Okunması gereken kitaplar hangileri?

Hangi kitabı okurken etkilendiniz. Nedenleriyle birlikte yazar mısınız?

Kitap önerisi yaparken, kitabın ismini ve yazarın ismini yazmayı unutmayın.

Güncellemeler:
''Hangi kitabı okusam'' diyorsanız doğru yerdesiniz.

Kitap önerisi yapan arkadaşlara teşekkür
ediyorum.

Sessiz olun kitap okuyoruz!

0|0
132|78

En İyi Kız Görüşü

• Bir sürü var birini digerinden ayirmak biraz zor benim icin 😊 ama bu soruya boylesine güzel yorumlar gelmis olmasina mutlu oldum 😊

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 131

• 1984 george orwel

5|2
    0|0
  • Birkaç kitap yazıcam ama yazmadigim aklıma gelmeyen okuduğum bütün kitaplar da güzel kitaplardı. Öncelikle en çok beni etkileyen çareler ve insanlae ve her insan okumalı hem de kısa bir kitap okumayı sevmeyen kişiler bile okumalı diyorum. Bilim kurgu sevenler için Ted dekker oyun kitabı harika.. Bir simülasyonu anlatıyor. Fantastik severler için eragon kitabının filmi de olan miras üçlemesini öneririm. Kişisel gelişim olarak aret vartanyan gerçekten yaşıyor musun kitabı da kişiye öğüt veren kişisel gelişimlerden farklı olarak kişiye ben yaşadığım hayatta neredeyim gerçekten mutlu muyum? konusunu sorgulatıyor. Son olarak da limon yapraklarının kokusu Neo-Naziler üzerine kurgulanmış içinde aşk intikam hırs insanlığın doyumsuzlugu konuları da işlenmiş bir roman.. Okuyup beğenmedim diyecek kişi sayısı nadirdir diye dusunuyorum.

0|1
    0|0
  • Uçurtma Avcısı= okumadan ölme :)

Aklından bir sayı tut= çalışırken bile aklımda bun kitap vardı :)

Harry Potter serisi= izlemesi başka okuması bambaşka.

kusursuz= kahramana aşık olmuştum o derece güzel bir aşk romanı:)

2|2
    0|0
  • Suç ve Ceza - Dostoyevski
    Yeraltından Notlar - Dostoyevski
    Karamazov Kardeşler - Dostoyevksi
    Savaş ve Barış - Tolstoy
    Diriliş - Tolstoy
    Yüzbaşının kızı - Puşkin
    Ana - Gorki
    Çocukluğum - Gorki
    Ölü canlar - Gogol
    Bir delinin hatıra defteri - Gogol

Rus edebiyatının büyük yazarlarının her biri okunmaya değer, okunması gereken eserler çıkarmıştır.
    Şu yüzden bu yüzden diyemem, etkilendiğin çok şey olur, anca okuyunca hak verebilirsin.

2|2
    0|0
  • Ben Wattpad'de okuduğum bir hikayeden bahsetmek istiyorum. Etkiledi çünkü daha önce hic bir hikayede işaret dilinin önemi bu kadar vurgulanmamıştı. Hikaye çok iyi değil, kabul ediyorum. Kurgusu da fena değil ancak bazı şeylerin derin bakılması hoşuma gidiyor :) Hayatımda bazı şeylere daha anlamlı bakmamı sağladı diyebilirim.

0|1
    0|0
  • Ne kadar bir çocuk kitabı olsa da Şeker Portakalı hayatımda okuduğum en iyi kitap diyebilirim. Yazar Jose Mauro de Vasconcelos

Bunun dışında Tess Gerritsen'ın tüm kitaplarını okuyabilirsin. Genellikle aksiyon gerilim ve polisiye üzerine kurgular var. Şimdiden uyarayım. (Ayrıca favorim Cerrah.)

The 100 serisi de harika ama şu an yazarını hatırlamıyorum. Gerçi dizisi de var ama kitapla farklı ilerliyormuş sanırım.

