Müşteri çekmek için ne yapabilirim?

Yeni bir cafeye ortak oldum şu an bütün sermayemi ortaklıga verdigim için birşey kalmadı ortagımdada yok kazanması için müşteri çekmem gerekiyor ama reklam için maddi imkanlar su an el vermiyor sizce ne yapabilirim?

Güncellemeler:
İnternettende bakabilirsiniz İzmir karataş busstop cafe dükkan cok güzel ama müşteri yok
Sosyal medya indirimler güler yüz temizlik herşey okey eksiksiz ama bir yerde yanlış var nerde?

0|0
4|32

En İyi Kız Görüşü

• en çok tutulan yiyecek içecekleri getirin ortamı süslü tutmaya çalışın özellikle bayanlar dekorasyon konusunda çok takıntılıdır temiz olsun belli günlerinizde kampanyalar yapın bence yeterli olacaktır

1|0
    0|0
    • Hepsini yaptım temizlik hastasıyız ikimizde başak burcuyuz güler yüz herşey mevcut ama skinlik ses konusu

• yolum düşerse gelirim elbette bir müşteriniz oldu bilin kolay gelsin inşallah işleriniz düzelir iyi geceler :)

• Teşekkür ederim iyi geceler ☺️

Erkekler Ne Diyor 32

• En önemli kolu arkadaşın biri yazmış zaten : Sosyal Medya. Bunu iyi kullanmaya bakın cidden.

İçeriye insanların ilgisini çekebilecek objeler koyun. Mesela insanların not bırakacağı panolar olabilir. İsteyenlerin resimlerini çekip not yazmalarına imkan verecek şeyler olabilir. Ne biliyim bir köşe yapabilirsiniz mesela gitar vs. uğraş için birşey koyabilirsiniz.

Başka bir önemli etken sahibin iyi bir dili olması, gelenlerle onları rahatsız edecek kadar değil ama memnun edecek kadar bir sohbet kurmaya çalışabilirsiniz. Herkesde çalışmaz tabi. Bu sayede bence arkadaşları falan varsa onlara burayı önermelerini rica edebilirsiniz. Bu durumda gerçekten iyi hizmet veriyor olabilmeniz lazım.

Müşteriyi çalışanlar zırt-bırt rahatsız etmesin. Mesela masaya sipariş ve ya istek için alıcılardan koyabilirsiniz. Düğmeye basarlar.

Yani ben mekan işletmecisi değilim ama amacım diğer yerlerde olmayan, insanların genelde şikayet ettiği şeyler yönelmek olurdu. Müşteri kazanmak için sıkı bir reklam stratejisine ihtiyacınız var. Naçizane görüşlerim bunlardır, bu işleri bilmiyorum. Söylediğim şeyler kimilerine saçma gelmiş olabilir. Düşüncelerim bunlardı sadece.

1|1
    0|0
  • sen bir öğrenci olsan gittiğin kafede neler seni etkileyebilir cezbedebilir? Mesela kafenin adı "Orta Dünya" olması benim gönlümde taht kurar :D (lord of the rings hayranı biri olarak...) farklı dizayn ve tasarımlar, insanların en çok tercih ettiklerinin "yanında" neredeyse hiçbir yerde olmayan yiyecek/içecekler ekleyebilirsin (türk mutfağı dışına da çıkabilirsin az da olsa birazcık hakimim dünya mutfağına eğer ilgini çekerse özelden yazabilirsin elimden geldiğince yardımcı olurum). izmir'de yaşıyorsun ve şunu önermek isterim satış teknikleri kurslarına git, öncelikle sana, ufkun vizyonun açısından, sonrasında da işletmene etkisi olacaktır.

1|0
    0|0
  • cafede canlı muzik bu işi cözer
    amatör muzikle ilgilenen universiteli gençlerle iletişime geçmelisin

1|1
    0|0
  • İzmirdeyseniz gerilla reklamcılık faaliyeti yürüten düşük bütçeli çok güzel firmalar var, işlerini çok iyi yapıyorlardı en son benim bildiğim kadarıyla. Reklam sektörünün en ucuz ve en etkili yöntemi olduğundan bütçenizin buna yeteceğini düşünüyorum hatta küçük çaplı firmalar olduğundan ödemeyi belirli bir süre sonra almayı bile kabul edebilirler. Bir denemenizi tavsiye ederim, ücretleri düşük olduğundan çalışmanın yapıldığı gün gelecek parayla bile ödenebilir faaliyet ücreti.

