Yaşayan Pokemon! #Platypus'u Gördünüz mü?

Yaşayan Pokemon! #Platypus'u Gördünüz mü?

#Psyduck (Saydek) Pokemon

Bilim Adamları, Ördek Gibi Gagası Bulunan, Kunduz Kuyruklu, Yılan Gibi Zehri Bulunan, Doğum Yapmak Yerine Yumurtlayan Memelilerden Olan Doğanın En İlginç Hayvanı Platypus’un Gen Haritasını Çıkardı..

Araştırmacılar, Nature Dergisinde Yayımlanan Platypus’un Gen Analizinin, Aralarında İnsanların da Bulunduğu Memelilerin Milyonlarca Yıl Önce Nasıl Evrim Geçirdiğinin Açıklanmasına Yardımcı Olmasını Umuyor...

Platypus, Kürkü Olduğu ve Yavrularını Emzirdiği İçin Memeli Sınıfına Giriyor..

Kuş Gagası ve Sürüngen Zehrine Sahip Olma Gibi Özellikler de Taşıyor...

Genellikle Su Altında Yaşıyor. Zehirlerini Arka Ayaklarında Taşıyor...

ABD Ulusal İnsan Genome Araştırma Enstitüsünden Francis S. Collins, İlk Bakışta Bu Hayvanın, "Bir Evrim Kazası" Olarak Görülebileceğini Söyledi.

Francis S. Collins, Ancak Bu Hayvan Ne Kadar Garip Görünse de Gen Haritasının, Memelilerin Biyolojik Süreçlerinin Nasıl Evrime Uğradığının Anlaşılması Açısından Çok Değerli Olduğunu Bildirdi..

Bilim Adamları Bu Araştırmanın, Bu Hayvanın Çoklu Özelliklerinin, Farklı Sınıflarda Hayvanlarınkiyle Kesişen Karışık Genleriyle DNA’sına Yansıdığını Gösterdiğini de Belirtti.

Bilim Adamları, Tüm Memelilerin Sürüngenlerden Geliştiğine ve Platypus Haline Gelenlerle İnsan oOanların 165 milyon Yıl Öncesine Kadar Aynı Evrim Yolunu Paylaştığına İnanıyor.

Diğer Hayvanlardan Farklı Olarak Platypuslar, Yılanların ve Kertenkelelerin Karakteristik Özelliklerini Korumuş..

Bu Özellikler Arasında Bu Hayvanların Erkeklerinde, Çiftleşme Anında Rakibini Kaçırtmak İçin Arka Ayaklarındaki Acı Veren Zehri Kullanması Bulunuyor.

Bilim Adamları, Platypusun Genlerini İnsanın ve Diğer Memelilerinkiyle Karşılaştırarak, Memelilerin Evrimiyle İlgili Bilgilerdeki Boşlukları Doldurmayı Umuyor..

Avustralya’ya Özgü Bir Hayvan Olan Platypusların Sayıları Bilinmiyor...

Postları İçin Yıllarca Avlanan Bu Hayvanlar, 1900’lü Yılların Başından Bu Yana Koruma Altında Bulunuyor.

#SerKan1923

@mehcab @aerolite @CeyCess @HalidBinVelid @Hüzün_Kovan_Kuşu @NikotinKolik @pilav_ustu_az_kuru_2 @Sonra_danGurme @turgay2 @TürkErkeğii @UntilTheGrave

@adıyook @Alooğ @Asmalı-mescit @ayfonuolmayangörl @benaslındayoğumm @Kızılcıkk @MerveKOYUN @minik_şirine @RenkliRuya


0|0
75

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 6

Erkekler Ne Diyor 4

Yükleniyor...