Dininiz nedir? Neden bu dindesiniz?

Soruyu soyle de diyebiliriz inanciniz nedir neden buna inaniyorsunuz?

0|0
14|23

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Müslümanlık tabiki de..
    geçen ay ı Soru yine sorulmuştu ve verdiğim yanıt şuydu ki, Annem ve Babam doğma büyüme Türkiyeli olsa dahi, ben yurtdışında doğdum büyüdüm. Yani eğer isteseydim, Domuz eti yiyebilirdim, Alman olup Türk ortamından uzak dura bilirdim. Yani demem o ki, sırf Ailem müslüman diye bende müslüman olmak zorunda değilim ama Müslüman olmak elhamdulillah okadar güzel bir şey ki. Korkularını tek bir Duayla yene bilirsin var mı dana ötesi? Gâvurlar gibi saçma saçma inançlarımız yok, Ne güzel Bayramlarımız var ama. Daha neleeer neler.. Allah bize Cennete girmeyi sunuyor var mı diğer İnançlarda? yok..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 22

• Önce düsündüm Yaratici var mi diye. Olmamasi imkansizdi. Sonra dusundum, din gerekli mi gereksiz bisey mi? Din olmadan yasam kurallarini ogrenemezdim. Kendime bir din aradim ama bu dinin tutarli ve mantikli olmasi gerekiyodu. Hristiyanlik, Yahudilik vs... Hepsinde bir tutarsizlik gordum ama İslamda goremedim. Cok aradim bulamadim, hala ariyorum ama bulamicam herhalde. Dinim İslam. Elhamdulillah.

1|1
    0|1
  • Ben niçin müslümanım? Varlık âlemine gözümü açıp baktığım zaman görüyorum ki, tüm yaratıklar, hayvan, bitki ve cansızlar hep bir nizam ve düzen içinde hareket edip hayatlarına devam ediyorlar. Bundan dolayı onlar müslüman; eğer tabir caiz ise hayvanlar müslüman, bitkiler müslüman ve hatta cansızlar bile müslüman. Çünkü onlar düzenin dışına çıkmıyorlar hiçbir zaman. İşte bu düzeni yaşayanın adıdır müslüman. Ben de onun için müslümanım. Var mı zamanın dışına çıkma imkânım? Var mı mekânın dışına çıkma imkânım? Yeme ve içmeyi terk edebilir miyim ben? Acıkmayı ve susamayı kaldırabilir miyim kendimden? İçimdeki sevmeyi, sevgiyi, merhameti, şefkati ve acımayı yok edebilir miyim ben? Hayır, hayır, bunların yapılması asla mümkün değildir. İşte onun için fıtratı yaşamaktır İslam; İslam’ı yaşayan kimseye de denir müslüman. İşte ben bunun için müslümanım, başka çarem de yok zaten. Bunları görüp bildikten sonra nasıl olmayayım müslüman? İşte böylece kendi serbest istek ve irademle, özgür arzu ve isteğimle mecburum müslüman olmaya ben.

0|0
    0|1
  • İslam.

Herşeyden önce din bir ihtiyaçtır. İnanmayan insan mutlu olamaz. Yıllardır evrim ile biyoloji ile ilgileniyorum mesleğim gereği. Araştırıyorum. Yıllardır edindiğim tecrübeler sonucunda söyleyebilirim ki islam dininde aklına gelebilecek herşeyi bir cevabı var. Çelişkiler hiç ama hiç bulunmuyor

0|0
    0|1
  • islam elhamdülillah. neden seçmemem gerekiyor söyle cevap vereyim elimden geldiğince

0|0
    0|0
  • Din, iman yok bende (!)

0|1
    0|0
  • Bilime İnanıyorum. Dinlerden daha gerçekçi geliyor.
    Ama bir şeylere tapsaydım, inekleri tercih ederdim. Sadece ot yiyor, süt ve et veriyor.
    Mükemmel :)

1|1
    0|0
  • Deizm.

