Müzik Haramdır Delilleriyle şimdi yorumunuz nedir?

Ayrıca şunlarada bakabilirsiniz;
1-http://www.dinimizislam.com/detay.asp?Aid=4032
2-http://www.dinimizislam.com/detay.asp?Aid=13584
3-http://www.dinimizislam.com/detay.asp?Aid=1753
4-http://www.dinimizislam.com/detay.asp?Aid=13932
5-http://www.dinimizislam.com/detay.asp?Aid=14081
6-http://www.dinimizislam.com/detay.asp?Aid=14554

E
vet bu sitede bende daha önce konu açtım bir çok konuda gördüm ve çok kişi hayır haram değildir o hocalar her şeye haram diyor demişlerdir peki bu delillerden sonra neler düşünüyorsun mevlanaya döndü diyenler ney çaldı diyenler neler düşünüyorsunuz? Hala müzik helal midir?

• KESİNLİKLE HALA KATILMIYORUM
    69% (24)84% (31)76% (55)Oy Ver
  • EVET MÜZİK HARAMDIR VE KESİNLİKLE DİNLEMİYORUM
    31% (11)16% (6)24% (17)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Arkadaşlar bende namaza başlamadan önce müzik dinliyordum hatta bunları bilmiyordum namaza başladıktan sonra anladım ki gerçekten müzik dinlemek boş işmiş yani bakıyorum da gerçekten müzik yapılmıyor örnek gülşen yok yok valla billa bana sen lazım illa... sonra klib zaten ortada hadise klibleri ortada hani bunlar ruha gıda vermiyor sadece cinsel anlamda tahrikliyor körüklüyor farkında değiller tamam çevremizde bir çok günah var önemli olan olabildiğince uzak kalmaya çalışmak zaten Allah görüyor.
https://www.youtube.com/watch?v=hF3yAE0_JH4 buyrun bu da Cübbeli Ahmet hoca

0|0
12|18

En İyi Kız Görüşü

• Muzik haramdır cok önceden de biliyordum inaniyorum ama engel olamıyorum hala muzik dinliyorum :(

Şıkkı nerede? :)

1|3
    1|2
    • dürüstlüğün için teşekkürler zaten haramlar güzel gelir güzel gelmez demiyor ki :)

• rica ederim asıl güzel yorumların için ben teşekkür ederim biz burada zaten kimseye illa yapacaksınız edeceksiniz demiyoruz hoca da diyor video da zina içki kumar insan bunlardan da zevk alır hani herles kendisinden meshuldur benimde sadece müzik olarak değil bir çok yanlışım olabiliyor öfke sinir yani zaten hepimiz aciz yaratıldık ama ben sadece insanların tepkilerini merak ettim benim içinde ilk sıralar çok zor oldu ama görüyorum ki osman hocanın da dediği gibi ruhun gıdası çok şey var :) ama tabiki herkesin kendi tercihi :)

• Allah dogru yoldan ayirmasin amin :)

En İyi Erkek Görüşü

• Şeytana uymuş nefine köle olmuş ve buna özgürlük diyene. ALLAH a kul olmaya kölelik diyenlere anlatamassın sen

1|1
    1|2

Kızlar Ne Diyor 11

• Ya aynen müzik haram sırf bu güzel yönünden dolayı deistliği bırakıp tekrar müslüman oldum inanır mısın çok aklıma yattı artık çok huzurluyum. Gerçekten huzur İslamda. İşte o günden beri müzik dinlemeyi bıraktım, ki çok severdim ama sevdiğim bütün şarkıları aldım kalbime gömdüm yeter ki kulaklarımdan uzak dursun zinaya harama küfre sevk etmesin beni dedim..

İzninle bunu paylaşmak istiyorum çok teşekkür ediyorum sana tekrar hatırlattığın için bu önemli noktayı. İnşallah herkes doğru yolu bulur.

http://i.hizliresim.com/BDEQag.jpg

2|1
    0|3
    • asdfhg Az daha inanıyordum asdfg

• bence senin beyin yapında sıkıntı var gitte IMR çektir sayende güzel şaklabanlık izledik düşüncesiz :)

• @4llah-Diyen-Portakal Allah islah etsin sizleri

• Bütün haramları ve helalleri hallettik, sadece müzik kaldı

3|5
    0|0
    • Heh işte bunu demek istemiştim aynen bende

• O kadar mantıksız ki şu an kurduğun cümle..