1|1
    0|0
  • hayırlı olsun hiçbir meslek dışarıdan göründüğü gibi kolay ve bol paralı değil herşey emek istiyor doğru ve akıllıca adımları gerektiriyor. ne yapabilirsinize gelince sizin sektörde iyi iş yapanları izleyin onları çekici kılan şeyler ne olabilir. bazen çok kusursuz mükemmel olmakta iş yapmaya yetmeyebiliyor. zira fiyat, konum ve ürün çeşitliliği de mühim. ürün çeşitliliğinin çok fazla olması da olumsuz olabilir müşterinin kafası karışmamalı diye düşünüyorum. çevremde iş yapan yerlere bakıyorum mantıcı, köfteci, pizzacı ya da tavla vs oyun oynatan cafe. doğru gözlem yapmak en başta gelen. başarılar.

1|0
    0|0
  • reklama gerek yok, üni ögrencilerinden gitar ve baglama calan iki genc bul canlı muzik yaptır haftanın belirli günleri, ara sıra karaoke günleri filan düzenle

1|1
    0|0
  • Indirim yapın

1|0
    0|0
  • küçük sürprizler yapın :)

1|0
    0|0
  • kafede bikinili dolaş orası dolar taşar.

0|0
    1|0
  • Ilginc bir yiyecek bul. Yani cok lezzetli birsey olursa herkes birbirine tavsiye eder. Eger yeteri ilgi yoksa kesin menu ya da muziklerde bir sikinti vardir.

1|0
    0|0
  • Sosyal medyayı iyi kullan.. twitter, instagram ve face bedava reklam yapabilirisn. Arkadaşlarından destek alırsan

1|0
    0|0
  • Ünili kızlarla aranızı iyi tutun hatta bazılarına arkadaşlarını getirmeleri karşılığında indirm yapın. Bazen ikramlar falan. Erkekler zaten kendiliğinden gelecektir 😉

1|1
    0|0
  • cafenıze facebook üzerinden baktım beğendım antalyada olsa gelirdim menüden dekorasyondan kampanyalara kadar bir cok sey yapmıssnz zamanla müsteriyle dolup taşacagına inanıyorm cafenız köhne bir yerde galıba baska bır sebep gelmıyor aklıma

1|0
    0|0
    • Çift cephe girişli ve iki kapıda otobüs duragı önü hemen ön tarafı deniz manzaralı

• Facebook, instagram gibi sosyal agları kullanarak kendi reklamlarını yapabilirisiniz.

1|0
    0|0
  • Fiyatlari dusuk tut. Foursquare den baktim iyi mekana benziyor

1|0
    0|0
  • Hayırlısı olsun öncelikle kemik kadro lazım müdavim bulmalısın öyle yoldan geçeni değil

1|0
    0|0
    • Menü degişikligi sosyal medya indirimler herşey yaptım ama yok gelmiyor

• umarım dilediğiniz gibi olur kolay gelsin

1|0
    0|0
  • Her gelene bir chek-in karsiligi 1 cay ikram et

1|1
    0|0
  • fiyat ve menü olarak güzel kampanyalar yaparak müşteri çekebilirsin

1|0
    0|0
  • ReklamSiz olmaz küçük de olsa reklam broşür bastirabilin veya sticker yaptirabilin

1|0
    0|0
  • Oncelikle merhabalar bu konuda size destek olmak istiyorum her hangi bir ücret de istemiyorum nethareket. com üzerinden iletisime geçin

1|0
    0|0
  • İzmiri pek bilmiyorum ama, o bölgede yaşayan insanları kendine bağlaman için el broşürü bastırıp posta kutularına dağıtabilirsin.(broşür bastırmanın maliyeti çok düşük)

1|0
    0|0
  • sosyal medyayı kullanabilirsin. instagram özellikle. bunlar en masrafsızları. cafe gibi işler göbek taşı ister sabırda. Allah kolaylık versin

1|0
    0|0
  • nerde bu cafe söyle kahveden adam toplayıp gelcem

1|1
    0|0
  • hangı sehırde cafe

1|0
    0|0
  • Çekici çağır :d

0|0
    0|0
  • Hiç bir şey yapma sadece ve sadece birbirinize dürüst olun, size garanti veriyorum zarar etmezsiniz.

1|0
    0|0
  • Önce güzel bir açılış yap palyaço falan getirin ücretsiz tadımlık bişeyler dağıtın bir gösterin kendinizi

0|0
    0|0
  • İçeceklere dikkat etmek lazım. Özellikle çay taze olsun. Ve Çok pahallı olmasın...

0|0
    0|0
  • ne üzerine iş yeri?

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    2

Kızlar Ne Diyor 3

• İzmirde olsaydım gelirdim. 😔
    Öğrenci kitleye yönelin. Bence yani...

1|0
    0|0