3|2
    0|0
  • Bin muhteşem güneş

2|1
    0|0
  • Uçurtma avcılarında unutamadığım kısımlar var

2|2
    1|0
  • roman türlerini sevsem de kişisel gelişim kitaplarına da merakım hep oldu tür ayırt etmem kitap seçerken en çok satanlar , yazarlar , türü bu şekilde bir kitaba varırım. şu an gülse birselin memleketi ben kurtaracağım kitabını bitirdim , tolstoy un bir gencin dramı kitabını okumaya başladım öneririm mesela bunları daha çok var ama bunları öneren burada okuyan birini görmedim :)

0|2
    0|0
  • şibumi -trevenıan

0|3
    0|0
  • Canan tan piraye

5|2
    2|0
    • Gerçekten çok mükemmel ötesi okurken ağladığımı hatırlıyorum 💙💙

• @irresistible7 bende okudum en son yürekler ölürde biraz sıkıldım çok detaya girmişti ama sonlara doğru sarmaya başladı

• @irresistible7 şimdide aklımda ıssız erkekler korosu var onu merak ediyorum 😊

• Kürk Mantolu Madonna - Sabahttin Ali

2|4
    0|0
  • Canan Tan Piraye.. İlk defa bir kitabı bitirirken ağladım.

2|2
    0|0
  • Kahraman Tazeoğlu Bukre çok güzel, zaman günümüz ama çok güzel bir aşk kitabı, ayrıca Soğuk Kahve kitabının da çok güzel olduğunu duydum.
    Bir de Peyami Safa'nın Dokuzuncu Hariciye Koğuşu var özetini okudum süper, en kısa zaman da alıp okumayı düşünüyorum.
    Yeni çıkan bir kitap Öznur Yıldırım "Yabancı", intikam için kaçırdığı kıza aşık olan bir gencin hikayesi, betimleme ve kurgu süper.
    Mizah olarak da yine yeni çıkan Büşra Yılmaz'ın 4N1K kitabı var hem duygusal hem de komik.

0|1
    0|0
  • kadınlar, beyaz geceler, küçük prens, kırmızı pazartesi, genç wertherin acıları, tanrı hepimizden nefret ediyor, hayvan çiftliği

1|3
    0|0
  • https://www.youtube.com/watch?v=oNKjGPg7SEI Okudum bu kitabı aynen katılıyorummmmm :)

0|1
    0|0
  • Zülfü Livaneli- Serenad + tüm kitapları
    Franz kafka-dönüşüm
    nazım hikmet-memleketimden insan manzaraları
    Cesur yeni dünya
    Franz kafka- dava
    franz kafka-babaya mektup
    oruç aruoba-ile
    franz kafka-aforizmalar
    yusuf atılgan-aylak adam
    sabahattin ali-kuyucaklı yusuf
    tutunamayanlar-oğuz atay

1|1
    0|0
  • hayvan çiftliği george orwell ı okumalısın. sebebiyse zihnini geliştiricek ve farkındalık yaratıcak olması. insan ilişkilerini de, derinlerde düşünerek okursan anlamana yardımcı olucaktır. çok ince bir kitap hiçbişey kaybetmezsin:)

1|2
    0|0
  • çok fazla var, okunması gereken kitaplar diye ayırmak çok zor..

Cesur Yeni Dünya-Aldous Huxley
    Kesinlikle !

0|1
    2|0
  • Sabahattin Ali - Kürk Mantolu Madonna.

1|2
    0|0
  • Babaya Mektup-Kafka

1|1
    0|0
  • Vallahi okuyacağım kitabı Jeane Manning olacak HAARP çok aktüel bütün erkekler okudu benim sıra şimdi

0|1
    0|0
  • veronika olmek istiyor- Paulo coelho => cok narin cok hayatın içinden bir kitapti
    Duma adası- Stephen King => konusu cok degisik kabul bir ara sıkıyor ama sabrederseniz sonu harika

0|3
    0|0
  • En sevdiğim kitaplar

Adam Fawer-olasılıksız
    Canan tan-piraye
    Buket uzuner-kumral ada ile mavi tuna
    Sabahattin Ali-kürk mantolu madonna
    John green-aynı yıldızın altında

1|2
    0|0
  • Dostoyevski'nin Suc ve Ceza'si. Lisedeyken okumustum, klasiklere onunla adim attim. Beni konusuyla cok etkilemisti, zaten agir bir kitapti yasima gore.

1|2
    0|0
  • Dan Brown'un "Melekler ve Şeytanlar" adlı kitabını çok beğenmiştim. Şiddetle tavsiye ederim (Da Vinci'nin şifresi yazarından ) :) saygılar

1|2
    0|0
  • Tolstoyun eserlerini oku.
    Alacakaranlığın serisini oku, yazarı Stephine Meyer
    Sonunda - Tom ellen, Lucy İvision yazarları çok güzel bir kitap
    Morgan Rice nin serilerine de göz at.
    Sofi Oksane nin Araf kitabını oku. Değişik bir kitap ve bir genç kızın uyuşturucu günlüğü de dehşet bir kitap.