• neden mantıksız hani sana göre nasıl olsa çok haram günah var bunlar varken ha bir eksik ha bir fazla ne fark eder diyorsun ya bende sana diyorum ki evet haklısın ama olabildiğince önemli olan bunlardan sakınmaya çaba göstermek zaten hiçbirimiz dört dörtlük değiliz buna bende dahilim sende ama ya nasıl olsa her şey günah bunlar varken bunda ne var der gibi olmuş bende sana diyorum ki nasıl olsa öleceksin öldür kendini bekleme ölmeyi senin mantıksız yorumuna mantıksız yorum da benden :)

• bu ne ya nasıl bir ülke olduk ya biz müzik haramdır ne lan?

0|4
    0|1
    • sana oturma kalkma yaşama yeme içme diyen yok ki evet günah videoyu izlemesende kaynaklarda var bunu nereden hangi hocam dinlersen dinle günah der sadece milli marşlarda savaşlar da helal sen gerçekten müzik dinlediğini mi sanıyorsun orasını burasını açan müzik diyor ruhun gıdası diyor işinize gelince müslümanım gelmeyince ot gibi mi yaşayalım

• senin müzik dediğin demet akalının poponu açmasıysa ben gidiyorum :D

• Dinlemem zaten bunların bilincindeyim

0|1
    0|2
  • Saçmalığın daniskası..

1|2
    0|1
  • resmen uçmuşlar

0|1
    1|1
  • Delil denilen sey hadis mi? Huzura dogru sohbet olacak bir de programin adi...

0|2
    0|1
  • Günah evet ama dinliyoruz ne yalan söyleyelim 😕

0|1
    0|1
  • Müzik dinlemeden yaşamak çok sıkıcı ve berbat olurdu.. yok o haram yok bu haram tutsak gibi yaşıyosunuz dininiz sizi köle yapıyo haberiniz yok

0|4
    1|4
    • Dinimi ben seçtim. İstememek ve seçmemekte benim hakkım ve irademle gerçekleşiyor, seçip uygulamamakta benim irademle gerçekleşiyor. Bunu ben kendim seçtiysem nasıl tutsak oluyorum acaba?

• @cünyırdevadam kul köle aynı şey.. insanların dini inançlarını küçümsemeyi sevmiyorum, o yüzden burada bırakalım bu tartışmayı

• Aynı şey değil zaten ikisi arasındaki farkı anlasan dinsizlik yapmazsin,

• Haram evet ama ben dinliyorum. Müslümanım ama dört dörtlükde yaşayamam ki

0|1
    0|1
  • Evet kalbi Allah tan uzaklaştıracak şeyler haramdır

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• a) Dünya arzusu ve şehvet hisleri ile dolup taşan gençler için yalnızca bu duyguları tahrik eden müzik haramdır.
    b) Vakitlerinin çoğunu müziğe harcayan ve bununla uğraşmayı âdet haline getiren kimse için müzik mekruhtur.
    c) Güzel sesten zevk alma dışında bir duyguya kapılmayan kimse için müzik mübahtır.
    d) Allah sevgisi ile dolup taşan, duyduğu güzel ses kendisinde sadece güzel şeyleri harekete geçiren kimse için ise müzik müstehaptır.

İmam Gazzali'nin kitabından alıntı.

0|3
    0|2
    • Bunu bende okudum işin özeti bu lakin günümüzde hangimiz dünya arzusuyla dolu değiliz ki?

