Dugun dernek filminin cok basit ve komik olmamasına ragmen bu kadar cok izlenmesi?

Gecen sene gittim surekli ovuyolar gise rekoru kırdı film bir gidiyim dedim bu ne ya? Gercekten buna mı guldunuz? Hic bir espri falan yok ki filmde adam başını cama carpıyo gulmeye baslıyolar 1. sınıf cocugunun gulecegi tarzda bir film yapmıslar ama hala bu kadar begenilmesini cozemedim simdi 2. filmi de cıktı kızın birinden duydum cok kotuymus bosuna para vermeyin dedi siz ne dusunuyosunuz izleyenler var mı?

0|1
8|19

En İyi Erkek Görüşü

• Bir komedi filminde illaki espri olacak diye bir şart yoktur. Her insan farklıdır ve bu yüzden farklı farklı şeylere gülebiliriz. Kimi insanlar ince espriler ararken kimileri tiplemelere gülüp geçer. Bir komedi filmini sadece espri üzerinden eleştirmek yanlış olur. Zaten film Sivas ili üzerine kurulan bir kurgu olduğu için tamamen oranın kültürünü, konuşma şeklini ve yapısını ele alarak yapılmış bir film. Bu yüzden bazı insanlara hitap etmeyebilir. Senaryo olarak gayet akıcı bir film, oyuncular zaten kesinlikle olumsuz anlamda eleştirilemez hepsi birer harikaydı her iki filmde de. Tabiki filmde eksiklikler vardı gerek senaryo, gerek gidişat, gerekse final açısından. Ben her iki filmi de beğenerek ve sıkılmadan izledim. Güldüğüm yerlerde oldu meraklandığım yerlerde. Sinemadan mutlu ve eğlenceli bir şekilde ayrıldım. Film ekibinin ilk filme oranla 2. filmde artan olumsuz yorumları dikkate alacağını umut ederek 3. film için başarılar dilerim.

1|0
    0|0
    • Zeki insanlar nerde gulucegini bilirler filmde bastan sona komik bisey bulamadım ve benim gibi dusunen cok kisi var ama dusunmeyen de cok kisi var yani anlıycagın espri de komiklik de zeka isidir bu filmin komedi seviyesini 5-7 yas arası olarak goruyorum mesela cem yılmaz gayet komik bir adam filmlerinde de guldurur guldururken dusundurur bazen ama bu filmde ahmet kural ve ekibi var diye izlendi onu da biliyorum gecen gun okulumuza yazar geldi o da aynı seyi soyledi ya buna mı guluyolar gercekten ulkenin zeka seviyesi dustu dedi bu film adı ustunde komedi filmi diye geciyo ve komik olmadıgı halde bu kadar cok izlenip begenilmesi beni rahatsız etti tabi ki begenenlere de bisey soylemiyorum o da onların zevki onların komiklik anlayısı

• Cahil dedin daha nasıl hakaret edicektin? Ben filmde emegi gecenlere saygı duyuyorum ama begenmedigimi soyluyorum. Bu beni cahil yapıyosa tamam cahilim o zaman. Az once bana o kadar hakaret ettikten sonra ben ''senin gorusune saygı duyuyorum'' dedigim icin hemen uslubunu degistirip ozur diledin. Kendisine iyi davranılınca hemen duzelen klasik insan tipisin. Neyse konu kapansın iyi gunler

• Ben sana durup dururken cahil demedim. O kelimeyi önce sen kullandın bende sana dolaylı yoldan ilettim ''senin gorusune saygı duyuyorum'' dedigim icin hemen uslubunu degistirip ozur diledin. . Hayır ben bunun için özür dilemedim gerçekten içimden geldiği için diledim. İyi geceler.

En İyi Kız Görüşü

• Ya çok bir beklentin olmasın zaten türk yapımı filmlerden, hele komedi ve korkudan hiç. Vakit geçirilebilir bir film çok fazla komedi tarzında bişey bekleme

1|0
    0|0
    • cem yılmaz da film yapıyo ama gulduruyo yani bunda komik hicbi sey yoktu

• İzlemesen de bişey kaybetmezsin yani boşver dvdsini alırsın çıktığında. Daha güzel filmler var ona para verecegine başka filme gidersin

Erkekler Ne Diyor 18

• Yabancılar o kadar film yapıyor. Efekt, oyunculuk, espri, aksiyon, komedi hepsi şahane. Bizimkiler küfür etse gülüyoruz. Gidip o kaliteli yabancı filmleri izlemek yerine.

1|1
    0|0
  • Yorumlara bak arkadaş. Yani Cem Yılmaz'a gülünce zeki , Ahmet Kural'a gülünce ufak beyinli oluyoruz herhalde. Çalgı Çengi'de dahil olmak üzere tüm filmlerine gittim ben bu adamların. Tüm dizilerini izledim. Hepsine de kahkahalarla katılarak gülüyorum. Kişisel zevkler ve zeka seviyesini karşılaştıracak kadar kalın bir kafaya sahip olmak veya olmamak. İşte bütün mesele bu.