1|2
    0|0
  • Dövüş kulübü - günümüz yaşam tarzına eleştiri zaten filmi de var ama ben filminin izlemedim sadece kitabı okuyarak yorumluyorum
    Okuyunca insanı kendine getiren sıkıcı olmayan kitap
    Yazarı chuck palahniuk
    Bir diğeri kitabı günce'yi okudum o da harikaydı

0|1
    0|0
  • Mai ve siyah

1|1
    0|0
  • Ahmet batman bana ikimizi anlat
    Ahmet batman soğuk kahve
    Ahmet batman sabah uykum
    Etkilendiğim 3 kitaptır her satırında ayrı bir hüzün duygu yaşatıyor..

0|1
    0|0
    • daha henüz hiç kitap okumadığın belli

• @ayda00 bana birşey katmadığını nereden biliyorsun? Zevkler farklıdır ben her kitabı okurum

• Sabah uykumla soğuk kahveyi okudum.. Diğerinide okunucaklar listeme ekliyim.. :)

• Kızlar Devam
    101

Erkekler Ne Diyor 78

• alphonso de lamartine - Graziella
    bana aşkı sevmeyi ve kadınları öğreten kitaptır onlar bizim içimizin güzelliğidir ve mutluluktan utandırılmalılar...
    selim akgün - yanındayım
    yanındayım diyipte aslında yanımızda olmayan boşver takma kafana geçer demektan başka bişey yapmayan insanların yanımızda hissettirmediklerini öğreten kitap yanımızda olup bizi anlamadıklarını bildiğimiz insanlara gelsin bu kitap
    uğur ziya şimşek - fener ışığında aşk
    fenerbahçenin kurtuluş savaşında verdiği bütün dünya ülkeleriyle yaptığı maçları ve istanbulun kurtuluşunda oynadığı büyük rolü anlatan efsanevi kitap hikaye değil yaşanmış gerçek şeyleri anlattığı için herkezin okumasını mutlaka tavsiye ederim
    steig larrsson - ejderha dövmeli kız
    steig larsson - ateşle oynayan kız Milennium serisi
    steig larsson - arı kovanına çomak sokan kız
    lisbeth salander ve michael blomkvist adında iki kişinin tesadüfen bir araya gelerek isveçte başlarından geçen ilginç olayları anlatan polisiye gerilim ve aksiyon romanları ama gelin görünkü yaarı steig larsson kitaplarının basıldığını göremeden vefat etmiştir ve dünya çapında oldukça iyi rakamlara ulaşmış şahane kitaplardır herkeze tavsiye ederim

0|2
    0|0
  • suc ve ceza var dostoyevskinin. cinayet isleyen birinin zaman icinde vicdaniyla yuzlesmesini anlatiyor gercekten okunasi bir kitap

3|2
    0|0
  • John Steinbeck adlı yazarın tüm eserlerini öneririm. Sebepleri:
    1-Bu yazar naturalizm akımının etkisindedir. Bu akıma göre fotoğrafçı gerçekçiliği şarttır, yani dünyanın en gerçekçi romanları -hiçbir müdahale edilmeden saf bir şekilde yazıldığından- bu romanlardır.
    2-Hemen hemen tüm eserlerinde tarım işçilerinin hikayesini işler ki benim ailem de bu işi yaptığından kendime onu yakın görürüm.
    3-Bir rivayete göre John Steinbeck uzun öyküsü İnci'yi bitirdiğinde kaybeder. Üşenmeyip oturup tekrar yazar sonra. Yıllar sonra taşınacağı vaki eski el yazmasını bulur, yenisiyle karşılaştırdığında arada sadece 7 kelimelik fark bulur. İster konsantrasyon, ister zeka, ister motivasyon, istersen hepsinin birleşimi de, bu yüzden çok kaliteli bir insan olduğunu düşünüyorum.

0|1
    0|0
  • Genc werherin acilari-van goethe buyuk bir platonik aşkın hazin sonu ve not olarak ekleyeyim goethe bu kitabi 25 yasinda yazmistir ve bu kitabi zamanin almanyasindan okuyanlar intihar etmistir tabi sukurler olsun turkiyede boyle bir durum yok ama psikolojik etkisi var. Ben bu kitabi bitirdikten sonra ramazan orucu gunleriydi, orucumu balkona cikip sigara ile actim kitapta yazilanlar zoruma gitti. Her neyse ne anlatilabilir ki klişe bir laf olacak anlatilmaz yasanir sadece bu kadarini soyleyeyim...

