Çok okuyan mı? Çok gezen mi?

Çok okuyan mı daha cok bilir yoksa cok gezen mi? 📝⛵

Güncellemeler:
Bana gore gezerken okuyabilmek onemli. Körü körüne selfie yapip foto cekip bos bos gezende var, okumasi kolay diye piyasa kitabi alip okuyanda.
Herkes cok gezen demis. Okumayi sevmeyen bir millet oldugumuzu tekrar kanitladik :)

0|0
14|17

En İyi Kız Görüşü

• Okulda hoca kompozisyon konusu olarak bunu vermisti senin o guncellemendeki yorumu yapmistim. Okurken gezebilen bilir diye. Bos bos gezmeklede is bitmiyo diye hani. Adam 0 vermisti be :D ama hala bunu savunuyorum

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Gezmek ya da okumak her şekilde deneyim katar insana. Bir olaya tanıklık deneyim, okuyarak öğrenmek ise konuya karşı bir hissiyat oluşturur. Okumanın önemi çok büyüktür ancak öyle anlar gelir ki hayatta hiçbir kitap yazmaz onu. İyisi mi okumaya devam edin siz.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

Erkekler Ne Diyor 16

• Çok gezen. Wilmama katılıyorum :)

0|1
    0|0
  • Aslında çok bikilen bilir.

0|1
    0|0
  • gezmek orada tecrübe etmek olarak kullanılır seyahat etme amaçlı değil.

yani gezerken okumak değil..

tecrübe etmek yani gezen bilir.

0|1
    0|0
    • Kesin bir yargi olmamali gezen bilir ya da okuyan bilir ;)

• O zaman her amele insaat muhendisi olurdu. Bursalisin ben bursaya 2 kere geldim gezdim gordum ama ne kadar? Bursa hakkinda okuduklarim ve gezdiklerimi karsilastirirsam benim gezmem devede kulak. Keske okuyup anlayip gezseydim dedim.

• çok güzel örnek verdin

bir insaat mühendisi bir amele kadar güzel iskele kuramaz..

daha öncede dediğim gibi gezmek o manada gezmek değil tecrübe edinmek..

bursa yı geldiysen ulu camiyi ne kadar okursan oku içini tam olarak kavrayamazsın. ama şimdi geldin gördün biliyorsun anlatabildim mi :)

ya da boşverelim ya ne fark eder :)

• çok gezen

0|1
    0|0
  • Nerede hareket orada bereket.
    Okumak teoriktir. Gezmek pratik.

0|1
    0|0
  • Yerine ve konuya göre değişir. Örneğin moleküler biyolojide çok okuyan, turizmde ve coğrafi bilgilerde çok gezen bilir.

0|1
    0|0
  • Görüp duyarak işittiğin her şey okumandan daha çok aklında kalır o yüzden gezen.

0|1
    0|0
  • Gezdiği yerlerde açıp okuyan olmak daha mantıklı değilmi

0|1
    0|0
  • Herkesin dediği gibi gezen doğru cevap

0|1
    0|0
  • Gezen bilir efenim

0|1
    0|0
  • Cok gezen knk

0|0
    0|0
  • çok gezen

0|0
    0|0
  • Okursan sadece okumuş olursun. Gezersen hem görmüş hemde tecrübe kazanmış olursun

0|0
    0|0
  • Gezen

0|0
    0|0
  • Çok darbe yiyen bence

0|1
    0|0
  • cok gezen

0|1
    0|0
Yükleniyor...