• @tncz94 haklısın kardeşim ben sana bir şey demiyorum kimseye demiyorum yaşıyoruz dünyaya geldik sonuçta olay bir müzikle bitmiyor dünya da çok şey günah İslami kurallara göre biz elimizden geldiğince mücadele ediyoruz yoksa ben de dört dörtlük yaşamıyorum :)

• Kuranda yazıyormu?
    Ayette geçiyormu?
    Hadis varmı?
    Haram diyenlerin hayatları dört dörtlükmü acaba merak ediyorum

1|1
    0|1
    • hadisler var yukarıda kaynakları var kardeş bende zaten yapmayın etmeyin demiyorum sadece yorum alıyorum :)

• Müziği ibadet gibi yanı taparcasına görmek algılamak haramdır sakın s
      Yanlış anlama sana kızdığım için demedim

• Bir kere de kötü sözün, insanlara ayrımcılık yapmanın, zarar vermenin, hırsızlığın... Vb şeylerin haram olup olmadığını tartışsa senin at gözlüğü takmış zihniyetin mantıklı açıklayacam da yok işte maalesef, noel haramdır müzik haramdır hristiyan kafirdir, pet şişe görünce dayanamıyorum sokasım geliyor mantığı hep senin gibilerde. Ne denir ki size?

0|2
    0|1
    • kardeş senin gibiler dediğin bende sende insanız sende toprak olacaksın bende ben sana kesin haramdır dinlemeyin demiyorum bende namaza başlamadan bunları duymadan önce bende çok dinliyordum hatta DJ lik merakım vardı setler yapardım remixlere vakit harcardım ama namaza başladıktan sonra bende bıraktım şimdi müzik bile dinleyemiyorum dinlemiyorum daha doğrusu sen gerçekten ya da ben ruhun gıdası dediğimiz müziği dinlemiyoruz ki hep cinsellik acı hüzün müzik yok ki gerçek anlamada hayır şunu anlamıyorum insanlar işine gelince aman kardeşim islam dini çok güzel derler ama işlerine gelmeyince o haram bu haram beyniniz yıkanmış bana bir şey demene gerek yok ki ben kimseyi zorlamıyorum

• Ben dinle ilgili demiyorum, bu düşüncelere şaşırıyorum, islam değil yani, din denilince bu tarz şeylere bağlayan hocalar ve bunlara inananlar. Gerçek hayatta aşk, hüzün, sevgi, sinir vs her duygu var herkesin hayatında; e bunu müzikle beraber dile getirince neden değişsin. Cinsellik diyorsan da kalkıp kondom diye saçma sapan şarkıları dinleme ztn ya da hiç şarkı dinleme klasik müzik var o da mı böyle yani. İnsan ne anlarsa o dur bence. Ayrıca benim herhangi bir dinle de pek alakam yoktur

• ben zaten müzik dinlemiyorum ki kondom diye müzik dinleyeyim bak kendi ağzınla diyorsun kondom ir diye müzik var diye ya da o şimdi asker diye müzik olduğunu sende biliyorsun peki sen neyin inadını ediyorsun kardeş tamam ben inan demiyorum ama müzik harammış yani bende yeni duydum

• Müziğin her türünün haram olması konusunda ihtilaf vardır ama günümüz müziğinin %99u haram kısmına girer ama sen bunu buradaki pek çok kişiye anlatamazsın o kadar gereksiz ve cahil insan dolu ki burada bazen fena tiksindiriyor

0|1
    0|1
    • Bende önceden çok fazla müzik dinlerdim remix setler yapardım ama şimdi ne müzik dinliyorum ne bir şey yapıyorum telefondan bilgisayarımdan sildim tabi ki çevre de diziler de film de müzik dolu buna engel olamayız ama dinlememek ayrı duymak ayrı ben kimseyi yargılayamam inananda olur inanmayanda zaten nefise güzel gelen herşeyden vazgeçmek zordur ama durum böyle gerçekten de mantıklı geldi bana çünkü artık müziklerde isyan cinsellik içeriyor

• Işte zaten bunları içeren müzikler ittifakla haram bu tartışma konusu bile olmamıştır zaten