Dinlerin hepsini inceledim. Aklıma en çok yatan din deizm. Tanrı varsa bile bizi umursadığı yok, sistemi kurmuş ve bırakmış :D

0|1
    0|0
    • eğer tanrıyı görseydin mecburen inanmak zorunda kalırdın ve sına maya tabi tutulamazdın herkez bir takım sınamadan geçmeden cenneti ya da cehennemi hakedemez

• İslam..

0|0
    0|0
  • gözlemlediğim ve bilinen herşeyi aklımın veya elimizdeki güçlerin yapamıcağının kanaatında olduğumuz için kainatın bir yaratıcısı olduğunun farkında olmamamızın tamamen insanlar arası saptırmacaların bolca olduğunun farkında olursunuz ben ELHAMDÜLİLLAH müslümanım en mantıklısı islam yolu geliyor bana :)

0|0
    0|0
  • İslam

0|0
    0|0
  • Babam dedi pumps para vermezmiş yoksa, korktum bende... :(

0|0
    0|0
  • Müslümanin Elhamdulillah nedeni çok acik Hz Muhammed s. a. v peygamberimizin ummetiyiz ve son dindir cennete götüren tek dindir hak dinidir Allah imiz bize islama ve Kuran i kerime uymamizi emretmistir ben baska dinle isim olamaz

0|0
    0|1
  • Dinsizim cünkü inanmıyorum

0|1
    1|1
  • Diş macunu ve diş fırçasına inanıyorum.

0|1
    0|0
  • Dinsiz bir Yaratıcı'nın varlığına inanıyorum ama bir dj e ihtiyacım olduğunu düşünmüyorum

0|0
    0|0
  • Dinsiz Müslümanım.

0|0
    0|0
  • elhamdülillah müslümanım.

0|0
    0|0
  • İslam
    Nedeni ise dönemimizde insanlar kötü örneklerine baktıkları için soguyor fakat iyi örneklerine bakınca daha cok baglanıyor insan :)

0|0
    0|1
  • agnostiğim

0|0
    0|0
  • Kısaca İslam

0|0
    0|0
  • Islam hak da yolda bir

0|0
    0|0
  • ap ateist

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• Muslumanim. Hak yolu oldugu icin

1|1
    0|1
  • Aklıma ve kalbime dokundu çünkü. İnandığım bir Allah vardı benim. En zor zamanımda hep elimden tutup kaldıran bir Allahım vardı. İnandım. Kalbime dokunduğu, gözlerimden boncuk boncuk yaşlar akıttıgı için inandım. Bana yağmuru verdiği için, bana bembeyaz karları, yemyeşil ceviz yaprakları verdiği için inandım. Bir yaprağın yeşilden sarı olana kadar geçen evresinde onu hatırladığım için inandım. Aklen mantıklı, kalben duygusal olduğu için inandım..

0|1
    0|0
  • Müslümanım. :D çünkü huzur veriyor bana..

0|0
    0|0
  • Dinim yok. Agnostiğim.

0|1
    0|0
  • inanıp inanmadıgıma emin değilim açıkcası. inanıyorum ama eksik yonlerini de görüyorum. bir yandan sorgulamak istemiyorum ama dinin gerektirdiklerini de yapmıyorum. karışık bir durum.

0|0
    0|0
  • hristiyanım öyle doğdum

0|0
    0|0
  • Elhamdülillah müslümanım.

0|0
    0|0
  • Müslüman çünkü allahın varlığını hissediyorum başka bişeye gerek yok ve son soruma cevap verebilir misiniz lütfen

0|0
    0|1
  • dinsizim

0|1
    1|0
  • İslam çünkü insanlar ne kadar farkinda olmasada inanmayan birinin bile iyi ve kotu dedigi seyler islam dininde gosterilmis bizim kotulugumuze hiçbir sey yok islam dininde

0|0
    0|1
  • İslam çünkü

0|1
    0|1
  • İslam
    Keşke tam anlamıyla yaşayabilsem, çok yanacağım :D

0|0
    0|0
  • İslam

0|0
    0|0