Kitap yazmak, bir yetenek midir?

Kitap yazmak, bir yetenek midir, sizce? Yetenekse yeteneksiz olanlar yazabilir mi?

0|0
26|50

En İyi Erkek Görüşü

• hakikatten canı yanmış ve ölümü görmüş herkez kitap yazabilir...

1|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 49

• Kitap yazmak demek sadece düşüncelerin ve hayallerin kağıtla buluşması olayıdır senin düşüncen senin hayallerin herkes yazabilir kitap :)

ama ilgi çekici şeyleri herkes yazamaz yaşanmışlık lazım

0|0
    0|0
  • Bir yetenek işi. Okuyucuyu bağlamak. Anlatılmak isteneni bütün detaylarıyla karşı tarafa aktarabilmek ve en önemlisi o duyguları yaşatabilmek.

0|0
    0|0
  • Aklındaki düşünceleri kağıda dökmekte bir yetenektir :)

1|0
    0|0
  • Kitap yazmak yetenek değildir

okuyucunun takdirini kazanacak kitap yazabilmek maharettir gizlisi

0|0
    0|0
  • Tabiki hayal dünyanın mürekkep bularak kağıda dökülmesi ve sen yazabiliyorsan yetenektir bu

0|0
    0|0
  • Herkes kitap yazabilir ama önemli olan okunmasıdır o kitabın.

Günümüzde o kadar gereksiz saçma sapan kitaplar basılıyor ki... Eğer kitap yazmayı düşünüyorsan doğru zamanı bekle.

0|0
    0|0
  • Evet büyük yetenektir kitap yazarken başını unutmadan devam etmelisin her şey birbirinde tutarlı olmalı bir şey söylediğinde dediğin diğer şey onunla çelişmeyecek

0|0
    0|0
  • Yazıyorum.. Yetenekli miyim? Bilmem..
    @h-punisher. @perseid78

0|0
    0|0
  • yetenek oldugunu dusunmuyorum. ks de hergn bir kac kerede denk geliyorum kitap yazan insanlara. benim disimda herkes yazar aku. sorsan ne dil bilgisi var imla

0|0
    0|0
  • yav bir miktar yetenektir elbet ama kitap deyince de bir sürü tür var, türüne göre yetenek seviyeleri değişir deyip konuyu tatlıya bağlayalım. Sen de dersine geç artık.

0|0
    0|0
  • yetenek değil düşünce, araştırma, fikir sahibi olma, geniş bir zihin, gerektirir. bende oturur bir kitap yazarım. bunun illa yetenek ile bir alakası yok, bakış açısına, fikirlere, yaşanmış hikayelere bakar.

0|0
    0|0
  • Kitaba bağlı bilim kurgu yazmak yetenek.

0|0
    0|0
  • Yetenektir, hayal gücü ve yaratıcılıkta önemlidir, kimse kolay bir şekilde güzel bir kitap yazamaz.

0|0
    0|0
  • evet

0|0
    0|0
  • Bence yeterli bilgi ve azıcık zeka ile herkes yazabilir. Ama ne kadar okunur onu bilemem.

0|0
    0|0
  • Kitap yazmak bir yetenek degilse bile bir birikimin eseridir. O birikim hayat tecrubesidir. Herkes hayatinda bir kere denemistir yazarligi ve evet bende yeteneksiz olanlardanim. :D

0|0
    0|0
  • yetenektir

0|0
    0|0
  • evet

0|0
    0|0
  • Tabiki yetenektir ama çocuksu yazılar değil yoksa düz bir yazıyı kurguyu senaryoyu benim küçük yeğenlerim bile yazar

0|0
    0|0
  • E heralde

0|0
    0|0
  • Bana göre kitap yazmak yetenektir.

0|0
    0|0
  • Bence yetenektir.
    Benim yeteneğim yok yazamam. Yetenektir benim için çünkü uzun süre sabrederek yazmak kolay bir iş değil.

0|0
    0|0
  • Yetenek.

0|0
    0|0
  • yetenektir heralde

0|0
    0|0
  • yazmaya başlayacağım uzun süredir aklımda var. hep okuyorum birazda yazayım dedim.

0|0
    0|0
  • yetenektir illaki

0|0
    0|0
  • evet yetenektirr

0|0
    0|0
  • Türkiye`de kitap okuyandan daha çok kitap yazan var..
    Kitap okumayan bile yazabiliyor , dilimiz o derece zengin..

0|0
    0|0
  • Ciddi bir birikim gerektirir

0|0
    0|0
  • bence yetenektir yoksa herkes yazabilirdi.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    19

Kızlar Ne Diyor 26

• yazar tabiki ama yazmak var yazmak var. atıyorum biri Ali atını aldı ve yola çıktı yazar, diğeri " gür siyah saçlarını sol eliyle geriye attı Ali ve ahırın asma kilidini açmak için anahtarı çıkardı cebinden. Beyaz yeleleri önüne dökülmüş yemini yiyordu Beyazıt. Beyazıt, Ali'nin en yakın dostuydu ki onu yoracağı zamanlar üzülüyordu. Ama gitmesi gerekti. Burnunun üzerini okşayıp çıkardı Beyazıt'ı ahırdan eğerini düzeltti ve bindi. Dağların arkasına doğru yola çıktılar.." yazar. :P bu bir örnekti sadece.

