Özel okullar hakkında bilgi verir misiniz? Hangi özel okulu tercih etmeli?

arkadaşlar özel okullar konusunda ne düşünüyorsunuz kardeşim oğlunu özel okula verecek çok kararsız evlerinin yakının da doğa ve okyanus kolejleri var sizce hangisi tercih edilmeli

Güncellemeler:
çocuk şu an doğada ilkokul hazırlıkta okuyor . ama aile pek sevememiş doğayı saçma sapan partı falan yapmışlar. 5,5 yaşındaki çocuklarla sevgililer günü partisi yok noel baba partisi 100. gün partisi vs vs. birde çalışanlar cok kısa giyiniyormuş)) bunlar biraz ailenin doğadan sogumasına sebep olmuş. diger okyanus ise binası yeni yapılmış okul resmen cillop gibiymiş

0|0
5|6

En İyi Kız Görüşü

• Bence üniversitede özlee vermek dah amantıklı

0|0
    0|0
    • her üniversite her çocugu istediği bölüme almaz . uyduruk bölümlere alıyorlar

• yok öyle bir dünya

• sınavda düşük not alan bir ögrenciyi ne kadar para verirsen ver en kral bölüme aldıramazsın . paranın satın alamadığı şeyler vardır mesela itibar.

Erkekler Ne Diyor 6

• Bende burada çocuğunu devlet okulundan alıp kolejle yazdıran bir veli olarak yorumlarımı aktarmak ve sizlere katkıda bulunmak istiyorum.

2014 – 2015 döneminde çocuğumu 5 sınıf için devlet okulundan alıp Doğa Oxford kollejine verdim. Kısaca başlıklar altında okulu size tanıtmak isterim.

Kayıt Dönemi : Her okulun yaptığı gibi Doğa da bursluluk sınavı açıyor ve maksimum %35 kadar burs sunuyor. Yanı sıra ekstra indirimlerle (kurum indirimi, yönetici indirimi, ATO vs.) Bunlarla birlikte toplam liste fiyatlarından %40- %45 civarında bir indirim sunuyorlar. burada dikkat edilmesi gereken şey Doğa kolejlinin yaptığı burs sınavı ! burada çocuğunuzun ne kadar başarılı olduğu önemli değil bu sınavın tek amacı size bir başlık altında indirim yapmak. Bu yüzden pazarlık gücünüz çok önemli ! Bu konuda çok başarılılar… Çok dik duruyor gibi gözüküyorlar ancak sizin baskınız arttıkça indirim %50 kadar çıkıyor. Siz bu indirimi başkasına söyleyip referans olduğunuzda, yönetim referans veren velinin çocuğunun %35 burs, erken kayıt indirimi aldığını söyleyerek sizi ikna etmeye çalışıyorlar ancak tecrübe ile sabittir ki hiç ilgisi yok !

Okulun Fiziki Yapısı : Okulun fiziki yapısı gayet başarılı
    Eğitim Kadrosu: 22 -30 yaş arası gayet genç bir kadro. Kimisi tecrübeli kimisi tecrübesiz.
    Sınıf Öğrenci Sayısı : Sınıflar 24 kişilik ! Bu rakam son derece fazla. Bir devlet okulu ile aynı !!! Bunun en büyük handikabı öğretmenlerin bireye indirgenmiş bir eğitim verememesi. Bilimsel araştırmalar da gösteriyor ki eğitim ve öğretim veren okullarda öğretmen başına maksimum 16 öğrenci olması gerekiyor.

İngilizce Öğretimi : Sınıflar 24 kişilik olduğu için kalite oldukça düşüyor. Doğanın broşürlerinde gösterdiği gibi dil laboratuar ları mevcut değil veya her Doğa da yok bilemiyorum. Öğrenciler sene başında sınava tabi tutularak seviyeleri belirleniyor ve A - A1 – A1+ gibi sınıflara ayrılıyor. Bu güzel bir sistem ancak benim çocuğumun olduğu sınıfta kimisi İngilizce hiç bilmezken diğer kısmı daha

0|0
    0|0
  • Abicim bence sadece bu iki okulla sınırlı kalmasın başka kolejlere de baksın + şunu da unutmasın çocuk çevresine göre büyür ve gelişir o okulda okuyan öğrencileri o öğrencilerin ailelerini kabataslak bi araştırsın bir şeyler yapsın anlaşılan durumuda iyi Allah bir i ni bin etsin fakat çocuğun gideceği okul bayağı önemli en güzel tercihi yapmaya karar versin

0|0
    0|0
    • durumu kendini zorlayacaklar durumları iyi olsa zaten direk bilfene fevziye mektebine veya ted e verecekler)

• Yapcak bir şey yok o zaman orta yolu bulunur elvet

• Bakın sizde dediniz modernlik ve medeniyetlik adı altında 5.5 yaşında ki çocukları oyuncak gibi oynatıyorlar yazık o değil mi o çocuğa

0|0
    0|0
    • işte bunu yapmayan bir okul arıyoruz . listede anafen ve çoşkunda var ama onlar bütcelerini iyice zorlar. kalite yükseldikce fiyatta yükseliyor. diğerlerinin yanına yaklaşılmıyor zaten

• umarım gönlünüze göre bulabilirsiniz

• doğa en kalitelisi

0|0
    0|0
  • ben ilkokuldan itibaren özelde okudum. çocuğum olsa veririm

0|0
    0|0
  • kesinlikle doğa

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Doğa koleji güzel bence ama okyanusu hiç bilmiyorum yeni açılan yerlerin oturması zaman alıyor o yüzden bir 5 yıl eğitim yapmış olmalı en az orada.

0|0
    0|0
  • Okyanus Koleji hakkında bilgim yok ama o Doğanın partileri meşhurdur tamamen Avrupa havasında olur :D Hangi şübede arkadaşın çocugu?

0|0
    0|0
  • Ben Doğa Kolejinden mezunum.İlkokul 1-5. sınıf İstek Okullarında okudum daha sonra doğaya devam ettim.Açıkcası doğanın şübelerine göre eğitimleri değişir .Ama aile okulla ilgili ise doğada eğitim rahattır.Çocukları sosyal acıdan geliştirirler ..

0|0
    0|0
    • hangi doğaya gittiniz acaba hangi kampüs

• gerçek hayatta gerçeklerle yüzleşecek bunu ona hazırlamak lazım artık iş ararken hangi üniversite diye sormuyorlar. mast . yaptın mı kaç yabancı dil biliyorsun diye soruyorlar.bir çocuk yabancı dili en iyi şekilde ancak ilkokul yaşlarında ögrenir . özel okullar haftada 12 saat yabancı dil dersi verirken devlet okulu ilkokul 3 de başlıyor. hiç bir sey olmasa bile en azından yabancı dil öğretmeni olur.

• Özel okulun tek bi artısı yabancı dil ama bunu devlet okuluna gidip özel okul parasına yaz okuluna yurtdısına yollasanz cocugunuzu inanın daha verim alırsınz çocugunzdan

• mahalle mektebine verin bence

0|0
    0|0
    • çocugun annesi kaliteli bir yerde ortaokul ögretmeni . malesef devlet okullarında egitim yok gibi bir şey diyor

Yükleniyor...