• Zaten kardeşim şimdi insanlar kendi kafalarına göre dini yaşıyorlar bana soracak olursan muhakkak ki hiçbir insan buna bende dahil hiç kimse gerçek anlamda Müslümanlık yapamıyor sonuçta ben burada bir hoca değilim ya da ben burada insanlara günah yasak yapmayın demiyorum sadece görüş alıyorum ve ben de ilk duyduğumda şok oldum hadi ya nasıl bir saçmalıktır herşey müzikle dolu neden günah olsun öyleyse neden diyanet işleri başkanlığı buna bir çözüm yolu bulmadı neden engel olmadı dedim ama sonradan da şunu anladım diyanetin fetva hattı bile bazı konularda doğru düzgün delilsiz fetva veriyor oraya değil nakillere güvendim ama evet sevgilim var normal de nikahsız bu da günah evet çevremde cinsellik içeren çok şey var o zaman benim kendimi odaya kapatıp ibadet edip ölümü beklemek lazımdı bana burada kızan arkadaşlar da haklı ama kural bu inanıyorsak elimizden geldiğince mücadele etmek için uğraşıyoruz zaten önemli olan mücadele etmek yoksa çok şey günah ama devir de bu yapacak bir şey yok

• 0|0
    0|0
    • bunu çok önceden dinledim ama bak hoca diyemeyiz yapamayız edemeyiz diyor yukarıda ki hoca da kaynaklarıyla anlatıyor ben şunu merak ediyorum Nihat Hatipoğlu da güvenilir hoca ama şüpheli konuşuyor tam ne kaynak belirtiyor ne delil

• Ben hiçbir hadis-i şerifi dikkate almıyorum. Ben Müslümansam bu inancın kitabı Kuran-ı Kerim' dir. Bu kaynak bu yazıdan başkası beni ilgilendirmez. Yaradan bize bu kitabı yaşam kılavuzu olarak gönderdiyse, onun emir ve yasaklarını bildirdiyse yaradanın yarattığı kulun yazdığı yazıya neden itimat edeyim. Ben kendi fikrimi beyan ettim lütfen terslemeyin. Bununla ilgili bilgi Kuran-ı Kerim' de bir yazı bir açıklama varsa lütfen gösterin!

0|2
    0|3
    • Allah kuranı göndermiş ama nasıl yapılması gerektiğini peygamber efendimizi göndererek anlatmış sana namazı dosdoğru kıl diyor sen nasıl kılacağını ya da bizler nasıl kılacağımızı onun sayesinde öğrendik ve yapıyoruz senin dikkate almadığın hadis peygamberimizin oda Allahın Resülü

• @filofobik Teşekkür ederim ancak konu istismar edilmeye ve polemik yaratmaya çok uygun olduğu için yorum yapmayı tercih etmiyorum. Çevremde görüştüğüm önemli bir kaç hocayla irtibata geçtim ve araştırmamı yaptım. Gerekli cevabı aldım.

• Nedir o cevaplar bu konuda ben de şüpheliyim bir nevi yardım almak için bu konuyu açtım bilgi aldığın hoca ne diyor müzik dinlemek konusunda

• allahın yasak etmediklerini kendimize yasaklamamız günah

0|1
    0|1
    • Burada Allah'ın yasaklarını bildiren ve İslam alimlerince bizlere ve peygamber efendimiz sayesinde bizlere bildirilen yasaklar bunlar ben kimseye uygulayın demiyorum herkes kendinden sorumludur

• müziğin haram olduğunu iddia eden alim günah işler. haram olduğu iddia edilen hadis hurafedir gerçek değildir. müziğin haram olduğu mantığa ters. mantıkla paralel giden islam böyle hurafelere inanmamamız için bizi aklımızı kullanmaya davet eder. eğer müzik dinlemek günahsa ben mantığıma uyup sorgu günü hesabını vermeyi seçiyorum miş muş deyip suçu başkasına atmak yerine

• Haram abi haram ama kabullenmek istemiyorlar, keza zinayada öyle diyorlar. zinadan sakının diyorum neymiş o zaman yaşamayalım diyorlar. bu açık şekilde Allahın emirleri karşı gelmektir Allah ıslah eylesin

1|1
    0|2
    • şimdi bende şunu merak ettim sende haram olduğuna katılıyorsun neden adın Music Life dediğin gibi insanların işine gelmeyince ot gibi yaşayalım işine gelince islam çok güzel din yazık

• Sizin gibi düşünen kardeslerimi görünce mutlu oluyorum 😊

• Allah razı olsun

• Müzik haramdır, Beatles hariç.

1|2
    0|1
  • bu adamın aldığı nefes haram bence.

