik kitaplar hem merak uyandırır hem devamlılığı vardır.Ejderha Mızrağı iyi bir başlangıç olabilir senin için ( 0 bulabilir misin bilmiyorum ben bulamamıştım ama 2.elcileri bi dolaş derim.)

0|0
    0|0
    • bu arada ince olsun 2 güne bitireyim fazla sürünmesin dersen Babil Kitaplığını öneririm.Çeşitli yazarların kitaplarından oluşur.

• Atesböceği yolu. - Kristin Hannah . Dostluk üzerine yazılmıs bir kitaptır. hem aglatır hem guldurur ve bakıs acısı kazandırır

1|0
    0|0
  • Elif Şafak'ın kitapları akıcı onlardan biriyle başlayabilirsin.İlgi alanını da belirtirsen ona göre yorum yapabiliriz :)

0|0
    1|0
    • iskender kitabı okumaya değer bence:D

• elif safak iyi degildir pek . ilk ıcın sıkıcı gelir :)

• Zaten elif safak'kın aşk adlı kitabı var bende ona baslayabilirim belki.

• Hoşuna giden bir tarzda kitap okumalısın okuma alışkanlığının kalıcı olmasını sağlamak için. Bir kitapçıya gir ve kitapların kapaklarına bak. Seni hangi kitap çekiyorsa o kitabı satın al ve okumaya başla.

0|0
    0|0
  • ilgini çeken alandan kitaplar oku. tarih mi seversin, kişisel gelişim mi, romantik bişeyler mi. ne tür ilgini çekiyosa. çok kalın bi kitap olmasın. beğenmezsen pes etme başka bi tane dene.

0|0
    0|0
    • Zaten basta ağır olmasını istemiyorum.

• Böyle sorular gördükçe çok mutlu oluyorum. kitap okumak kadar eğlenceli ve eğiti bir şey yokç öncelikle hangi tarzlar iligini çeker?

0|0
    0|0
  • Elif Şafak- Aşk

0|0
    0|0
  • psikianalist ve kıymık adlı kıtapları tavsıye ederım..

0|0
    0|0
  • Bunu farketmen çok iyi.

0|0
    0|1
  • uğultulu tepeler - emily bronte

0|0
    0|0
  • v.c andrews kitaplarından başla hem anlatımı yalın hem de sürükleyici

0|0
    0|0
  • sayısalciwim sadece paragraf sorusu okurum

0|0
    0|0
  • kütüphaneye sık sık git. hangi bölüm seni ilgilendiriyorsa o bölümdeki kitaplara bak. beğendiğine orda başla ve ben bunun devamını da okumak istiyorum dediğin kitabı al. bunu demiyorsan ve okuman gerektiğine inanıyorsan zorla de ve kendini bunu yapmak istediğine inandır.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Simyacı

0|0
    0|0
  • cinali serisinden başlayabilirsiniz efem.

1|1
    1|1
  • Gustavio Remmenberg, den ; "Seni gömmek beni yordu"

Anlatim dili , ve akiciliği cok iyi, soluksuz okursun..

0|0
    0|0
  • cengiz aymatov ve halit ertuğrul ikisinden birinden başla romantizm istiyorsan halit ertuğrulun yaşanmış aşk hikayeleri kitebı var

0|0
    0|0
  • kendi kitabını bile yazabilirsin..link ekleyeceğim incele istersen.

link

0|0
    0|0
  • Hangi tarz kitaplar ilgini çekiyorsa onlardan başla veya gazete okuyarak başla,e-kitap okuyarak başlamanda güzel olabilir.

0|0
    0|0
  • Taçlı Fahişeleri okuyunuz...

0|0
    0|0
  • kitap okumaya giriş 1 :d

0|0
    0|0
Yükleniyor...