Yavaş kitap okuyorum, ne yapacağım?

Sesli okurken daha hızlıyım mesela ama sessiz okurken dikkatim dağılıyo sanırım çok yavaş okuyorum haliyle sıkıyo beni. Kitap okuma isteği de kalmıyo. Napıcamm ?

0|0
6|4

En İyi Kız Görüşü

• Aslında sessiz okurken daha hızlı okuman lazım.Mesala ben sessiz okuduğum kitapları sesli okucam şuan okuduklarımın yarısı kadarını okurdum belki.Bide kelime olarak görmüyorum kalıp olarak görüyorum cümleleri bu alışkanlığı kazanabilirsen çok daha hızlı okursun.Dikkatinin dağılmasıda kitapla ilgili olabilir.Daha ilgilini çeken türlerde kitap almaya çalış.

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• :))

aslında sessiz daha hızlı okunur ama ağzını kapattığın için dilini döndüremiyosun ondan..tuhaf komik bi durum.ya dilini bile kıpırdatmadan gözlerle okumaya alışmak gerek ki bu zordur,okuduunu da anlamıyosun o şekilde.ya da yine sessiz ama dudakları oynatarak okumaya çalışmak meseleyi hallediyo.ben de böyle yani.

1|0
    0|0
  • sesli okuyup yavas yavas ses tonunu azaltarak okumayı alışacaksın sbs çocugu seni :)

0|0
    1|0
  • yavaş okurken hayal ediyosun ve daha zevkli oluyo ondandır

0|0
    0|0
    • sesli okumak hiç iyi olmuyo cidden zaten bi süre sonra boğazım acımaya başlıyo :D

• evet daha iyi ama işte çok yavaşım ve okumak istediğim o kadar çok kitap varkii.. :(

• zaman var boşver sen oku hem böylece gelişir merak etme

• sesli okuycan :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• git bir yere dikkatini dağıtacak birşey olmasın telefonunu kapat herşeyden uzak kal başla okumaya ilk 3-4 zor olabilir sonra bir alıştınmı elinden kitap eksik kalmaz

1|0
    0|0
  • Sanırım ben sorununun ne olduğunu biliyorum daha doğrusu tahmin edebiliyorum. Ben de çok fazla kitap okuyorum,kitapları çok seviyorum ve bir sitede de yazarım. Çok önemli bir konumda olmasam da yazmayı da seviyorum,hitabeti de,okumayı da vb.

Sesli okuduğunda daha hızlı okuyorum demişsin,bu dış ses oluyor. Yani dış sesinle daha iyi anladığın manasına geliyor. Dış sesle okumaya alıştığın için sessiz okurken de iç sesinle okuyorsun ama farkında değilsin,iç sesinle okumamaya çalış ve kafanı oynatmamaya sadece gözlerinle okumaya çalış,cümleyi kelime kelime ayırmamaya ve kalıp olarak anlamaya çalış.Bunlar da etkili olmazsa iyi bir hızlı okuma kursuna gidebilirsin ama bunu da istemezsen yahut da yararı olmazsa herhangi bir hızlı okuma kitabı alıp evde kendin de çalışabilirsin,umarım işe yarar unutma azim her şeyin üstesinden gelir...

0|0
    0|0
  • aklını dağıtma kitap okurken tek şey düşün...

0|0
    0|0
  • kendini iyice kaptıracağın bir kitap olması lazım hızlı okuman için

0|0
    0|0
    • öyle istemiyorum ama çocuklukta pek kitap okuma alışkanlığım yoktu ama artık roman dışında da siyasi felsefi kitaplar dahil okumak istiyorum

• hımm anladım,aslında içinden okumak daha iyidir,ben hiç birşeyi dışımdan okuyamma okursam anlamıyorum

• göz egzersizleri yappp

0|0
    0|0
Yükleniyor...