0|1
    0|4
    • sana oturma kalkma yaşama yeme içme diyen yok ki evet günah videoyu izlemesende kaynaklarda var bunu nereden hangi hocam dinlersen dinle günah der sadece milli marşlarda savaşlar da helal sen gerçekten müzik dinlediğini mi sanıyorsun orasını burasını açan müzik diyor ruhun gıdası diyor işinize gelince müslümanım gelmeyince ot gibi mi yaşayalım

• Yasamak haram bence. Dunyaya gelmek falan haram hep. ya da su icmek falan haram.

0|2
    1|2

• Tamam o zaman ben az muzik dinleyip gunaha giriyorum

• DİN kadar güzel bir kafa daha yok. Metamfetamin bile yaklaşamaz bunun yanına

0|1
    0|2
  • muzik haramligina inaniyorum

0|1
    0|2
  • Ümmetçilere göre haramdır doğru. Fakat bana göre değil.

0|1
    1|0
    • burada bir tarikattan ümetten bahsetmiyoruz genel olan yasaklardan bahsediyoruz neden hemen yasak diyenlere ümmetci tarikiatcı gözüyle bakıyorsunuz? Herkes kendinden meshuldur

• Dedi Ümmetçi.

• Tam da öbür dunyaliksiniz. Ne olur sanki rabbiniz bir an evvel alsa sizi yanina? Arap adetleriniz de kuraniniz da dininiz de artik çok baydi.

0|1
    0|1
    • Sana benim dinimi soran olmadı sana bunu illa ki yap diyende yok sadece genel bir tartışma konusu var burada insanlar buna inanmak istemiyor evet ben de bazen şüpheye düşüyorum ama biz burada kimseye dinlemeyin demiyoruz delil soranlara delilleriyle anlatıyoruz inanan inanır inanmayan da kendisi bilir ben sana inanmıyorsun diye laf etmiyorsam sende benim dinime laf edemezsin

• Kardeş sana müzik dinleme diyen yok senden bir şey isteyen sana baskı yapan da yok bende çok müzik dinlerdim hatta programlarla yapmaya uğraşıyordum ama duyduktan sonra da yapmıyorum ben burada kimseye baskı yapmıyorum herkesin yorumuna inancına ya da inançsızlığına saygım var konuyu dikkatli okursan ben burada dinlemeyin demiyorum delilleriyle burada yorum alıyorum yoksa banane senin müziğinden kavga etmek olayı çıkarmak için uğraşmana gerek yok sana da kimseye de kendimi inandırmak gibi bir zorunluluğum yok

• Hırsızlık haramdır küfür etmek haramdır. Başkasının hakkında kötü şeyler söylemek haramdır. Siz önce şu söylediklerime bir çözüm bulunda sonra müziği tartışırız.

0|1
    0|0
    • onlarda haram haram değil denmedi ya da yapılmaz denmedi evet müzik dinlenebilir zevk verir lezzet verir ama zina da lezzet verir bir çok şey var dediğin gibi tartışılacak ama kural bu

• ln başlarım ha videoyu seyretmedim gerek duymuyom çünkü kim diyo haram diye hayret bişey yaw müzik dinle günah şunu yaoma günah bunu yaoma günah hiç bişey yapmasak bak hiç bişey yapmadan dur ayakta dur robot gibi o bile günah boş duruyoz diye napacaz bilmiyomki

0|1
    1|0
    • sana oturma kalkma yaşama yeme içme diyen yok ki evet günah videoyu izlemesende kaynaklarda var bunu nereden hangi hocam dinlersen dinle günah der sadece milli marşlarda savaşlar da helal sen gerçekten müzik dinlediğini mi sanıyorsun orasını burasını açan müzik diyor ruhun gıdası diyor

• ne diyon ln sen hayırdır? nerden biliyon benim açık videolara baktığımı? arabesk damar müzik dinlemek günahmı ala gyik

• Ben sana bakıyorsun demiyorum yapıyorsun demiyorum yapılması yasak olan nefse güzel gelenler çoğunlukla yasak diyorum buna müzik dinlemek gibi zina yapmak gibi günahlarda nefisimize hoş geliyor diyorum

Yükleniyor...