DUYDUGUNUZ EN SACMA ŞARKI SÖZÜNÜ YAZABILIR MISINIZ?

Serdar Ortaç hariç en saçma sarki sözü sizce nedir? Bence;
manda yuva yapmış söğüt dalına
yavrusunu sinek kapmış gördün mü amanimi yandım
amanimi amanimi amanimi yandım
tiridine tiridine tiridina bandım
bedavamı sandın
para verip aldım

0|0
12|16

En İyi Erkek Görüşü

• Öncelikle Manda bir şarkı değil, Kastamonu Tosya yöresine ait, anonim bir halk türküsüdür. Kısaca yazmak gerekirse, dönemin yönetimine karşı hiciv sanatı kullanılarak içine şifreli mesajların ustaca koyulduğu kaliteli bir eserdir. Her satırında özel anlam içeren bu türkü bugün bile hiciv olarak kullanılabilecek türdendir. İçerisindeki hiciv ve şifreler hakkında detay isterseniz yine yazarım. Ancak günümüzde başta Mustafa Sandal'ın "onun arabası var" olmak üzere hemen hemen pop sanatçıların %90 ı hiç bir edebi değer olmayan, henüz yetişme çağındaki ergenleri kandırmak ve "mallaştırmak" için yapılmış sözlerin yer aldığı kalitesiz ve ucuz eserler üretmektedir. Türkiye de son 25 yıldır bir kaç sanatçı haricinde müzik üretilmemektedir.

1|0
    0|0
    • Arastirip bakmakk acikcasi aklima gelmedi. Kulagima geldiği şekilde bildiğim icin dedim bunu. Teşekkür ederim arastiracagim. Boyle seylere cpk saygi duyarim.

En İyi Kız Görüşü

• Serdar Ortaç hariç😂😂😂
    Model bakınız 😁
    pembe bir mezarlık gördüm rüyamda
    aşık cesetler şekerden tabutta
    gezinirken ciğerim doldu bir anda
    çürük çilek kokusuyla 😕

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Sap opeyimmi icimede cekeyimmi bal akiyor her yerinden
    Yaranamadim yavrum yaranamadim tipte sorun varmis anladim :D

1|0
    0|0
  • Çikita muz Ajdaaar 😄

1|1
    0|0
  • Ajdar - nane diyorum açık ara en saçmasıydı diğer tesadüfen dinlediğim saçma şarkılar içinde

1|0
    0|0
  • yazdığın türkünün sözü saçma değil özellikle bilerek yazılmış bir türküdür, türküde özellikle verilmek istenen hava odur, söğüt dalına yuva yapmak gölgesinin altında uyumaktan gelir, yavrusunu sinek kapması ise manda yavrularının kuyrukları tam hareketli olmadığı için dötlerine üşüşür yerleşir ve kastamonu yöresinde bu tip olaya kapma denir, tiridine bandım olayı da kastamonu da yöresel lezzetli ekmek banılası bir yemektir, demek istediğim türkü bilerek esprili yazılmış zamanında, şaka maka ne çok konuştum ya :D :D :D

0|0
    0|0
    • Bende bununyeni ogrendim :D teşekkür ederim. Ama ilk duydugumda sacma geldi oyüzden yazdim :)

• Yüreğim ateşe döner sönmekten

1|0
    0|0
  • beni benden alırsan seni sana bırakmam

1|0
    0|0
  • Jale de jale

1|0
    0|0
  • O sarkinim hikayesi vardi
    Simdikler hep sacma

1|0
    0|0
  • Bence ajdar bu konuda fenomendir onu kimse geçemez ;)

1|0
    0|0
  • Şimdiki tüm pop şarkıları saçma bir tane olsun anlamlı bir pop şarkısı yok.
    #DirenTürkçeRap

2|0
    0|0
  • döndüm yedi kere kendi üzerime sekizide dön döne bilirsen

murat kekili

1|0
    0|0
  • ılove you I love you dou you love me ümit besen

1|0
    0|0
    • aslında türkçe müziğin yüzde doksandokuzu saçma. güzel sözlü arar isen zaten çok az var. yasemin mori. dinlemeni öneririm.

• @Celil87 pek bilmiyorum. Izlemem ama goruslerin icin tesekkurler :) bencede asil muzik sanati o zamanlar vardi

• Sana vermezsem kime verecegim... kalbimi

1|0
    0|0
  • gölge gölge gölge

1|0
    0|0
  • Çikita muzzzz :D:D :D

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Son zamanlarda ece seckin cikarmis follow me diye bence en sacmada zirvede klip de ona binaen sacmalik abidesi

2|0
    0|0
  • Genellikle Türkçe şarkılar saçma.

1|0
    0|0
  • Gidene dur diyemem giden gider zaten

1|0
    0|0
  • Beni benden alırsan, seni sana bırakmam

1|0
    0|0
  • Yok yere gittin canımın içiydin sevdam göz bebeğim hazana uydun beni niye vurdun aşgııım nar çiçeğim 😂😂😂

1|0
    0|0
  • ba ba ba baldızz yapamam yalnızz ba ba ba baldızz olamam yalnızz akraba sayılırızzz yapamam baldızzz

1|0
    0|0
  • "Sana git diyemem ama kal demekte gelmiyor icimden."
    Yeter artik bir karar verirmisin? :D

2|0
    0|0
  • Bana ben olalı sana seninim😂

1|0
    0|0
  • Toplasan iki kişi eder miyiz hala?

1|0
    0|0
  • hayatı tesbih yapmışım saçma bence

1|0
    0|0
  • Keske annen babana o gecede olmaz başım agrıyo diyeydi kadar sacma bir şarkı yok :/ arkadasım dinliyodu ordan duymuştum :D

1|0
    0|0
Yükleniyor...