Osmanlı mı şimdi mi?

soru açık beyler bayanlar bu devirde yaşamaktan mutlu musunuz yoksa eski devirlerde yaşamak isterdiniz?

0|0
12|14

En İyi Kız Görüşü

• Şimdi yaşamak isterdim ne kadar Osmanlıyı sevsem de o dönemde böyle özgür olabileceğimi sanmıyorum.

Herkesin daha barış içinde olduğu bir ortamdı o zamanlar şimdiki yönetimden daha iyi olduğu kesin. İnsanlar bu kadar azıtmamıştı aslında iyide olabilirmiş.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• osmanlı derim ama son osmanlı dönemi değil ; 16. yy .

0|1
    0|0
  • eski devirde yasarım diyen 80 öncesini gören kaç kişi.. görmedgin bilmdgn bi sistemde yasarm demek de ilginç bilmiorm ki o dönemi okumak yetmez yetseydi , turist diye bi kavram olmaz, kitap okuyan olayı cözmüş olrdu

0|0
    0|0
  • Osmanlı sanırım. Savaşlar hoşuma gidiyor

0|0
    0|0
  • İkiside değil.

0|0
    0|0
  • şimdiki tabiki..

0|0
    0|0
  • Eski devirler

0|0
    0|0
  • böyle iyiyiz biz

0|0
    0|0
  • şimdiki zaman ama biraz üzerinde oynarsak daha iyi bi zaman olıcak

0|0
    0|1
  • böylede iyi

0|0
    0|0
  • osmanlı daha iyiydi bence

0|0
    0|0
  • Osmanlıda olsam gözde cariye olurdum tey tey :)

0|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Osmanlı'da yaşasaydık Şuan Bana bilgin diyorlardı sanırım İzmitli BİLGİN derlerdi çünkü soy ağacımızda Osmanlı bilginlerine dayanıyorz soyadım BİLGİN :) offf Herkez bişey danışıcak falan ayvayı ısırmadan yutardık heraldi :)

0|0
    0|0
    • :DDD iyiymiş

• O zamanda olsaydık belli olurdu iyimi kötümü...ama o zamanlarda olmayı çok isterdim özellikle Fatih sultan mehmet Zamanında kanuni ikinci planda

• Eski zamanları isterdim ama yaşam zormuş

0|1
    0|0
  • şimdi muhteşem yüzyıl varya herkes o döneme karşı bi sempatisi var yani yşamak ister taş devrinde bi dizi çıksaydı bizim halk taş devrinde yaşama isterdi buna eminim :)

0|0
    0|0
    • nedense herkes soruma diziye dayanarak cevap veriyo ben bilginiz dahilinde soruyorum

• dostum herkes diziye dayanarak cevap verecek sen ozaman dediğim gibi taş devrinde yaşama istermiydiniz kimse kimseyi satmaz herkes saf masum felan de bak onun diziside yok cevabını al yani se istesende istemesende herkes muhteşeme bağlar

• sultan abdülhamid-i sani (2.) devrinde yaşamak isterdim. emperyalist devletlerin kuşatması altında 33 yıl mükemmel bir idare. ilber ortaylı yanılmıyorsam son imparator diye bahseder kendisinden.

0|0
    0|0
  • osmanlı . ozaman herşeyin bir raconu adabı vardı

0|0
    0|0
  • Bir 80'ler rica edeyim.

0|1
    0|0
  • Osmanlıyı kötülemek istemem ama dünya çok gelişti o yüzden yaşadığım zaman diliminden memnunum

0|0
    0|0
  • 1500 de dünyaya gelip süleyman devrinde yasamayI isterdim.

0|1
    0|0
  • Devletlerin olmadığı bir devirde yaşamak isterdim .

0|0
    0|0
  • osmanlıyı mumla değil deniz feeriyle arıyoruz hocam şeriat falan iyiydi önceden ya

0|0
    0|0
  • Kanuni dönemi panpa

0|0
    0|0
  • Elimde olsa daha ileriye atardım kendimi. Eksik kalsın geçmiş.

0|0
    0|0
  • Osmanlı devrini bilmediğim için bişey diyemem filmlere inanmıyorum

0|0
    0|0
  • Saadet devrinde yasamak isterdim.

0|1
    0|0
Yükleniyor...