Size göre şiir nedir ?

Duyguların aynası mı?

Edebiyatın bir dalı mı?

0|0
6|8

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 5

• Şiir beni sıkıyor özellikle bazı şairlerin şiirlerine bakıyorum mantıksız alakasız şeyler yazmışlar.Nasıl şair deniyorsa bunlara.

0|0
    0|0
    • .Bazı şairleri beğenmemen şiirin gereksiz olduğu anlamı taşımaz ki ama.

• Bekliyor olucam :))

• aşk seni saçlarından sürüklediğinde şiir yanıbaşında olacaktır gel bak bakalım biraz gokhankaraduman arattır

• duyguların aynası bence :))

0|0
    0|0
  • İkiside...

0|0
    0|0
    • Şiir "duygu"dur ve okuyanın gözü o şiire değdiğinde, duygu aktarımı kalbe hoş gelen sözlerle gerçekleşmişse, düşündürmüşse, gülümsetmişse ve bunlar olurken bir de heceler, sesler ahenkli ise, alt alta yazılmış satırlara, metne "şiir" denir. Bu kadar! deniyor bir bayan şair

• Duyguların aynası ve duygular olmasa edebiyatın bi' dalı da olamazdı,)

0|0
    0|0
  • Şiir duyguların en güzel şekilde kaleme dökülmüş halidir.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Başta sıkıcı anlamsız geldiyse de bir şeyler yasayinca üstüne tuz biber oluyor şiir. Şiir = hayat, aşk, ölüm, mutluluk, sevgili. Şiir diger sanat dallarinda oldugu gibi onu nasıl görmek istiyorsan, okudugundan dinlediginden ne anlamak istiyorsan odur. Güzel yazilmis bir siir ne kadar makbule gecse de Necip Fazıl veya Cahit Sıtkı yazmıssa daha da makbule geciyor :D Kısaca diger sanat dallarinda oldugu gibi şiir de duyguların aynasıdır bende. Bir şarkıda kendimi buldugum gibi şiirde de bulabiliyorum...

0|0
    0|0
  • Duyguların kelimelere dönüştürülmüş halidir .

0|0
    0|0
  • içten gelen duyguların aynası

0|0
    0|0
  • hiç hazetmem.

0|0
    0|0
  • şiir edebiyatın dalıdır ama edebiyat da gazel ve kasidin dalıdır

0|0
    0|0
  • bana göre duyguların aynası.Nazım Hikmete göre edebiyatın dalı.nihat doğana göre filozofluğun bir dalı :P

0|0
    0|0
  • Şiir = Aşktır.

0|0
    0|0
  • ruhun gıdası bence

0|0
    0|0
Yükleniyor...