1|1
    0|0
  • Her gün - David Levithan. Tek kelimeyle mükemmel bir aşk romanı. İstersen içeriğinden biraz bahsedeyim.

0|1
    0|0
    • Romanın kahramanı A. Her gün kendini farklı bir beden de bulmakta. Yastığa başını koyup gözünü açar açmaz farklı bir bedende uyanıyor. Bir gün bir kıza aşık oluyor. Ve her gün farklı farklı bedenlerde kızın yanına gitmeye çalışıyor. Her gün farklı bedende ama her gün aynı kıza aşık.

• Ayşe kulin köprü..
    Çok güzel bir eser tavsiye ederim.

0|1
    0|0
  • Adam Fawer -Empati , Olasılıksız

Aklından bir sayı tut

Şimdi

Ahmet Ümit- Elveda Güzel Vatanım'ı okuyorum ama daha önerecek kadar yol katedemedim

2|1
    0|0
  • Çok kitap okudum ama
    İnce memede serisi
    Dünyanın ilk günü
    Madonna
    Siması
    Semerkant
    Ermiş
    Bu kitapların yeri çok ayrı bende

1|1
    0|0
  • Rad Bradbury - Fahrenheit 451

Neden kitap okumamız gerektiğini çok iyi anlatan bir kitap.

0|1
    0|0
  • Malerman'dan Kafes'i kesinlikle öneriyorum.

Sürükleyici bir korku, gerilim kitabı, iliklerinize kadar devamını merak ede ede okuyacaksınız. Aniden kendinizi 8,9 sayfa okumuşken bulabilirsiniz.

0|1
    0|0
  • Kürk mantolu madonna kesinlikle ve tabiki sisle gelen yolcu jean-christophe grange

2|2
    0|0
    • Sisle Gelen Yolcu harikaydi Kürk Mantolu Madonna da oyle 👍

• Büyük dörtler

0|1
    0|0
  • Guguk Kuşu - Ken Kesey
    Dava - Kafka
    Anna Karenina - Tolstoy
    Ulysses - James Joyce
    Vadideki Zambak - Balzac
    Çanlar Kimin İçin Çalıyor - Ernest Hemingway
    Bülbülü Öldürmek - Harper Lee
    Otomatik Portakal - Anthony Burgess
    Karamazov Kardeşler - Dostoyevski
    Dönüşüm - Kafka
    Dövüş Kulübü - Chuk Palahniuk
    Yüzyıllık Yalnızlık - Marquez
    1984 - Orwell
    Simyacı - Paulo Coelho

0|1
    0|0
  • One day... Hastasiyim.

0|1
    0|0
  • Sefiller - Victor Hugo

Bana, her şeye rağmen iyilik yapmam gerektiğini öğretti.

1|1
    0|0
    • Suç ve Ceza
      İnce Memed
      Ölü Canlar
      Yeraltından Notlar
      Kürk Mantolu Madonna
      Uçurtma Avcısı...

• @irresistible7 bir tek benim listem mi bu kadar kabarık arkadaş? :D

• Ben liste yapmıyorum ki alıyorum okuyorum😁

• Varsa bende alırım bir dal.

0|1
    0|0
  • okuyabilirsen hepsi

0|1
    0|0
  • Kuraun asker

0|1
    0|0
  • Kuantum Kodlama - R. Şanal

0|1
    0|0
  • Unutulanlar dışında değişen birşey yok
    Osman pamukoğlu

Bazı şeyler neden bitmiyor biririlmiyor...

0|1
    0|0
  • Atsız-Ruh Adam
    Öneriyorum, okunması kesinlikle tavsiyedir. Özellikle Atsız' ın sözlerini Ayet sayıyor, uyguluyorsanız.

0|1
    0|0
  • Tolstoy-Hayat Üzerine Düşünceler

1|2
    0|0
  • Heidi tatilde knk

0|1
    0|0
  • dublörün dilemması
    102 minutes

1|1
    0|0
  • Yüreğinin Götürdüğü Yere Git

1|1
    0|0
  • Knut Hamsun - Açlık

1|1
    0|0
  • Ali nasuh mahruki kendi everestine tirmanmak. Akut un kurucusu olan mahruki nin bu kitabı baş ucu kitabı olarak okunabilir tavsiye ederim.

0|1
    0|0
  • eroin güncesi bulabilirsen tabi

0|1
    0|0
  • Kitap okumayı sevmiyorum ama kavgam okuma isteğim var.

0|0
    0|1
  • eline ne geçerse oku.
    kütüphaneye git

0|1
    0|0
  • Erkekler Devam
    48
Yükleniyor...