Yaşayan Pokemon! #Platypus'u Gördünüz mü?

Yaşayan Pokemon! #Platypus'u Gördünüz mü?

#Psyduck (Saydek) Pokemon

Bilim Adamları, Ördek Gibi Gagası Bulunan, Kunduz Kuyruklu, Yılan Gibi Zehri Bulunan, Doğum Yapmak Yerine Yumurtlayan Memelilerden Olan Doğanın En İlginç Hayvanı Platypus’un Gen Haritasını Çıkardı..

Araştırmacılar, Nature Dergisinde Yayımlanan Platypus’un Gen Analizinin, Aralarında İnsanların da Bulunduğu Memelilerin Milyonlarca Yıl Önce Nasıl Evrim Geçirdiğinin Açıklanmasına Yardımcı Olmasını Umuyor...

Platypus, Kürkü Olduğu ve Yavrularını Emzirdiği İçin Memeli Sınıfına Giriyor..

Kuş Gagası ve Sürüngen Zehrine Sahip Olma Gibi Özellikler de Taşıyor...

Genellikle Su Altında Yaşıyor. Zehirlerini Arka Ayaklarında Taşıyor...

ABD Ulusal İnsan Genome Araştırma Enstitüsünden Francis S. Collins, İlk Bakışta Bu Hayvanın, "Bir Evrim Kazası" Olarak Görülebileceğini Söyledi.

Francis S. Collins, Ancak Bu Hayvan Ne Kadar Garip Görünse de Gen Haritasının, Memelilerin Biyolojik Süreçlerinin Nasıl Evrime Uğradığının Anlaşılması Açısından Çok Değerli Olduğunu Bildirdi..

Bilim Adamları Bu Araştırmanın, Bu Hayvanın Çoklu Özelliklerinin, Farklı Sınıflarda Hayvanlarınkiyle Kesişen Karışık Genleriyle DNA’sına Yansıdığını Gösterdiğini de Belirtti.

Bilim Adamları, Tüm Memelilerin Sürüngenlerden Geliştiğine ve Platypus Haline Gelenlerle İnsan oOanların 165 milyon Yıl Öncesine Kadar Aynı Evrim Yolunu Paylaştığına İnanıyor.

Diğer Hayvanlardan Farklı Olarak Platypuslar, Yılanların ve Kertenkelelerin Karakteristik Özelliklerini Korumuş..

Bu Özellikler Arasında Bu Hayvanların Erkeklerinde, Çiftleşme Anında Rakibini Kaçırtmak İçin Arka Ayaklarındaki Acı Veren Zehri Kullanması Bulunuyor.

Bilim Adamları, Platypusun Genlerini İnsanın ve Diğer Memelilerinkiyle Karşılaştırarak, Memelilerin Evrimiyle İlgili Bilgilerdeki Boşlukları Doldurmayı Umuyor..

Avustralya’ya Özgü Bir Hayvan Olan Platypusların Sayıları Bilinmiyor...

Postları İçin Yıllarca Avlanan Bu Hayvanlar, 1900’lü Yılların Başından Bu Yana Koruma Altında Bulunuyor.

#SerKan1923

@mehcab @aerolite @CeyCess @HalidBinVelid @Hüzün_Kovan_Kuşu @NikotinKolik @pilav_ustu_az_kuru_2 @Sonra_danGurme @turgay2 @TürkErkeğii @UntilTheGrave

@adıyook @Alooğ @Asmalı-mescit @ayfonuolmayangörl @benaslındayoğumm @Kızılcıkk @MerveKOYUN @minik_şirine @RenkliRuya

0|0
7|5

En İyi Kız Görüşü

• sevimli şey ya yazık

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• OV adamın benim
    Psyduck saydek 😂😂😂

0|1
    0|0
    • Hepsi için istersen tek tek teşekkür ederim
      ama bu yeter dersen burada hepsi için teşekkür ederim = )

Kızlar Ne Diyor 6

• Hayır o "Ornitorenk Perry!"

http://i.hizliresim.com/7MYQga.png

1|1
    0|0
  • Garip bişeymiş, teşekkürler.

0|1
    0|0
  • İlginç...
    İnsanlar ellerinde nasıl tutabilmiş ki şaşırdım doğrusu..

0|1
    0|0
  • Ooo pokemon :D Ama korkutucu özellikleri varmış bu masum pokemonun ya :D

0|1
    0|0
  • Ornitorenk degil mi bu?

0|1
    0|0
    • Değil Bir Yıldır Araştırıyorum Araştırma Ekibinede Mail Attım Bilgi Veremeyiz Dediler Yoksa Daha Değişik Detaylı Videolarıda Var..

• Cok ilginc ugraslariniz var :)

• Arşivliyorum Bazı Şeyleri İlgimi Çeken.. :) Bilsem Belgesel İzlerken Kaydederdim..

• Sanki gagasını sonradan eklemişler gibi 😅

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• vay be varmış pikachuda varsa iki üç tane üretelim elektirk kesilince kullanırız :D

0|1
    0|0
  • Avustarlya kıtasının en değerli hayvanlarından biri.. ORNİTORENK (Ornithorhynchus anatinus).. Şu anda tam koruma altında..

0|0
    0|0
  • Golduck oluyor mu acaba :D..

0|1
    0|0
  • ne garip hayvanlar var

0|0
    0|0
Yükleniyor...