0|1
    1|0
  • Benimle aynı fikirde olan birini görmek ne güzel... Ben Düğün Dernek 1 e 20 dakika tahammül edebilmiştim. O yüzden ikiyi izlemedim bile...

1|0
    0|0
  • Turkiyenin en komik adami tartismasiz Cem Yilmaz, çunku adam zeki ve zekice espriler yapip gulduruyor. Dugun dernek falan ticari amaçla yapilmis aptalca tiplemerden olusan bir film. Turk sinema sektoru çok kalitesiz filmler yapiyor.

1|0
    0|0
    • aynen cem yılmaz gulduruyo yani simdi ama bu film berbattı o kadar basit ki yani ortada espri yok bisey yok guluyolar

• Türkiyede ne bekliyosun :D

1|0
    0|0
  • Evet, espri anlayış seviyesi gittikçe azalıyor

1|0
    0|0
  • Pekte güzel yanı yok sadece kalıplaşmıs bir durum var oyunculardan dolayı bende zaten ahmet kural icin izlemiştimm

1|0
    0|0
  • zeka seviyesi diyebiliriz.

1|0
    0|0
  • Birincisi zaten çok kötüydü. tamamını bile izlemedim. buna gitmeye gerek yok.

1|0
    0|0
  • herkes gerçekjten güzel birsey bekliyordu birincisinin üzeine güzel olur diye gidildi ama aksine fragmandan baska bişey yok birde bikaç kelime oyunları var o kadar

1|0
    0|0
  • herkes gülerken ben gülmedim tip tip baktılar. Hayır siz anormalsiniz ben değil

1|0
    0|0
  • millet kaliteden anlamı yo ki

1|0
    0|0
  • böyle topluma böyle film ne bekliyordunki?

1|0
    0|0
  • Bu tamamen senin komediden ne beklediğinle alakalı. Ben çok beğendim her iki filmi de. Tabi sivaslı olmamın da büyük etkisi yok değil. Küfürsüz, şivesiz (karadeniz ege doğu vs şivelerini sırf komedi amaçlı kullanmayı kastediyorum) güldüren ender filmlerden birisi bana göre.

https://www.youtube.com/watch?v=HFEN9C20ceQ

0|0
    0|0
    • Hic komik degil bana gore de su videoda komik olan bir sey goster allah askına yere dustu buna mı guluyum? Benim anne tarafı da sivaslı ailemden bazıları cok begendi sırf sivaslı oldukları icin ama annem bile hic komik degildi zoraki guldum dedi. Guldurmek zeka isidir burada zekice bir espri bile gecmiyo

• İsim olarak aklıma gelmedi pek yabancı komedi filmi izlemiyorum ama onlar daha iyi komedi isinde gecen hafta bir kız crazy stupid love diye bir film acmıstı onu izlemistim komikti ben de kardes payını izlemedim hic o yuzden yorum yapamıycam

• Ben de Crazy Stupid Love filmini izledim mesela onu çok komik bulmadım. Bence çok şey yapmamak lazım.

• bece gayet iyiydi

0|0
    1|0
  • İkincisi kötü ama birincisi çok iyi. Bence sende problem var yanlış anlama da

0|0
    1|0
  • Sen tam benim kafamdansın. Hayatımda gördüğüm en mütevazi kızlardan birisin. 15 dakkadir profilini inceliyorum , SEN BAŞKASIN , zekisin.

1|0
    0|0
    • Ahaha tesekkurler

• Beklicem seni :/

• Tamam bana geri döndün ama bu sefer de mesajlarima cevap vermiyosun. Dikkatini çekmek icin burdan yaziyom ben de SON KEZ.

• Başlangıçta iyi bir algı yönetimi yürütüp filme ilgi çekiyorlar, sonrası ise tamamen sürü psikolojisi.
    Artık öyle bir hale geliyor ki, normalde o insan o filmi pek beğenmeyeceği halde ona harika bir filmmiş gibi geliyor

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• İlk filmi aslında iyiydi. Ama nasıl olsa biz izleniriz diye 1-2 ayda 2. filmi çekirip bitirdiler. Çok aceleye geldiği belli konu bütünlüğü yok. Olaylar hızlı gelişiyor, hızlı bitiyor. Komedi filmi değil, skeç gibi her sahnesi. İlk filmden sonra insanlardaki beklenti aşırı yüksekti. Türk filmlerinde ilk film iyiyse diğer filmler kötü oluyor maalesef. Recep İvedik komik olmamasına rağmen 4 seri çıkarmış film. Beğenerek izleyenler mevcut.

1|0
    0|0
  • insanlarımızın beğenilerine şaşırıyorum

1|0
    0|0
  • Tipik türk komedisi

1|0
    0|0
  • Miletimiz film espri anlayisi bukadar

1|0
    0|0
  • Ayy katılııyorum ya mimiğim oynamadı. Türk komedi filmleri hep böyle dandirik. Sanırım güldüğümüz şeyler farklı ne komik geliyor anlamıyoruum :(

1|0
    0|0
  • Aynen

1|0
    0|0
  • Oyunculuk iyi çünkü

0|0
    0|0
Yükleniyor...