0|0
    0|0
  • Yetenektir lakin şimdi eline kalem alanın saçma sapan şeyler yazıp kitap diye çıkarmasına tahammül edemiyorum. Ciddi anlamda deliriyorum. Wattpad de yazılan saçma sapan hikayelerin kitap diye karşımıza çıkması içler acısı. Ki gençlik bunlar için ölüyor. Yazık diyorum yazık. Klasiklerimizi okumayıp gidip bu edebi değeri olmayan 5 para etmez romanları okuyorlar, vallahi çok üzülüyorum.

1|0
    0|0
  • kesinlikle yetenektir panpa

0|0
    0|0
  • Bence yetenek

0|0
    0|0
  • Kitap tuttuysa yetenektir

0|0
    0|0
  • 5 6 yıldır karanlık fantastik dalında yazıyorum betimlemeyi iyi bilmek gerekir ben yeteneğim oldugunu düşünüyorum fakat yeteneği olmayanlarda araştırıp zamanla yazabilir konuma gelebilirler

0|0
    0|0
  • Gozlem yetisi ve hayal gucu olan herkes yazabilir.
    Bunlarda gelistirilebilir seyler.
    Birde bilgili olucan tabii o da zaten kisiye bagli.

0|0
    0|0
  • hem evet hem hayır. şöyle ki: yaratıcılık yetenektir. yani yaratıcılık gerektirecek, kurgu şeyler yazmak istiyorsan (masaldır fantastik romandır vs) yetenekli olman şart çünkü burada yetenek yaratıcılıkta bitiyor.
    fakat kurgu olmayan kitaplar da var. tarih mesela ya da seyahat üzerine anı kitabı vs...
    bunlar yetenek gerektirmez gözlemlerini iyi bir şekilde anlatmak da yetenek gerektirmez çünkü zamanla daha da iyi yazabilirsin çalışarak. kendimden biliyorum ve orhan pamuk bile böyle diyor.

0|0
    0|0
  • Şimdi tabi ki yetenektir ama piyasada elini kolunu sallayan kitap yazmış. Hayatı zevki sefa içinde yaşayıp bilmem kaç ay hapse giren bir sanatçı da yazdı şimdi bu yetenek mi oldu? ya da doktora için kitap yazan sevgili hocam? Bunlar yetenek değil.

0|0
    0|0
  • Tabikii

0|0
    0|0
  • Evet büyük yetenektir bana ver kalemi ağaçlar kuşlar böcekler diye 1. sınıf çocuğu gibi saçmalar dururum.

0|0
    0|0
  • Ihtiyac gibi bence ilham verici bisey oldum mu yazarsin

0|0
    0|0
  • Yetenektir

0|0
    0|0
  • Ne tür yazacağına da bağlı sen bir biyografi kitabı yazacaksan bence ona yetenek gerekmez. Bilgi gerekir diye düşünüyorum. Ama bir kurgu romanı v. s yazacaksan kesinlikle mükemmel bir hafızaya ve hayal gücüne ihtiyacın var. Bence yetenek işi de şiir kitaplarında felan devreye giriyor.

0|0
    0|0
  • Elbette yetenektir

0|0
    0|0
  • Yani bence yetenektir ben asla yazamam şahsen :)

0|0
    0|0
  • Kesinlikle yetenektir. Yeteneksizler de yazabilir ama tutulmaz

0|0
    0|0
  • herkes yazar ama çok azının kitabı tutar

0|0
    0|0
  • Evet yazmistim şiirde yazıyorum

0|0
    0|0
  • Sorun kendi icinde tutarsiz öncelikle :D kitap yazmanin bir yetenek oldgu olasiligi uzerinden gidersek yetenegi olmadan biri kitap yazamicakdir ve evet kitap yazmak bir yetenekdir nasil sarki soylemenin de oldgu gibi :)

0|0
    0|0
  • Bence yetenek işidir. Üslup, düşünce, hayal gücü ister. Sıradışılık ister

0|0
    0|0
  • İlham varsa yazabilirsin.

0|0
    0|0
  • Her kitap yazan yetenekli değil tabiki

0|0
    0|0
  • Kitap yazmak yetenektir bence. Her insan sözcükleri dans ettiremez. Sözcükler dans etmeyince ne cümleler olur ne de kitaplar. Yetenek işidir ya da kendini geliştirmene bağlıdır.

0|0
    0|0
  • Tabiki yetenek :)

0|1
    0|0
  • İnsanlar sırf yazmış oşmak için yazmasınlar. Kitap yazmak bir kurgu oluşturmak ve doğru şekilde iletmek için çalışmak birikim yapmak ve kafa yormak gerekir. Şimdi bakıyorumda internette herkes 5 dakikadan karaladığı şeyleri paylaşıp kitap yazdığını söylüyor. Bir kere o paylaşımlar kitap değil. Yeni nesile her şey çok farklı aktarılıyor üzülüyorum. Ve ben daha 20 yaşımdayım

0|0
    0|0
Yükleniyor...